Dell P2417H vs Dell P2219H – na który monitor warto się zdecydować?

image
W tym poradniku zestawimy dwa monitory marki Dell. Czy warte są zakupu? Sprawdź ich wszystkie możliwości.

Monitory Dell – modele

Amerykański producent już od wielu lat obecny jest na rynku monitorów. Przez ten czas użytkownicy otrzymali wiele modeli o różnych zastosowaniach. Tym razem bierzemy pod lupę Dell P2417H oraz Dell P2219H. Dokładnie zbadamy ich możliwości techniczne oraz sprawdzimy, jak prezentuje się design urządzeń. Ocenimy również stosunek ceny do jakości tych sprzętów. Po lekturze naszego poradnika wybór z pewnością będzie dużo łatwiejszy.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Dell P2417H vs Dell P2219H – technikalia

Analiza specyfikacji technicznej powinna być podstawową czynnością przy zakupie monitora. O jakości obrazu świadczy głównie rozdzielczość ekranu oraz typ zastosowanej matrycy. Gracze zwrócą uwagę również na częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Kwestią osobistych preferencji jest długość przekątnej. Szerszy ekran pozwoli na duży komfort oglądania treści z dalszej odległości. Jednak niektórzy użytkownicy spędzą nieco więcej czasu, aby do tych warunków się przyzwyczaić. Producenci często instalują na pokłady monitorów dodatkowe technologie, które wspomagają pracę i rozrywkę. Wszystkie najważniejsze aspekty techniczne przedstawiamy w poniższej tabeli.
Parametry i technologie  Dell P2417H Dell P2219H
Przekątna ekranu 23,8 cala 22 cale
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 6 ms 8 ms
Konstrukcja
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Waga 7,63 kg 2,75 kg
Wbudowane głośniki Nie Nie
Funkcja Pivot Tak Tak
Typ matrycy IPS IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe zalety
 • Anti-glare
 • Dell Display Manager
 • LED Backlight
 • OSD
 • Utwardzana powłoka antyodblaskowa 3H
 • Edge LED
 • Certyfikat TUV
Monitor Dell P2417H charakteryzuje się 23,8-calowym ekranem, który podświetlany jest diodami LED. Za szczegółowość obrazu odpowiada rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Na przyzwoitym poziomie stoi częstotliwość odświeżania na poziomie oraz czas reakcji. Trudno jednak  mówić o gamingowym charakterze tego modelu. Znacznie większe zastosowanie znajdzie w pracy biurowej. Użytkownicy mogą liczyć na żywe kolory dzięki matrycy typu IPS. Nieco mniejszy ekran monitora Dell P2219H również wykorzystuje technologię LED. Częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a czas reakcji to 8 ms. Na obrazie zobaczymy wiele drobnych detali, dzięki rozdzielczości Full HD. Ponownie mamy do czynienia z matrycą typu IPS. Łatwo wywnioskować, że ten sprzęt także znajdzie zastosowanie w codziennej pracy. Dell P2417H wyposażono w szereg funkcji dodatkowych, które znacznie poprawią wygodę użytkowania. Jedną z nich jest technologia antyodblaskowa. Dzięki niej obraz będzie dużo bardziej czytelny. Z kolei Dell P2219H to model wyróżniający się certyfikatem TUV. Oznacza to, że niską emisję szkodliwego dla wzroku światła niebieskiego.

Dell P2417H vs Dell P2219H – design

Monitor Dell P2417H odznacza się ekranem o klasycznym designie, który został oparty o bardzo stabilną podstawę w kształcie prostokątna. Sprzęt jest bardzo ergonomiczny. Dostęp do złącz i przycisków nie sprawia problemów, a cała konstrukcja prezentuje się bardzo stylowo. Projekt monitora Dell P2219H przyjął podobne założenia. Jego cechy charakterystyczne to ekran o formacie 16:9 oraz prostokątna podstawa. Tutaj również możemy liczyć na wysoką estetykę oraz komfort użytkowania. Dużym atutem obydwu monitorów jest funkcja Pivot. Dzięki temu ekran możemy obrócić do pozycji pionowej. Ponadto istnieje możliwość regulacji wysokości i kąta pochylenia. To parametry, które pozwolą idealnie dostosować obraz do pozycji naszych oczu.

Dell P2417H vs Dell P2219H – czy warto?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zastanowić się, jaką rolę będzie pełnił nasz nowy monitor. Gracze z pewnością mogą wybrać wiele innych sprzętów o wyższej rozdzielczości, częstotliwości odświeżania oraz szybszym czasie reakcji. Z omawianych modeli zadowoleni będą natomiast wszyscy, którzy szukają sprzętu do użytku biurowego, oglądania filmów, czy surfowania w internecie. Dzięki matrycy IPS i wielu dodatkowym funkcjom będzie to w pełni możliwe.

Dell P2417H vs Dell P2219H – cena

Za monitor Dell P2417H zapłacimy 649 zł. Koszt modelu Dell P2219H to 587 zł. Biorąc pod uwagę wszystkie prezentowane w tym poradniku aspekty, stosunek ceny do jakości prezentuje się bardzo dobrze.