Dell U2415 vs Dell U2412M. Który z nich warto wybrać?

image
Zapraszamy na porównanie dwóch monitorów  marki Dell. Sprawdź wszystkie ich parametry i zastosowania.

Monitory Dell - modele

Modele, które dziś porównujemy to sprzęty z nieco wyższej półki cenowej. Czy oznacza to, że mamy do czynienia z produktami klasy premium? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy dokładnie sprawdzić wszystkie parametry techniczne obydwu monitorów. Warto również zwrócić uwagę na wygląd i konstrukcję urządzeń. Kluczową rolę przy zakupie odegra stosunek jakości do ceny. Wszystkie te informacje zamieściliśmy w naszym poradniku. Czy warto wybrać monitor Dell U2415 lub Dell U2412M?

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Dell U2415 vs Dell U2412M - specyfikacja techniczna

Najważniejszą kwestią przy zakupie monitora jest oczywiście jego potencjał technologiczny. Czy sprzęty marki Dell sprostają wymaganiom klientów? Sprawdź, czym się wyróżniają i gdzie znajdą zastosowanie. Wszystkie najważniejsze parametry techniczne przedstawiliśmy w poniższej tabeli. Warto się z nią zapoznać, aby podjąć właściwą decyzję o zakupie.
Parametry i technologie Dell U2415 Dell U2412M 
Przekątna ekranu 24,1 cala 24 cale
Rodzaj podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 6 ms 8 ms
Format 16:10 16:10
Rozdzielczość 1920 x 1200 1920 x 1200
Zastosowanie Do zastosowań profesjonalnych Do zastosowań profesjonalnych
Najważniejsze funkcje
  • Duża możliwość regulacji
  • Uniwersalna łączność
  • Maksymalna elastyczność
  • Bardzo bogaty zakres ustawień
  • Funkcja PowerNap
  • Duża możliwość regulacji
  • Uniwersalna łączność
  • Maksymalna elastyczność
  • Bardzo bogaty zakres ustawień
  • Funkcja PowerNap
Pod względem technologicznym to bardzo podobne modele pod niemal każdym względem. Rodzaj podświetlenia w obydwu przypadkach to LED. Długa przekątna ekranu monitorów zapewni komfortową pracę i rozrywkę. Podobnie, jak świetna rozdzielczość na poziomie 1920 x 1200 pikseli. Pozwoli to dostrzec bardzo szczegółowe detale i cieszyć się obrazem o bardzo wysokiej jakości. Oba monitory charakteryzują się częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 60 Hz. Ten parametr może być istotny dla graczy, podobnie jak czas reakcji. W przypadku modelu Dell U2415 wynosi on 6 ms, natomiast w Dell U2412M – 8 ms. W dobie sprzętów, które potrafią osiągnąć 1 ms i 75 Hz, miłośnicy wirtualnej rozrywki mogą być odrobinę zawiedzeni. Największym atutem monitorów jest bardzo szeroka gama ustawień, które uczynią naszą pracę komfortową i przyjemną. Możemy dowolnie regulować ustawienie sprzętów, przechylając i obracając ekran na wiele sposobów. Technologia IPS zapewnia świetny widok pod każdym kątem. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość podłączenia myszy, klawiatury, czy wielu innych urządzeń.

Dell U2415 vs Dell U2412M - design

Czas zwrócić uwagę na to, co najbardziej różni oba monitory. Technikalia są bardzo podobne, lecz pod względem designu śmiało możemy wskazać faworyta. Jest nim Dell U2415. Wygląda nadzwyczaj atrakcyjnie i nowocześnie. Jego srebrna podstawa jest bardzo stabilna, sam ekran zajmuje prawie cały obszar przedniej strony monitora. Po obu stronach oraz na górze ekranu widnieją bardzo cienkie ramki w czarnym kolorze. Cała konstrukcja jest bardzo wytrzymała. Z kolej Dell U2412M prezentuje się bardzo klasycznym wyglądem. Posiada dużą, solidną podstawę oraz klawisze funkcyjne po prawej stronie. Wygląda ładnie, lecz wpisuje się w szerokie standardy.

Dell U2415 vs Dell U2412M - czy warto

Zastanówmy się, czy omawiane monitory są warte naszych pieniędzy? Jeżeli szukamy sprzętu do gier, warto rozejrzeć się za urządzeniami z nieco wyższą częstotliwością odświeżania i szybszym czasem reakcji. Monitory Dell U2415 oraz Dell U2412M sprawdzą się idealnie przy długotrwałej pracy, przeglądaniu internetu, czy również oglądaniu filmów. Świetna rozdzielczość, mnogość ustawień i opcji oraz atrakcyjny design to elementy, które świadczą o bardzo wysokiej jakości.

Dell U2415 vs Dell U2412M - cena

Cena monitora Dell U2415 to to 985 zł. Natomiast koszt Dell U2412M to 835zł. Różnica nie jest duża i stanowi kwestię związaną z różnym wyglądem monitorów. W tym zakresie cenowy możemy spodziewać się bardzo atrakcyjnych możliwości technicznych w wielozadaniowych monitorach. Takie właśnie są omówione tu modele marki Dell. Różnica w cenie nie jest wielka, a oba urządzenia są technologicznie bardzo podobne. Różni je design, który przemawia na korzyść jednego z nich. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Warto przed zakupem sprawdzić wszystkie recenzje sprzętów, aby poznać opinie ekspertów.