Dell AW2518Hf vs Dell U2518D – który monitor spełni nasze oczekiwania?

image
W tym poradniku porównamy dwa monitory marki Dell z wyższej półki cenowej. Czy zachwycą nas możliwościami?

Monitory Dell – modele

Wybór monitora nie nigdy nie należy do najłatwiejszych. Trudno się dziwić, gdyż na rynku pojawiło się wiele modeli o różnych zastosowaniach. Tym razem prezentujemy Dell AW2518Hf oraz Dell U2518D. Czy spełnią oczekiwania użytkowników? Aby odpowiedzieć na to pytanie, dokonaliśmy szczegółowej analizy parametrów technicznych. Sprawdziliśmy również, jak prezentuje się design urządzeń. Poniższe zestawienie z pewnością ułatwi Ci wybór i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dell AW2518Hf vs Dell U2518D – technikalia

Nie da się ukryć, że to parametry techniczne najczęściej decydują o zakupie danego modelu. O jakości obrazu świadczy rozdzielczość ekranu oraz typ zastosowanej matrycy. Gracze z pewnością zwrócą uwagę na częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Kwestią osobistych preferencji jest długość przekątnej. Większe monitory z pewnością zapewnią duży komfort pracy i rozrywki. Producenci coraz częściej stosują wiele dodatkowych funkcji, które zwiększają poziom ochrony wzroku lub stabilizują jakość video. Specyfikację techniczną przedstawiamy w tabeli.
Parametry i technologie  Dell AW2518Hf Dell U2518D
Przekątna ekranu 24,5 cala 25 cali
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 240 Hz 60 Hz
Czas reakcji 1 ms 5 ms
Konstrukcja
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Waga 6,9 kg 6,24 kg
Wbudowane głośniki Nie Nie
Funkcja Pivot Tak Tak
Typ matrycy TN IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Główne zastosowanie Dla graczy Do domu i biura
Dodatkowe zalety
 • Flicker Free
 • FreeSync
 • Dell Display Manager
 • HDCP
 • sRGB
Ekran monitora Dell AW2518Hf charakteryzuje się przekątną o długości 24,5 cala i podświetlany jest diodami LED. Obraz będzie szczegółowy dzięki rozdzielczości Full HD. Najmocniejszym punktem tego sprzętu jest doskonała częstotliwość odświeżania, która sięga aż 240 Hz. Na dużą uwagę zasługuje również błyskawiczny czas reakcji. W tym modelu zainstalowano matrycę typu TN, co przekłada się na świetną jakość szczególnie w dynamicznych scenach filmowych. W przypadku modelu Dell U2518D mamy do czynienia z 25-calowym ekranem, w którym również zastosowano technologię LED. Częstotliwość odświeżania wynosi w pełni zadowalające 60 Hz, a czas reakcji to 5 ms. Do największych atutów urządzenia należy świetna rozdzielczość na poziomie 2560 x 1440 pikseli. Żywe kolory i szerokie kąty widzenia to zasługa matrycy IPS. Na pokładzie monitora dla graczy zainstalowano ciekawe funkcje dodatkowe, które z pewnością zachwycą użytkowników, spędzających długie godziny przy komputerze. Flicker Free niweluje efekt migotania obrazu, a FreeSync zapobiega zrywaniu animacji. W monitorze Dell U2518D na dużą uwagę zasługuje sRGB. To funkcja, która gwarantuje lepszy balans bieli.

Dell AW2518Hf vs Dell U2518D – design

Dell AW2518Hf to monitor, w którym widać duże przywiązanie do detali. Stylistyka urządzenia podkreśla jego gamingowy charakter. Bezramkowa konstrukcja została usytuowana na bardzo solidnej podstawie w kształcie litery “V”. Dostęp do wszystkich złącz i przycisków jest szybki nie sprawia kłopotów. Wszystkie elementy znakomicie się ze sobą łączą, tworząc atrakcyjną i nowoczesną kompozycję. Projekt Dell U2518D również charakteryzuje się niemal bezramkowym ekranem. Za stabilność odpowiada prostokątna podstawa. Design urządzenia jest niezwykle elegancki, a wręcz biznesowy. Ekran możemy dowolnie obracać dzięki funkcji Pivot. Skorzystamy zarówno z pozycji poziomej, jak i pionowej. Każdy z przedstawionych w naszym poradniku monitorów wyposażony został w opcję regulacji wysokości.  

Dell AW2518Hf vs Dell U2518D – czy warto?

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – czy warto zainteresować się tymi sprzętami? Chociaż każdy z nich pełni różne funkcje, należy powiedzieć, że idealnie realizują powierzone im zadania. Dell AW2518Hf sprawdzi się doskonale w grach. Doskonała płynność animacji i błyskawiczny czas reakcji to elementy, które zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki. Dell U2518D sprawi, że praca stanie się przyjemnością. Obraz jest bardzo wyraźny i pełen żywych kolorów. Konstrukcja tego sprzętu idealnie łączy w sobie kompaktowy design oraz bardzo wysoką ergonomię. Zdecydowanie warto rozważyć zakup tych urządzeń.

Dell AW2518Hf vs Dell U2518D – cena

Za monitor Dell AW2518Hf zapłacimy 1 445,30 zł. Koszt zakupu modelu Dell U2518D to 1 306,56 zł. Biorąc pod uwagę wszystkie opisane w poradniku aspekty, należy podkreślić, że stosunek jakości do ceny prezentuje się bardzo dobrze.