HP 15-ce010nw i7-7700HQ recenzja, specyfikacja

image
HP OMEN 15 to sprzęt dla graczy poszukujących niedrogiego rozwiązania, umożliwiającego rozgrywkę w najnowsze tytuły na wysokich ustawieniach obrazu. Segment gamingowy zbiera coraz więcej zwolenników. Rosnąca popularność e-sportu skłania producentów do wypuszczania laptopów skierowanych do graczy, na różnych pułapach cenowych. Czym tym razem zaskoczy nas firma Hewlett – Packard?

Specyfikacja laptopów HP 15-ce010nw

 
Procesor Intel Core i7-7700HQ
Pamięć RAM 16 GB DDR4
Dysk twardy SSD 256 GB + 1 TB HDD
Przekątna ekranu 15,6” (IPS)
Rozdzielczość ekranu 1920x1080 (FHD)
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Porty 2x USB 3.0 1x USB 2.0 1x RJ-45 1x HDMI 1x Czytnik kart pamięci 1x audio jack combo
Bateria Li-Ion, 4 komory, 63,3 Wh
Waga 2,253 kg
System Operacyjny Windows 10 Home PL
 

Matryca

  Urządzenie zostało wyposażone w ekran o przekątnej 15,6 cali. W urządzeniu znajdziemy matową matrycą prezentującą treści w rozdzielczości 1920x1080 (FHD). Wykonana została ona w technologii IPS. Matryca zastosowana w nowym Omenie charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia oraz dostatecznym pokryciem palety barw sRGB. Niestety, jeśli chodzi o kontrast, wypada ona nieco gorzej. Średnia luminancja stoi na dość niskim poziomie, biorąc pod uwagę inne modele laptopów gamingowych tej klasy. Również pod kątem głębi czerni wypada słabo. Z tego względu korzystanie z laptopa na zewnątrz staje się uciążliwe, gdyż przy dużym nasłonecznieniu prezentowane treści będą mało czytelne. Sytuacje nieco ratuje zastosowana w urządzeniu matowa powierzchnia ekranu, która ogranicza powstawanie nieprzyjemnych dla oka refleksów.

Stylowa obudowa i niezbędne porty

  Laptop gamingowy HP Omen 15-ce010nw wykonany został z tworzywa sztucznego. Producent zrezygnował z aluminium na rzecz plastiku, biorąc pod uwagę poprzedni model Omena 15. Spasowanie elementów stoi tu na zadowalającym poziomie, choć od czasu do czasu można usłyszeć nieprzyjemne skrzypienia i trzaski obudowy, szczególnie podczas silnego, punktowego nacisku. Nad stabilnością ekranu w stosunku do jednostki zasadniczej czuwają dwa mocne zawiasy, które dbają o odpowiedni kąt, nawet podczas silnych wstrząsów. Pod względem designu laptop nie różni się zbytnio od jego kolegów z segmentu urządzeń multimedialnych. Przynależność do świata gamingowego mogą zdradzać detale takie, jak krwisto czerwone logo na pokrywie ekranu oraz czerwone ramki klawiszy. Poza tym laptop prezentuje się dość przeciętnie. Świadczyć o tym może szeroka ramka ekranu, kojarząca się z tańszymi modelami oraz klasyczna linia konstrukcji. HP w nowym Omenie ograniczył ilość portów do minimum. Spotkamy się tu z dwoma portami USB 3.0 oraz jednym 2.0, złączem HDMI, LAN, gniazdem audio oraz zasilającym. W modelu zabrakło USB typu C oraz złącza DisplayPort, w które obecnie każdy producent wyposaża swoje laptopy do gier.  

Osprzęt HP 15-ce010nw

  W laptopach HP Omen 15-ce010nw spotkamy się z wysokiej jakości, podświetlaną na czerwono klawiaturą wyspową. Jeśli chodzi o płytkę dotykową, to jest ona precyzyjna i ma miłą w dotyku fakturę. Na minus jest zastosowanie w modelu niepełnowymiarowych klawiszy strzałek.

Zalety laptopów HP 15-ce010nw

  • niska cena,
  • pojemna bateria,
  • wysoka wydajność.
 

Wady laptopów HP 15-ce010nw

  • Podatna na zabrudzenia powierzchnia urządzenia,
  • przeciętny design,
  • słaba matryca,
  • uboga ilość portów,
  • kultura pracy nie powala.

Podsumowanie

Nowa propozycja firmy HP skierowana jest do graczy z mniej zasobnym portfelem, którzy poszukują wydajnej maszyny, pozwalającej na uruchomienie najnowszych tytułów. Za stosunkowo niewielką cenę otrzymujemy świetną konfigurację sprzętową, która sprosta wysokim wymaganiom najświeższych gier. In plus jest długi czas pracy urządzenia na zasilaniu bateryjnym oraz relatywnie niska waga. Do wad nowego Omena należy przede wszystkim słaba matryca, mała ilość portów oraz niska jakość obudowy. HP Omen 15-ce010nw polecany jest wszystkim tym, którzy poszukują budżetowego laptopa do gier o wysokiej wydajności.

Polecana laptopy HP