Dell U2718Q vs Monitor Dell U3219Q (210-AQUO). Który monitor wybrać?

image
Zapraszamy na porównanie dwóch monitorów marki Dell. Sprawdź, jakie możliwości prezentują. Oto nasz poradnik.

Monitory Dell – modele

Marka Dell od wielu lat zaskakuje możliwościami technicznymi swoich urządzeń elektronicznych. Nie inaczej jest tym razem. Dziś porównamy ze sobą dwa wysoce profesjonalne modele monitorów z bardzo wysokiej półki cenowej. Czy za renomą marki pójdzie jakość urządzeń? Przyjrzyjmy się z bliska monitorowi Dell U2718Q oraz Dell U3219Q (210-AQUO). Co mają do zaoferowania te sprzęty i czy warto je kupić? O tym zdecydują głównie parametry techniczne oraz stosunek ceny do jakości. Wszystkie aspekty, które pomogą w wyborze monitora omówimy w dzisiejszym poradniku.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Dell U2718Q vs Dell U3219Q (210-AQUO) – technikalia

Specyfikacja techniczna zawiera najważniejsze elementy, które zdecydują o zakupie sprzętu. Sprawdź, na jakie zalety możesz liczyć. Wszystkie najważniejsze dane przedstawiliśmy w poniższej tabeli. Zwróć uwagę na podobieństwa i różnice, aby ocenić, czy taki sprzęt sprosta Twoim oczekiwaniom.
Parametry i technologie Dell U2718Q  Dell U3219Q (210-AQUO)
Przekątna ekranu 27 cali 32 cali
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 8 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 3840 × 2160 (UHD 4K) 3840 × 2160 (UHD 4K)
Zastosowanie Do domu i biura Do zastosowań profesjonalnych
Konstrukcja
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokośc
Najważniejsze funkcje
 • Anti-glare
 • Dell Display Manager
 • UltraHD
 • Utwardzana powłoka antyodblaskowa 3H
 • HDR
 • HDR
 • Edge LED
 • PBP
 • PIP
Na początku zwróćmy uwagę na przekątną ekranu. Dell U2718Q posiada 27 cali, z kolei  Dell U3219Q (210-AQUO) – 32 cali. Oba monitory prezentują bardzo wysoką rozdzielczość, która podkreśli każdy, nawet najmniejszy detal obrazu. Śmiało można powiedzieć, że ocieramy się o perfekcję. Częstotliwość odświeżania obrazu to 60 Hz. To dobre warunki, chociaż trudno nazwać te monitory sprzętami gamingowymi. Świadczy o tym również szybkość reakcji na poziomie 5 ms lub 8 ms w zależności od modelu. Sprzęty idealnie sprawdzą się jednak w wielu innych aktywnościach. Model Dell U2718Q  to idealne narzędzie do pracy, czy oglądania filmów w bardzo wysokiej jakości. Głębia kolorów charakteryzuje się obecnością aż 1,07 mln kolorów. Materiały wyświetlane na ekranie będą wykazywały się bardzo wysoką jakością, którą trudno spotkać wśród innych monitorów. Realistyczne filmy i zdjęcia to zasługa technologii HDR 10+ zastosowanej w monitorze. Monitor Dell U3219Q (210-AQUO) również cechuje się głębią 1,07 mln kolorów. Ponownie mamy do czynienia ze wszystkimi urokami zaawansowanej technologii HDR. Odcienie są odwzorowane bardzo dobrze. To monitory wręcz stworzone do profesjonalnych zastosowań. Dzięki funkcjom Picture-In-Picture (PIP) oraz Picture-By-Picture (PBP) możemy wyświetlić obraz z dwóch różnych komputerów. Monitor Dell U3219Q (210-AQUO) posiada jeszcze więcej możliwości, które przydadzą się w pracy biurowej, a właściwie – wzniosą ją na wyższy poziom. Urządzenie można dowolnie obracać, a nawet ustawić ekran pionowo. Taki układ znajdzie zastosowanie np. w programowaniu. Urządzenie redukuje szkodliwe promieniowanie niebieskiego światła, co sprawia, że ryzyko uszkodzenia wzroku będzie zminimalizowane.

Dell U2718Q vs Dell U3219Q (210-AQUO) – design

Trudno jednoznacznie określić, który monitor wygląda lepiej. Zarówno model U2718Q, jak i U3219Q (210-AQUO) charakteryzują się bardzo atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Są bardzo dobrze usytuowane na solidnej podstawie, a na biurkach wyglądają nadzwyczaj elegancko. W obydwu przypadkach zastosowano bardzo wysokiej klasy rozwiązania konstrukcyjne.

Dell U2718Q vs Dell U3219Q (210-AQUO) – czy warto?

Bez wątpienia mamy do czynienia z wysoce profesjonalnymi sprzętami, które swój potencjał wykorzystają przy wielu zastosowaniach. Monitor Dell U2718Q idealnie sprawdzi się w warunkach domowych. Wykorzystamy go do uzyskania znakomitej jakości obrazów. Podobnie, jak model Dell U3219Q, którego możliwości zostały jednak poszerzone o wiele technologii pomocnych w profesjonalnej pracy biurowej. To idealny sprzęty do programowania, tworzenia wykresów, zestawień i prezentacji. Zdecydowanie warto się nimi zainteresować.

Dell U2718Q vs Dell U3219Q (210-AQUO) – cena

Monitor Dell U2718Q kosztuje 2 339 zł. Natomiast cena modelu Dell U3219Q (210-AQUO) wynosi 3 353,50 zł. Mamy do czynienia z urządzeniami klasy premium. Za jakością sprzętów idą wysokie koszty. Analizując wszystkie technologie i możliwości techniczne, a także kapitalny design smartfonów, należy podkreślić bardzo dobry stosunek ceny do jakości. To sprzęty na lata. Ich kupno będzie świetną inwestycją w nasze biura oraz użytek domowy.