Iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS i iiyama XB2483HSU-B3 – co wybrać?

image
W tym poradniku porównujemy dwa monitory marki iiyama. Przekonaj się, który model spełni oczekiwania klientów?

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Monitory iiyama – Modele

Japoński producent od wielu lat wprowadza na rynek monitory o różnych zastosowaniach. Tym razem bierzemy pod lupę model iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS oraz iiyama XB2483HSU-B3. Aby sprawdzić, jak wygląda stosunek jakości do ceny, przeanalizowaliśmy wszystkie szczegóły techniczne. Omówiliśmy również kwestie związane z designem. Nasz poradnik pomoże Ci dostosować wybór monitora do osobistych preferencji.

Iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS vs iiyama XB2483HSU-B3 – technikalia

Zapoznanie się ze specyfikacją techniczną to wręcz obowiązkowa czynność przy wyborze monitora. O jakości obrazu świadczy rozdzielczość ekranu oraz rodzaj zastosowanej matrycy. Gracze z pewnością zwrócą uwagę na częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Warto pamiętać o dodatkowych funkcjach, które mogą w znaczny sposób  wpłynąć na komfort użytkowania urządzenia. W tabeli przedstawiliśmy wszystkie istotne dane. Dzięki nim zakup monitora będzie dużo łatwiejszy.
Parametry i technologie  iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS iiyama XB2483HSU-B3
Przekątna ekranu 22 cale 24 cale
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 75 Hz
Czas reakcji 1 ms 4 ms
Konstrukcja
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Waga 3,2 kg 5,6 kg
Wbudowane głośniki Tak Tak
Funkcja Pivot Nie Tak
Typ matrycy TN AHVA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Dla graczy Do domu i biura
Dodatkowe zalety
 • AMD Free Sync
 • Blue Light Reducer
 • Flicker Free
 • OSD
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • Separate Sync
Monitor iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS wyposażony został w ekran o długości przekątnej 22 cali, który podświetlany jest diodami LED. Na dobrym poziomie stoi częstotliwość odświeżania, sięgająca 75 Hz. Czas reakcji na działanie użytkownika jest błyskawiczny. To jeden z najmocniejszych punktów tego monitora. Szczegółowość obrazu zapewnia rozdzielczość Full HD. Na pokładzie urządzenia zastosowano matrycę typu TN, która świetnie sprawdzi się podczas dynamicznych scen. Model iiyama XB2483HSU-B3 cechuje się 24-calowym ekranem. W tym przypadku również zastosowano technologię LED. Częstotliwość odświeżania na poziomie 75 Hz to świetny wynik. Dobrze prezentuje się również czas reakcji. Rozdzielczość ekranu wynosi 1920 x 1080 pikseli. Warto zwrócić uwagę na matrycę typu AHVA, która zapewnia bardzo szerokie kąty widzenia i bardzo dokładne odtworzenie kolorów. Na słowa uznania zasługują funkcje dodatkowe, w które zostały wyposażone oba monitory. AMD Free Sync to technologia zapobiegająca zrywaniu animacji. Low Blue Light oraz Blue Light Reducer odpowiadają za redukcję emisji szkodliwego dla wzroku światła niebieskiego. Warto wyróżnić opcję Flicker Free, która niweluje nieprzyjemny efekt migotania obrazu. Każdy z monitorów wyposażono w głośniki.

iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS vs iiyama XB2483HSU-B3 – design

Monitor iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS wpisuje się w klasyczną i sprawdzoną już stylistykę. Konstrukcja została oparta o stabilną podstawę w kształcie prostokąta. Dostęp do wszystkich złącz i przycisków jest bardzo szybki i nie stanowi kłopotu. Obudowa została skonstruowana z solidnych materiałów. W przypadku iiyama XB2483HSU-B3 również mamy do czynienia z ekranem usytuowanym na prostokątnej podstawie. Wszystkie elementy designu bardzo dobrze się ze sobą łączą i tworzą elegancką kompozycję. Obudowa jest wytrzymała, a sama konstrukcja charakteryzuje się szerokimi możliwościami modyfikacji pozycji ekranu. Dzięki funkcji Pivot możemy korzystać również z pionowego ustawienia. Sprzęt wyposażono również w regulator wysokości.

iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS vs iiyama XB2483HSU-B3 – czy warto?

Biorąc pod uwagę wszystkie przedstawione dane techniczne oraz design urządzeń, śmiało można powiedzieć, że warte są uwagi. Który model wybrać? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób będziemy korzystać z tych urządzeń. iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS świetnie sprawdzi się w wirtualnej rozrywce. Gracze zachwyceni będą czasem reakcji oraz technologią AMD Free Sync. Z kolei iiyama XB2483HSU-B3 znajdzie szerokie zastosowanie w pracy biurowej, jak również przy oglądaniu filmów lub surfowaniu w internecie. Możliwości zaawansowanej matrycy AHVA docenią osoby, którym szczególnie zależy na żywych kolorach.

iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS vs iiyama XB2483HSU-B3 – cena

Za monitor iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS zapłacimy 499 zł. Koszt zakupu iiyama XB2483HSU-B3 to 699 zł. W obydwu przypadkach stosunek jakości do ceny wygląda znakomicie. To relatywnie tanie i profesjonalne urządzenia.