Jak naprawić błąd 0xc00007b?

image
Niezależnie od tego czy używasz najnowszego Windows 10, czy nieco starszego Windows 7 zapewne spotkałeś się z tym błędem. Czy istnieje jakiś sposób, aby poradzić sobie z tym enigmatycznie brzmiącym błędem? Komunikat "Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc00007b). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikacje." może pojawić się zarówno w przypadku gier, jak i zwykłych programów.

Dlaczego pojawia się błąd 0xc00007b?

Istnieje wiele powodów występowania tego problemu, a są nimi między innymi:
  • próba uruchomienia aplikacji 32-bitowej na systemie 64-bitowej,
  • zbyt stara wersja biblioteki DirectX,
  • gra ma zbyt wysokie wymagania,

W jaki sposób naprawić błąd 0xc00007b?

Poniżej przedstawiamy kilka metod, które pozwolą raz na zawsze pozbyć się błędu 0xc00007b.

Metoda 1: Uruchom aplikacje jako Administrator

Wystarczy, że klikniesz na ikonce aplikacji prawym przyciskiem myszki i z listy wybierzesz "Uruchom jako administrator". To rozwiązanie nie zawsze pomaga, ale jest najszybsze do wykonania, więc warto jest spróbować.

Metoda 2: Zainstaluj ponownie .NET Framework

Przed instalacją najnowszego .NET Framework należy usunąć wszystkie starsze wersje, aby system był czysty i dopiero wtedy zainstalować go. Samego .NET Framework należy pobrać z oficjalnej strony Microsoftu i po tym procesie problem z błędem 0xc00007b powinien zniknąć.

Metoda 3: Pobierz brakujące pliki DDL

Najczęściej działającym rozwiązaniem w przypadku błędu 0xc00007b jest pobranie brakujących / uszkodzonych plików DDL. Jakie są to pliki?
  • xinput1_1.dll
  • xinput1_2.dll
  • xinput1_3.dll
  • xinput1_4.dll
  • xinput9_1_0.dll
Po pobranie tych plików z internetu należy je skopiować do folderu C:\Windows\SysWOW64. Możliwe, że komputer zapyta czy chcesz zamienić istniejące pliki, zgódź się na tę operacje klikając OK. Zrestartuj komputer i spróbuj uruchomić aplikacje.

Metoda 4: Zainstaluj najnowszą wersję biblioteki DirectX

Problem z błędem 0xc00007b występuje bardzo często z grami. W takiej sytuacji należy zainstalować ostatnio wydaną bibliotekę DirectX. Pobrać ją można z oficjalnej strony Microsoftu.

Polecane zestawy komputerowe