Asus VZ239HE vs Asus VP248H – który monitor spełni nasze oczekiwania?

image
W tym poradniku porównamy dwa monitory marki Asus, które reprezentują niższą półkę cenową. Czy warte są uwagi?

Monitory Asus – modele

Producent oferuje wiele modeli o różnych zastosowaniach. Tym razem sprawdzimy, jak prezentuje się Asus VZ239HE oraz Asus VP248H. Dokładnie analizujemy parametry techniczne obydwu monitorów, a także oceniamy ich design. Ważnym kryterium wyboru jest również stosunek jakości do ceny. Lektura naszego poradnika z pewnością pozwoli Ci podjąć właściwą decyzję i dostosować wybór do własnych preferencji.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Asus VZ239HE vs Asus VP248H – technikalia

Do najważniejszych parametrów ekranu z pewnością należy jego rozdzielczość. Im jest wyższa, tym więcej szczegółów obrazu możemy dostrzec. Gracze z pewnością zwrócą uwagę na częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Istotną rolę pełnią również dodatkowe funkcje. Dzięki nim praca przy komputerze będzie dużo bardziej komfortowa. Kwestią osobistych preferencji jest długość przekątnej ekranu. Wszystkie istotne parametry techniczne zamieściliśmy w poniższej tabeli. Warto dokładnie się z nią zapoznać, aby poznać bliżej omawiane modele.
Parametry i technologie  Asus VZ239HE Asus VP248H  
Przekątna ekranu 23 cale 24 cale
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 75 Hz
Czas reakcji 5 ms 1 ms
Konstrukcja
 • Bezramkowy design
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Odłączana podstawa
 • Regulacja kąta pochylenia
Waga 2,7 kg 3,6 kg
Wbudowane głośniki Nie Nie
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy IPS TN
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Dla graczy
Dodatkowe zalety
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • SPLENDID
 • AMD Free-sync
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • Anti-glare
Monitor Asus VZ239HE wyróżnia się 23-calowym ekranem, który podświetlany jest diodami LED. Dzięki rozdzielczości Full HD na ekranie zobaczymy wiele drobnych szczegółów. Częstotliwość odświeżania i czas reakcji na działanie użytkownika to parametry, które nie zachwycą graczy, lecz zapewnią dużą funkcjonalność przy pracy biurowej. Typ matrycy, jaką zastosowano na pokładzie monitora to IPS. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na doskonałe odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia. Monitor Asus VP248H bardzo dobrze wpisuje się w oczekiwania graczy. Do podświetlania 24-calowego ekranu również wykorzystano technologię LED. Częstotliwość odświeżania stoi na dobrym poziomie i wynosi 75 Hz. Zachwyca błyskawiczny czas reakcji, który wynosi 1 ms. W dynamicznych scenach doskonale poradzi sobie matryca typu TN. Na pokładzie urządzeń zainstalowano różne funkcje dodatkowe. Low Blue Light to technologia, która ogranicza emisję szkodliwego dla wzroku światła niebieskiego. Z kolei Flicker Free redukuje efekt migotania obrazu na różnych poziomach jasności. Model Asus VP248H wspierany jest przez AMD Free-Sync. To rewolucyjna funkcja, która zapobiega zrywaniu animacji.

Asus VZ239HE vs Asus VP248H – design

Asus VZ239HE to model o cienkich ramkach, który swoją konstrukcją nawiązuje do bardzo eleganckiej stylistyki. Monitor jest lekki i kompaktowy. Na dużą uwagę zasługuje wysoka ergonomia. Dostęp do wszystkich złącz i przycisków jest szybki i intuicyjny. Wytrzymała obudowa została wykonana z solidnych materiałów. Monitor Asus VP248H  wpisuje się w klasyczne standardy. To znana i sprawdzona konstrukcja oparta o stabilną okrągłą podstawę. Każdy z elementów bardzo dobrze do siebie pasuje. W tym przypadku również należy podkreślić ergonomię oraz dużą wytrzymałość.

Asus VZ239HE vs Asus VP248H – czy warto?

Każdy z monitorów sprawdzi się doskonale, jeśli tylko będą użytkowane zgodnie z ich głównymi zastosowaniami. Asus VZ239HE to sprzęt, który charakteryzuje się świetną matrycą i doskonałym odwzorowaniem kolorów. Zastosowano tu również technologie, które znacznie poprawią komfort użytkowania. To model, który nie zwodzi w pracy biurowej, jak również przy surfowaniu w internecie, czy oglądaniu filmów. Natomiast Asus VP248H ucieszy graczy, którym zależy na bardzo szybkim czasie reakcji i dobrej częstotliwości odświeżania. Zdecydowanie warto rozważyć zakup każdego z tych monitorów.

Asus VZ239HE vs Asus VP248H – cena

Koszt zakupu monitora Asus VZ239HE to 499 zł. Za model Asus VP248H zapłacimy 530,60 zł. To relatywnie sprzęty, lecz cechuje je znakomita jakość.