Deskorolka elektryczna – na co zwrócić uwagę?

image

Zainteresowanie elektrycznymi deskorolkami jest bardzo duże. Urządzenia te są ciekawą alternatywą dla klasycznych deskorolek i dostarczają zupełnie innych wrażeń podczas jazdy. Deskorolki elektryczne bywają chętnie kupowane dla dzieci i młodzieży, ale dorośli również mogą po nie sięgnąć.

Jak działa deskorolka elektryczna?

Jeśli nie mieliśmy jeszcze okazji pojeździć na deskorolce tego typu, to warto zapoznać się z tajnikami tego sprzętu i poznać technikę jego funkcjonowania jeszcze przed zakupem. Oto garść przydatnych faktów na temat działania i budowy deskorolki elektrycznej:

  • Deska elektryczna jest zasilana z akumulatora, który wymaga regularnego ładowania.
  • Deskorolka tego typu składa się z platformy zwężanej po środku, pod którą znajdują się koła. Przeważnie są to dwa koła, ale w sprzedaży pojawiły się także modele deskorolek elektrycznych, które przypominają klasyczne deski (na czterech kółkach).
  • Sterowanie deskorolką elektryczną polega na odpowiednim balansowaniu ciałem – na przykład po to, by ruszyć z miejsca należy delikatnie wychylić się do przodu. Nieliczne modele tych urządzeń mogą być sterowane przy pomocy pilota lub aplikacji na smartfon.

Jaka deskorolka elektryczna dla dziecka?

Deskorolka elektryczna to popularny wybór dla dzieci, a w szczególności na prezent urodzinowy lub z innej okazji. Oferta urządzeń tego typu jest dość szeroka. By wybrać odpowiedni model dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  • Maksymalna prędkość urządzenia – przy zakupie deskorolki dla młodszego dziecka, warto wybrać egzemplarz, który pozwala jechać z prędkością kilku lub maksymalnie kilkunastu kilometrów na godzinę.
  • Zasięg na jednym ładowaniu – jest podawany szacunkowo, ale informacja ta pozwala zorientować się, jaką odległość można pokonać po pełnym naładowaniu baterii, a to pozwoli uniknąć sytuacji, w których dziecko oddali się zbyt daleko i będzie musiało nieść deskę elektryczną z powrotem, gdy akumulator się rozładuje.
  • Czas ładowania do pełnego naładowania akumulatora – to kolejna ważna kwestia, która wpłynie na codzienny komfort użytkowania deskorolki elektrycznej. Im dłużej trwa ładowanie, tym dłuższy i bardziej uciążliwy czas oczekiwania na to, by urządzenie znów było gotowe do użytku.
  • Gabaryty deskorolki: wymiary oraz waga – w przypadku zakupu deskorolki dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to, czy nie jest za duża lub bardzo ciężka, gdyż może zdarzyć się, że dziecko będzie musiało ją podnieść lub nawet nieść przez dłuższą chwilę.

Decydując się na zakup deskorolki elektrycznej na dziecka, nie sposób nie zwrócić uwagi jeszcze na jedno kryterium, a mianowicie na cenę urządzenia. Najczęstszym wyborem, przy zakupie dla dziecka, jest deska elektryczna do 1000 zł.

Jaka deskorolka do 1000zł?

Oferta deskorolek elektrycznych do 1000 zł jest dość szeroka i zróżnicowana. Można w niej znaleźć:

  • Deskorolki elektryczne na dwóch kołach – konstrukcje, które od początku kojarzyły się z deskorolkami elektrycznymi. Jazda na nich wymaga balansowania ciałem w odpowiedni sposób.
  • Deskorolki przypominające modele klasyczne, ale wyposażone w napęd – ciekawa alternatywa dla miłośników jazdy na zwykłej deskorolce, ale z elektrycznym napędem.

Przy wyborze deski z tego przedziału cenowego, warto zwrócić uwagę również na to, jakie jest jej maksymalne obciążenie (to szczególnie istotne, gdy kupujemy deskorolkę dla osoby dorosłej), moc, a także jakość wykonania, zastosowane materiały oraz rozmiar kół.

Jaki rozmiar kół?

Odpowiedni rozmiar kół zapewni wysoki komfort jazdy, ale jaki rozmiar będzie odpowiedni w przypadku deskorolki elektrycznej?

  • Im mniejsze koła, tym gorsze przystosowanie do jazdy po nawierzchni z nierównościami. Małe koła gorzej je amortyzują, a drobne nierówności mogą być dla nich barierą nie do pokonania.
  • Koła średniej wielkości (na przykład 6,5 cali) to najczęściej stosowany wariant w deskorolkach elektrycznych. Są to koła, które pozwalają na poruszanie się po równej nawierzchni, ale radzą sobie także na nierównościach. Do jazdy po drogach gruntowych polecane są deskorolki terenowe z kołami o agresywniejszym bieżniku.