Funfit czy Zipro? Porównanie oferty

image

Wśród popularnych producentów trampolin, sprzętów i akcesoriów sportowych znajdziemy wiele marek, na ich tle wyróżniają się dwie: którą wybrać: Zipro czy Funfit? Co mają do zaoferowania?

Oferta Funfit

Marka Funfit specjalizuje się w urządzeniach treningowych oraz rekreacyjnych, jak trampoliny ogrodowe. Jej oferta nie jest aż tak szeroka, jak w przypadku marki Zipro, a tworzą ją głównie:

  • Trampoliny – wśród trampolin Funfit znajdziemy modele ogrodowe o różnorodnych średnicach (183, 252, 312, 374 cm). Konstrukcje te są na ogół wyposażone w siatkę zewnętrzną oraz drabinkę. Najtańsza trampolina ogrodowa Funfit to wydatek rzędu 450 zł za model o średnicy 183 cm. Większe trampoliny są proporcjonalnie droższe, ale też oferują zdecydowanie więcej przestrzeni do skakania.
  • Ławki treningowe – wśród produktów marki Funfit znajdziemy także ławeczki treningowe i to zarówno modele regulowane, jak i skośne oraz pod sztangę. Wybór nie jest bardzo szeroki, ale ceny są stosunkowo niskie, co powoduje, że oferta ta cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kupujących.
  • Rowery treningowe – choć nie są specjalnością marki Funfit, to także znajdują się w jej asortymencie. Są to głównie najprostsze i niedrogie rowery treningowe mechaniczne o konstrukcji pionowej.
  • Atlasy – marka Funfit może zaoferować również sprzęt do treningu siłowego, a konkretniej atlasy o dość podstawowej funkcjonalności i stosunkowo niskiej cenie.

Asortyment marki Funfit nie jest szczególnie bogaty i różnorodny, ale i tak cieszy się zainteresowaniem ze względu na atrakcyjny poziom cenowy. Są to głównie sprzęty budżetowe – o podstawowych parametrach.

Oferta Zipro

Asortyment marki Zipro jest zdecydowanie szerszy niż w przypadku firmy Funfit. Zipro jest marką, która bardzo prężnie się rozwija, a także stopniowo poszerza swoją ofertę o zupełnie nowe, dopracowane urządzenia treningowe oraz rekreacyjne. Podstawę oferty tego producenta tworzą:

  • Trampoliny ogrodowe – są specjalnością marki Zipro. Oferta trampolin Zipro jest dość szeroka – poszczególne modele różnią się nie tylko średnicą, ale też sposobem mocowania siatki. Można zdecydować się na trampolinę z siatką zewnętrzną (większa powierzchnia do skakania, ale brak odizolowania od słupków) lub wewnętrzną (nieco mniejsza powierzchnia do skakania, ale lepsze zabezpieczenie użytkowników przed uderzeniem się o elementy konstrukcyjne). Trampoliny ogrodowe Zipro są dostępne w wielu różnych rozmiarach (252, 312, 374, 435, a nawet 496 centymetrów średnicy), są wytrzymałe i solidnie wykonane. Najtańsza z nich to koszt rzędu 450 zł, a za największe trzeba zapłacić od 1400 do 1600 zł.
  • Rowery treningowe – kolejna specjalność marki Zipro. Wśród propozycji tego producenta znajdziemy cały dział z różnorodnymi modelami rowerów treningowych. Nie będą to jednak przestarzałe rowery mechaniczne, jak w przypadku marki Funfit, ale rowery magnetyczne pionowe, rowery poziome, rowery spinningowe, składane oraz elektryczno-magnetyczne. Najtańsze modele to koszt około 350 – 430 zł, a za najbardziej zaawansowane rowery Zipro trzeba zapłacić około 1000 – 1200 zł. Nie są to więc ceny szczególnie wygórowane, a urządzenia te są funkcjonalne, chętnie wybierane i profesjonalne.
  • Orbitreki – ta kategoria urządzeń również cieszy się ogromną popularnością wśród propozycji marki Zipro. Orbitreki tego producenta często trafiają na listy bestsellerów, ponieważ z powodzeniem konkurują z droższymi sprzętami innych marek. To głównie urządzenia z oporem magnetycznym, ale są także modele elektryczno-magnetyczne. Najdroższy orbitrek Zipro to koszt około 1400 zł, a najtańszy można kupić już za około 550 zł.
  • Bieżnie – w asortymencie marki Zipro nie mogłoby zabraknąć tak istotnego sprzętu treningowego, jak bieżnia. Oferta tych urządzeń jest dość szeroka. To zarówno modele budżetowe, jak bieżnia Tekno Zipro, która kosztuje około 1300 zł, a oferuje udźwig do 120 kg, jak również bieżnie z wyższej półki, jak model Lunar Zipro, która kosztuje około 5000 zł.

Funfit czy Zipro – którą markę wybrać?

Już na pierwszy rzut oka widać spore dysproporcje pomiędzy marką Zipro oraz Funfit. Marki te mogą konkurować pod względem ceny, ale pod wszelkimi innymi względami lepszym wyborem wydaje się oferta Zipro. Jest to producent o lepszej renomie i znacznie bardziej dopracowanej ofercie, co nie oznacza, że marka Funfit nie jest wcale godna uwagi – wszystko zależy od tego, jaki sprzęt chcemy kupić.

  • Markę Funfit warto wziąć pod uwagę szczególnie wówczas, gdy chcemy kupić ławkę treningową lub atlas.
  • Markę Zipro warto wziąć pod uwagę zarówno wówczas, gdy chcemy kupić trampolinę ogrodową, piłki, rower treningowy, matę fitness, orbitrek, bieżnię lub innego typu sprzęt do ćwiczeń. Asortyment tego producenta jest bardziej zróżnicowany, a oferowane rozwiązania są bardziej profesjonalne i nowoczesne.