BenQ GL2460HM vs BenQ GW2765HT – który sprzęt wybrać? Oto porównanie

image
W tym poradniku dokładnie opiszemy dwa modele monitorów marki BenQ. Sprawdź, czy warto się nimi zainteresować.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Monitory BenQ – modele

Przedstawiamy dwa modele produkcji BenQ z różnej grupy cenowej. Mowa o BenQ GL2460HM oraz BenQ GW2765HT. Przeanalizujemy ich możliwości techniczne, poruszymy kwestie związane z designem, a także zastanowimy się nad stosunkiem jakości do ceny monitorów. Przed zakupem warto dokładnie przeczytać nasz poradnik, aby podjąć rozsądną decyzję. Przekonaj się, czy sprzęty sprawdzą się w przypadku pracy biurowej, zabawy z grami lub przy oglądaniu filmów. Bardzo często klienci przed zakupem monitorów zwracają uwagę jedynie na długość przekątnej ekranu. Należy jednak pamiętać o pozostałych parametrach, które są również niezwykle istotne. Chodzi zarówno o rozdzielczość, jak i czas reakcji, czy częstotliwość odświeżania obrazu. Warto dokładnie przeanalizować całą specyfikację urządzeń.

BenQ GL2460HM vs BenQ GW2765HT – technikalia

Parametry techniczne to oczywiście bardzo istotne kwestie, które decydują o komforcie użytkowania sprzętu. Jak pod tym kątem prezentują się omawiane monitory marki BenQ? Porównanie danych obydwu sprzętów znajdziesz w poniższej tabeli, która z pewnością rozwieje wszystkie wątpliwości.
Parametry i technologie  BenQ GL2460HM BenQ GW2765HT
Przekątna ekranu 24 cale 27 cali
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 2 ms 4 ms
Waga 4,3 kg 6,9 kg
Konstrukcja Kensington Lock i regulacja kąta pochylenia Kensington Lock, System regulacji HAS
Funkcja Pivot Nie Tak
Typ matrycy TN IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Rozdzielczość Full HD
  • Szybki czas reakcji
  • Funkcja Senseye 3
  • Rozdzielczość WQHD
  • Funkcja Flicker Free
  • Funkcja Pivot
Monitor BenQ GL2460HM charakteryzuje się 24-calowym ekranem. W przypadku modelu GW2765HT możemy liczyć na przekątną o długości 27 cali. Oba monitory mogą wyświetlić 50 klatek obrazu w ciągu jednej sekundy. Pierwszy z monitorów odznacza się o 2 ms szybszym czasem reakcji i dobrą rozdzielczością Full HD. W przypadku BenQ GW2765HT możemy liczyć nawet na jakość WQHD – 2560 x 1440 pikseli. Kolejną różnicą jest rodzaj zastosowanej matrycy. Typ TN zapewnia wysokiej jakości obraz podczas dynamicznych scen w grach i filmach. Z kolei Typ IPS to nowszy rodzaj matryc, które oferują świetne odwzorowanie kolorów, i szerokie kąty widzenia zarówno w pionie, jak i poziomie. Monitory wyposażone są w dodatkowe technologie, które znacznie poprawią wygodę korzystania ze sprzętu. Funkcja Senseye 3 pozwala na wybór jednego z sześciu trybów ekranu. Z kolei Flicker Free eliminuje migotanie obrazu na wszystkich poziomach jasności. Dzięki temu możemy dłużej korzystać z urządzenia.

BenQ GL2460HM vs BenQ GW2765HT – design

Na pierwszy rzut oka konstrukcja obydwu monitorów wygląda bardzo podobnie. Mamy do czynienia ze sprzętami, które wpisują się klasyczny standard. Ekrany zostały usytuowane na owalnej podstawie. Ramki są cienkie, a dostęp do przycisków funkcyjnych bardzo wygodny. W kwestii możliwości ustawienia pozycji ekranu dużo więcej oferuje BenQ GW2765HT. Do najważniejszych zalet z pewnością należy zaliczyć funkcję Pivot, która pozwala na możliwość obrotu monitora i pracę przy pionowym ekranie. Docenią to programiści, a także osoby, które często czytają wielostronicowe dokumenty. W systemie HAS uwzględniono również zaawansowane możliwości konfiguracji wysokości, czy pochylenia.

BenQ GL2460HM vs BenQ GW2765HT – czy warto?

Czas odpowiedzieć na pytanie, czy warto wybrać jeden z monitorów marki BenQ? Zdecydowanie tak, lecz wybór urządzenia będzie zależał od preferencji i potrzeb użytkownika. Tańszy monitor BenQ GL2460HM oferuje wiele możliwości i bardzo dobrze sprawdzi się w domu, czy biurze. Jeżeli jednak oczekujemy wyższej rozdzielczości, nowszego typu matrycy, szerszego ekranu, czy bogatych opcji konfiguracji pozycji monitora, warto zdecydować się na BenQ GW2765HT.

BenQ GL2460HM vs BenQ GW2765HT – cena

Za monitor BenQ GL2460HM zapłacimy 489 zł. Natomiast koszt zakupu modelu GW2765HT wynosi 1204,20 zł. Te kwoty świadczą o różnicy w możliwościach obydwu sprzętów. Jednak każdy z nich w swojej grupie cenowej prezentuje się znakomicie. Zdecydowanie warto rozważyć zakup jednego z modeli. To wielozadaniowe urządzenia, które świetnie sprawdzą się w użytku biurowym i domowym.