Jak połączyć kontroler PS4 z urządzeniem z Androidem?

image
Gry na telefonie czy tablecie okażą się duże ciekawsze, jeśli połączysz kontroler PS4 z urządzeniem z Androidem. Zobacz, jak to zrobić.

Jak połączyć kontroler PS4 z urządzeniem z Androidem?

Jeszcze kilka lat temu odblokowanie najbardziej interesujących funkcji PS4 wymagało zrootowania urządzenia. Na szczęście tę ciemną przeszłość mamy już za sobą. Jedną z wielu możliwości, jakie obecnie daje PS4 jest połącznie kontrolera z urządzniem z Androidem (telefonu lub tabletu) za pomocą Bluetooh, bez rootowania. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jak połączyć kontroler PS4 z urządzeniem z Androidem.  

Jak podłączyć kontroler PS4 do telefonu?

  Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to dość skomplikowane, podłączenie kontrolera PS4 do telefonu z Androidem to prawdziwa łatwizna. Jedyne, co musisz zrobić, to podążać za naszymi wskazówkami, a proces z całą pewnością zakończy się powodzeniem. Zacznij od włączenia Bluetooth w twoim urządzeniu, a następnie przejdź od opcji Bluetooth przez ustawienia.   Teraz musisz przytrzymać przyciski „Share” i „Playstation” na kontrolerze PS4. Kiedy kontrolka zacznie migać, urządzenie będzie szukało możliwości połączenia przez Bluetooth w pobliżu i stanie się widoczne dla twojego telefonu. Na ekranie powinno się pojawić pole „Kontroler bezprzewodowy” („Wireless Controller”). Teraz wystarczy kliknąć „Połącz” i gotowe. Możesz już poruszać się po menu telefonu za pomocą kontrolera, a także używać go do gier.   Aplikacje z grami będę co prawda działały nieco inaczej niż podczas standardowego sterowania, ale każda gra kompatybilna z kontrolerami PS4 powinna wykryć nowe urządzenie i automatycznie zmapować dla niego przyciski. Oczywiście ten sam proces możesz przeprowadzić również ręcznie.  

Jak naprawić opóźnienia kontrolera PS4 na Androidzie?

  Jak podłączyć kontroler PS4 do urządzenia z Androidem to jedna sprawa, zresztą niezbyt kłopotliwa. Okazuje sie jednak, że poważniejsze wyzwanie to uporanie się z kłopotem, jak naprawić opóźnienia kontrolera PS4 na Anroidze. Wielu użytkowników nie może uruchomić niektórych gier z powodu tak zwanego opóźnienia wejścia, które sprawia, że gry wymagające dużego refleksu nie mogą być odtwarzane na urządzeniu współpracującym z kontrolerem PS4. Rozwiązaniem tego kłopotu jest prosta, niewielka aplikacja Bluetooth Auto Connect.   Zadaniem aplikacji jest automatyczne łączenie określonych urządzeń z telefonem. Oferuje również ciekawe opcje, dzięki którym możesz ją dostosowywać do swoich potrzeb. Na przykład moduł „ciągłe połączenie” sprawia, że telefonu łączy się z urządzniem Bluetooth automatycznie co wybraną liczbę sekund. Pamiętaj jednak, że do poprawnej instalicaji potrzebne jest zezwolenie na instalację aplikacji z nieznanych źródeł (opcja wybieralna z menu „Zabezpieczenia”).   Po zainstalowaniu aplikacji Bluetooth Auto Connect i połączeniu się z kontrolerem PS4 musisz jeszcze uruchomić apkę, wejść do ustawień zaawansowanych i wybrać opcję „Connect Now” (powinna się znaleźć u dołu listy). Dzięki temu twój kontroler powinien działać poprawnie, jeśli tak się jednak nie stanie możesz skorzystać z jeszcze jednego rozwiązania. W opcjach zaawansowanych wybierz moduł ciągłe połączenie („Continous Connect”) i ustaw wybraną liczbę sekund w zakresie między 2 a 15. Możesz eksperymentować również z innymi częstotliwościami połączenia, sprawdzając która jest optymalna dla twojego urządzenia.   Co prawda połączenie kontrolera PS4 z urządzniem z Androidem nie działa jeszcze idealnie, ale wystarczy zrealizować naszą prostą wskazówkę, żeby usunąć błędy i cieszyć się wieloma grami na telefonie czy tablecie. Będziesz zaskoczony, jak twoje urządzenie mobilne potrafi być efektywne podczas rozgrywki, jeśli połączysz go z kontrolerem PS4.

Polceane pady do ps4