Gamepad do Smart TV - jaki wybrać? jaki najlepszy?

image
Wraz z rozwojem rynku telewizorów Smart TV wzrasta również możliwość ich wykorzystania. Już dziś oprócz standardowych aplikacji przydatnych na telewizorze możemy bez wygórowanych kosztów zapewnić sobie rozrywkę na wysokim poziomie. Taką możliwość dają nam coraz bardziej popularne na rynku gamepady, które można użytkować na naszych TV. Przede wszystkim zwiększa on funkcjonalność przy poruszaniu się po menu oraz przy obsłudze aplikacji oraz, co ważne, potrafi sprawić dużo frajdy pasjonatom gier.

O gamepadzie do Smart TV

Gamepad ten nie różni się w żaden szczególny sposób od tych używanych do konsol. W znacznej mierze wykorzystuje jednak łączność bezprzewodową, co sprawia, że korzystanie z funkcji „smart” staje się jeszcze prostsze. Należy jednak pamiętać, że on sam nie posiada wbudowanych gier. Te trzeba będzie pobrać za darmo lub uiścić odpowiednią opłatę.

Dostępne gry

Po mimo tego, że jest to dość świeża technologia, gry w które przyjdzie nam zagrać nie mogą równać się z najnowszymi produkcjami konsolowymi. Optymizmem napawa jednak szybkość rozwoju rynku. Z tygodnia na tydzień pojawiają się nowe dostępne tytuły. Na plus tego rozwiązania wpływa to, że w większości tytuły są darmowe albo pozostają takie przez dłuższy okres. Przyjemność z grania to tylko jedna z możliwości tego sprzętu. Bez problemu zastąpi on pilota czy inne urządzenie wskazujące.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając gamepada należy przyjrzeć się rozłożeniu klawiszy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które już wcześniej miały kontakt z różnego rodzaju padami. Czasem, szczególnie na początku użytkowania, trudno zmienić swoje wcześniejsze nawyki. Istotną rolę odgrywa także możliwość sparowania z innymi urządzeniami typu Smart (smartfony, tablety). Przy dłuższym użytkowaniu znaczenie będzie miała również waga naszego pada, im niższa tym większy komfort obsługi.

Zalety:

  • szybko rozwijający się segment gier na telewizory Smart
  • możliwość korzystania z jednego pada do wielu urządzeń
  • łączność bezprzewodowa

Wady:

  • niektóre modele przy dłuższym użytkowaniu powodują „zmęczenie” dłoni

Ranking 5 gamepadów do Smart TV