BenQ GW2280 vs BenQ GL2460 – który z tanich monitorów wybrać?

image
Zapraszamy na dokładne porównanie monitorów. Sprawdź, które z urządzeń będzie bliższe Twoim oczekiwaniom.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Monitory BenQ – modele

Naprzeciw siebie stają BenQ GW2280 i BenQ GL2460. Czy są to sprzęty warte uwagi i nadają się do gier lub użytku biurowego? O tym przekonasz się w naszym poradniku. Bierzemy pod uwagę wszystkie najważniejsze kwestie techniczne, a także opiszemy design urządzeń. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na pytanie – czy warto wybrać jeden z tych monitorów? Oto informacje, które pozwolą Ci na rozsądny wybór. Klienci przed zakupem monitora zwracają uwagę przede wszystkim na długość przekątnej. To oczywiście ważny parametr, lecz należy również pamiętać o wielu innych. Dla codziennej rozrywki, czy komfortu pracy kluczowa może okazać się rozdzielczość ekranu, czy dostęp do technologii zapewniających ochronę wzroku.

BenQ GW2280 vs BenQ GL2460 – technikalia

Prezentujemy wszystkie istotne dane techniczne, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu. To elementy pozwalające dokładnie określić zastosowanie monitorów. Wszystkie kluczowe parametry przedstawiamy w poniższej tabeli. Zapoznaj się z nią, aby wybrać monitor odpowiedni Twoim preferencjom.
Parametry i technologie  BenQ GW2280 BenQ GL2460
Przekątna ekranu 21.5 cala 24 cale
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 2 ms
Waga 3,5 kg 4,3 kg
Konstrukcja Odłączana podstawa i regulacja kąta pochylenia Kensington Lock i regulacja kąta pochylenia
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy VA TN
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Rozdzielczość Full HD
  • Menu OSD
  • Technologia AMA
  • Technologie Flicker Free
  • Funkcja Low Blue Light
  • Rozdzielczość Full HD
  • Technologia Senseye 3
  • Etykieta EcoFacts
Monitor BenQ GW2280 charakteryzuje się przekątną ekranu o długości 21,5 cala. W przypadku modelu GL2460 klienci mogą liczyć na ekran 24-calowy. Każdy z ekranów podświetlany jest wytrzymałymi diodami LED i charakteruzje się rozdzielczością Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Oba sprzęty mogą wyświetlić 60 klatek obrazu w ciągu jednej sekundy. Model GW2280 oferuje szybszy o 3 ms czas reakcji. Kolejna różnica w przypadku obydwu sprzętów dotyczy matrycy. W monitorze BenQ GW2280 zastosowano typ VA (szerokie kąty widzenia, wysoki kontrast), natomiast model GL2460 wyposażony jest w matrycę typu TN (brak efekty smużenia, atrakcyjne sceny dynamiczne w grach i filmach). Warto również zwrócić uwagę na poszczególne technologie, jakie zaimplementowano do monitorów. W tabeli przedstawiliśmy najważniejsze zalety obydwu sprzętów. Interaktywne menu OSD zawiera niezbędne instrukcje użytkowania monitora. Technologia AMA potrafi optymalnie zasilić każdy piksel. Z kolei Flicker Free niweluje migotanie obrazu, a Low Blue Light redukuje promieniowanie światła niebieskiego. Funkcja Senseye 3 dostosowuje obraz do jednego z 6 trybów, który możemy wybrać. Powyższe elementy znacznie wpłyną na komfort użytkowania.

BenQ GW2280 vs BenQ GL2460 – design

Monitor BenQ GW2280 charakteryzuje się niezwykle stylowym designem. Specjalnie wykończona tekstura jest odporna na zarysowania, a wyrzeźbiony profil podstawy eliminuje zbędne krawędzie. Na dużą uwagę zasługuje możliwość ukrycia kabli wewnątrz podstawy monitora. Ramki są bardzo cienkie. Wygląd modelu GL2460 wpisuje się tradycyjne standardy. Podstawa jest owalna, ramki cienkie, a tył obudowy pokryty został specjalną powierzchnią, która również jest wytrzymała na zarysowania. Oba sprzęty na naszych biurkach będą wyglądać bardzo atrakcyjnie.

BenQ GW2280 vs BenQ GL2460 – czy warto?

Najważniejszą zaletą obydwu monitorów jest rozdzielczość Full HD. To oznacza, że obraz będzie bardzo prezentował wysoką jakość zarówno w przypadku zabawy z grami komputerowymi, jak i przy oglądaniu filmów czy codziennej pracy. W każdym ze sprzętów możemy wyróżnić pomocne technologie i atrakcyjne elementy designu. To wszystko sprawia, że zdecydowanie warto wybrać jedno z urządzeń. Wybór będzie oczywiście zależał od preferencji użytkownika.

BenQ GW2280 vs BenQ GL2460 – cena

Za monitor BenQ GW2280 zapłacimy 389 zł. Koszt zakupu modelu GL2460 to 446,99 zł. Biorąc pod uwagę wszystkie omówione tu aspekty, należy stwierdzić, że stosunek ceny do jakości jest wręcz znakomity. To tanie i wielozadaniowe urządzenia, które przy odpowiednim użytkowaniu posłużą nam przez lata.