AOC G2460FQ vs AOC Q3279VWF – sprawdź, który monitor wybrać?

image
Zapraszamy na dokładne porównanie dwóch monitorów marki AOC. Prezentujemy wszystkie najważniejsze szczegóły.

Monitory AOC – modele

W  naszym zestawieniu prezentujemy dwa monitory marki AOC, które reprezentują średnią półkę cenową. Skupimy się na najważniejszych parametrach technicznych, designie oraz stosunku jakości do ceny. Sprzęty, o których mowa to AOC G2460FQ oraz AOC Q3279VWF. Przekonaj się, czy urządzenia znajdą zastosowanie w Twoim domu i biurze. Zapraszamy na szczegółowy poradnik.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC G2460FQ vs AOC Q3279VWF – technikalia

O jakości odbieranego obrazu decyduje szereg parametrów technicznych. Wśród nich najważniejszą rolę pełni rozdzielczość oraz długość przekątnej ekranu. Kluczowymi argumentami za zakupem monitora do gier będzie również częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Nie należy zapominać o dodatkowych funkcjach. Wiele urządzeń oferuje technologie, które mają na celu ochronę naszego wzroku. Wszystkie najważniejsze właściwości obydwu sprzętów przedstawiamy w poniższej tabeli. Dzięki niej dowiesz się, czy warto zdecydować się na jeden z tych modeli.
Parametry i technologie  AOC G2460FQ AOC Q3279VWF
Przekątna ekranu 24 cale 31,5 cala
Rodzaj podświetlenia LED WLED
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 75 Hz
Czas reakcji 1 ms 5 ms
Konstrukcja Kensington Lock Regulacja kąta pochylenia
Waga 4,16 kg 7 kg
Wbudowane głośniki Tak Nie
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy TN MVA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Główne zastosowanie Dla graczy Do domu i biura
Dodatkowe zalety
  • Flicker Free
  • e-Saver
  • i-Menu
  • Flicker Free
  • Low Blue Light
  • FreeSync
Monitor AOC G2460FQ charakteryzuje się ekranem o przekątnej długości 24 cali, który podświetlany jest diodami LED. Użytkownicy mogą liczyć na rozdzielczość na poziomie 1920 x 1080  pikseli. Dzięki temu na obrazie zobaczymy wiele drobnych szczegółów. Ten model śmiało można zaliczyć do sprzętów gamingowych. Wszystko dzięki kapitalnej częstotliwości odświeżania, która sięga aż 144 Hz. Graczy zachwyci także błyskawiczny czas reakcji. Urządzenie wyposażono w matrycę typu TN, która znakomicie sprawdzi się podczas dynamicznych scen zarówno w filmach, jak i grach. AOC Q3279VWF to model wyposażony w ekran o przekątnej 31,5 cali. Zastosowano w nim technologię podświetlania WLED. Monitor wyróżnia się bardzo wysoką rozdzielczością WQHD, dzięki której obraz będzie niezwykle wyraźny. Czas reakcji wynosi 5 ms, a częstotliwość odświeżania 75 Hz. Matryca MVA sprawi, że obraz będzie wyglądał podobnie niezależnie od kąta patrzenia. To warunki, które umożliwią niezwykły komfort w pracy biurowej. Na pokładzie urządzeń zainstalowano wiele funkcji dodatkowych. Warto wspomnieć, chociażby o technologii Flicker Free, która niweluje efekt migotania obrazu na różnych poziomach jasności. Z kolei Low Blue Light ogranicza emisję niebieskiego promieniowania, które szkodliwe jest dla ludzkiego wzroku. To z pewnością ucieszy osoby, które przez długi czas pracują przy komputerze.

AOC G2460FQ vs AOC Q3279VWF – design

Monitor AOC G2460FQ wpisuje się w klasyczną stylistykę. Czarno-szare elementy obudowy prezentują się bardzo atrakcyjnie. Solidna konstrukcja oparta została o okrągłą podstawę. Dostęp do przycisków funkcyjnych jest szybki i nie stanowi żadnego problemu. W przypadku modelu AOC Q3279VWF od razu zwrócimy uwagę na bardzo szeroki ekran. Monitor harmonijnie łączy czarny kolor ramek ze srebrną prostokątną obudową. Ta kompozycja świadczy o niezwykle stylowym designie i przywiązaniu do detali

AOC G2460FQ vs AOC Q3279VWF – czy warto?

Czas odpowiedzieć na kluczowe pytanie – czy warto zainteresować się omawianymi sprzętami? Po dokładnej analizie wszystkich parametrów technicznych, śmiało można polecić obydwa urządzenia. Wybór konkretnego modelu będzie zależał od tego, do jakich zastosowań potrzebujemy monitora. Gracze zachwycą się możliwościami AOC G2460FQ. Za zakupem tego modelu przemawia doskonała częstotliwość odświeżania ekranu oraz rewelacyjny czas reakcji. Z kolei główną siłą monitora AOC Q3279VWF jest znakomita rozdzielczość oraz bardzo duży ekran. Te parametry idealnie sprawdzą się w pracy biurowej. W obydwu przypadkach użytkownicy mogą liczyć na szerokie możliwości techniczne oraz stylowy design.

AOC G2460FQ vs AOC Q3279VWF – cena

Za monitor AOC G2460FQ przyjdzie nam zapłacić 799 zł. Dokładnie tyle samo wynosi koszt zakupu modelu AOC Q3279VWF. To relatywnie niewiele za sprzęty tak wysokiej klasy. Stosunek ceny do jakości jest wręcz wyśmienity.