AOC E2270SWN vs Monitor AOC E2270SWHN. Który monitor wybrać?

image
Dziś porównujemy ze sobą dwa modele marki AOC. Sprawdź ich wszystkie najważniejsze możliwości. Oto poradnik.

Monitory AOC – modele

W naszym zestawieniu znalazły się dwa monitory z niskiej półki cenowej. Mowa o AOC E2270SWN oraz AOC E2270SWHN. Przekonamy się, czy potrafią nas zaskoczyć parametrami technicznymi. Zwrócimy również uwagę na design oraz stosunek jakości do ceny. Pozwoli Ci to zdecydować, czy warto wybrać, któryś z tych modeli. Koniecznie zapoznaj się z poradnikiem.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC E2270SWN vs AOC E2270SWHN – technikalia

O jakości monitorów najczęściej świadczą ich parametry techniczne. To na ich podstawie już przed zakupem możemy sprawdzić jakość obrazu oraz zastosowanie sprzętów. Czy omawiane urządzenia nadają się do gier, oglądania filmów, czy zwyczajnej biurowej pracy? Wszystkie najważniejsze kwestie opisaliśmy w poniższej tabeli. Warto ją dokłądnie przeanalizować i dowiedzieć się, na jakie możliwości stać omawiane sprzęty.
Parametry i technologie AOC E2270SWN AOC E2270SWHN
Przekątna ekranu 21,5 cala 21,5 cale
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ matrycy TN TN
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 5 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Złącze HDMI Nie Tak
Konstrukcja
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
Najważniejsze funkcje
 • Eco Mode
 • Full HD
 • e-Saver
 • Full HD
 • i-Menu
 • LED Backlight
 • OSD
 • Plug & Play
Obydwa te modele są do siebie podobne w wielu kwestiach technicznych. Mamy do czynienia z przekątną ekranu o długości 21,5 cala. To warunki, które świetnie sprawdzą się przy bliskim kontakcie z monitorem. W przypadku oglądania video z dalszej odległości, mogą pojawić się problemy. Rozdzielczość ekranu to Full HD w zakresie 1920 x 1080 pikseli. Zobaczymy, więc bardzo dobrej jakości obraz o odpowiedniej ostrości. Odświeżanie obrazu dokonywane jest z częstotliwością 60 klatek na sekundę. Jest to przyzwoity wynik. Z kolei czas reakcji monitora na nasze działanie wynosi 5 ms. Ten parametr mógłby być lepszy, chociaż największe zastosowanie znajdzie w grach i nie ma większego znaczenia przy innych sposobach użytkowania. Jaka jest różnica pomiędzy monitorami? Chodzi o rodzaj połączenia. Często przy wyborze sprzętu zapominamy to sprawdzić. Należy pamiętać, że model AOC E2270SWN posiada jedynie złącze D-SUB. Z kolei  AOC E2270SWHN posiada standardowy i uniwersalny typ HDMI. W przypadku pierwszego z monitorów można oczywiście zastosować przejściówkę. Chociaż monitory nie należą do najwyższej półki cenowej, producent zaimplementował do nich wiele ciekawych technologii, które znacznie poprawią komfort użytkowania. Warto wspomnieć o Eco-mode. To tryb, który w dużym stopniu redukuje pobór mocy. Kolejną atrakcyjną funkcją może być interaktywne menu OSD.

AOC E2270SWN vs AOC E2270SWHN – design

Monitory są do siebie bardzo podobne. Oba sprzęty zostały osadzone na okrągłej i bardzo stabilnej podstawie. Białe logo producenta bardzo dobrze wygląda na czarnym tle ramki. Widać tu klasę i elegancję, a jednocześnie prosty i standardowy projekt. Na dużą uwagę zasługuje wytrzymałość omawianych monitorów na ewentualne uszkodzenia. Materiały, z których zostały wytworzone są bardzo solidne. Urządzenia będą się znakomicie prezentować na naszych biurkach.

AOC E2270SWN vs AOC E2270SWHN – czy warto?

Po omówieniu wszystkich ważnych cech obydwu sprzętów,należy wreszcie odpowiedzieć na pytanie – czy warto wybrać monitor AOC E2270SWN lub AOC E2270SWHN. Biorąc pod uwagę omawiany budżet cenowy, nikt nie powinien narzekać. Otrzymamy sprzęty o rozdzielczości Full HD z ekranem 21,5 cala. To elementy, które świetnie sprawdzą się w przypadku biurowej pracy, a także przy korzystaniu z wielu gier. Na duże słowa uznania zasługują dodatkowe funkcje, które zwiększą wygodę użytkowania. Mamy do czynienia z bardzo dobrymi sprzętami, co w tej cenie może być zaskakujące. Odpowiednio użytkowane monitory wystarczą nam na lata.

AOC E2270SWN vs AOC E2270SWHN – cena

Cena monitora AOC E2270SWN wynosi 320 zł. Natomiast  model AOC E2270SWHN kosztuje 359 zł. Różnica w cenie monitorów nie jest duża i stanowi odzwierciedlenia złącz umieszczonych w ich konstrukcji. W jednym z modeli zawarto uniwersalne złącze HDMI. Oba sprzęty są bardzo tanie, a stosunek ich ceny do jakości jest znakomity. Warto zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy już zdecydowali się na zakup.