Głośnik JBL GO - niewielkie rozmiary, a spore możliwości

image
Miniaturowy głośnik JBL GO z łącznością bezprzewodową, który możemy zabrać na wycieczkę, do znajomych czy na wakacje, wydaje się wygodną opcją. Czy warto wydać na niego nieco ponad 100zł?

Niewielkie rozmiary - duże możliwości

Głośnik JBL GO oferuje, oprócz swoich miniaturowych rozmiarów, bezprzewodową łączność, a ta właściwość dla niektórych może być warta każdej kwoty. Najważniejsze jest poznać specyfikacje tego produktu JBL i ocenić, czy jest to dobra inwestycja. JBL GO to przenośny głośnik Bluetooth, który świetnie sprawdzi się w domu, na wycieczce, jak i na wczasach. To urządzenie dedykowane przede wszystkim użytkownikom lubiącym aktywnie spędzać czas i często będącym w podróży. Jest to równocześnie sprzęt dla tych, którym zależy na bardzo dobrym brzmieniu.

Możliwości i parametry JBL GO

Nowoczesna, matowa obudowa w różnych kolorach, zdobiona logo producenta jest ogumowana i prezentuje się bardzo efektowanie. Część przednia posiada diodę LED, która świecąc na niebiesko lub czerwono sygnalizuje status połączenia Bluetooth, czy niski poziom energii akumulatora. Z boku po prawej stronie umieszczono wejście jack 3,5mm, port microUSB przeznaczony do ładowania oraz, co ciekawe, mikrofon do prowadzenia rozmów telefonicznych. Zestaw głośnomówiący wraz z redukcją szumów został wbudowany, aby prowadzić rozmowy jedynie za dotknięciem jednego przycisku. Po lewej stronie obudowy znajduje się uchwyt na smycz, a na spodzie 4 stopki stabilizujące głośnik na podłożu.

Mimo niewielkich rozmiarów JBL GO oferuje bardzo wysokiej jakości dźwięk. Przetwornik o mocy 3 W RMS zapewnia czyste, świetne brzmienie, zarówno jeśli chodzi o niskie, średnie, jak i wysokie tony. Technologia Bluetooth 4.1 gwarantuje dobre, stabilne połączenie i kompatybilność z praktycznie każdym smartfonem. Kolejną, istotną cechą głośnika JBL GO jest także długi czas pracy. W zależności od głośności możliwe jest odtwarzanie muzyki nawet przez 5 godzin. Wbudowany akumulator litowo-jonowy zapewnia satysfakcjonująco długą pracę urządzenia.

Mobilność – największa zaleta

Jak przystało na dobry głośnik mobilny, JBL GO to przede wszystkim niezależność od zasilania i użytkowanie poprzez połączenie Bluetooth. Podróżowanie z takim urządzeniem ułatwiają niewielkie wymiary i waga na poziomie jedynie 130 gramów! Nie bez znaczenia jest również wbudowany w obudowę głośnika haczyk – dzięki niemu użytkownik może podpiąć smycz lub pasek i komfortowo przenosić urządzenie. Niezawodna współpraca z innymi urządzeniami mobilnymi JBL GO przez większość czasu jest połączony ze smartfonem - taki duet bardzo dobrze współpracuje. Urządzenie może bowiem pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego – jak już zostało wspomniane, użytkownik może za jego pomocą odbierać połączenia. Wysoką jakość telefonicznych konwersacji gwarantuje technologia redukcji szumów. Zatem z takiego głośnika można skorzystać także podczas prowadzenia samochodu – można bezpiecznie rozmawiać przez telefon bez konieczności odrywania rąk od kierownicy i łamania prawa. Dodatkowym plusem jest duży zasięg mikrofonu. Podsumowując, użytkownicy chwalą przenośny głośnik JBL GO za dużą głośność i czystość dźwięku, który generowany jest przez 40-milimetrowy przetwornik. Wymieniają także bardzo wysoką jakość wykonania, nowoczesny wygląd i małe gabaryty. Wszyscy doceniają też obecność i nienaganne działanie zestawu głośnomówiącego. Przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na niezwykle atrakcyjną cenę, szczególnie w porównaniu z możliwościami głośnika.