AOC C27G1 vs AOC G2590PX G2 Signature Edition – porównanie monitorów

image
W tym poradniku porównamy dwa monitory marki AOC, które stworzone zostały z myślą o graczach. Który wybrać?

Monitory AOC – modele

Szeroki wybór monitorów marki AOC pozwala dostosować konkretny model do własnych preferencji. Do najbardziej wymagających klientów z pewnością należą gracze. Nic dziwnego, gdyż sprzęt do gier powinien zapewnić niezawodność i wysoką jakość obrazu. Czy AOC C27G1 oraz AOC G2590PX G2 Signature Edition sprostają naszym oczekiwaniom? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przeanalizowaliśmy dokładnie ich parametry techniczne. Zwróciliśmy również uwagę, jak prezentuje się design urządzeń. Przekonaj się, czy warto rozważyć zakup jednego z tych sprzętów.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC C27G1 vs AOC G2590PX G2 Signature Edition – technikalia

Tak naprawdę każdy szczegół techniczny może mieć kluczowe znaczenie dla komfortu rozgrywki. Rozdzielczość odpowiada za szczegółowość detali, a długość przekątnej zwiększy obszar roboczy ekranu. Graczy wspomoże również wysoka częstotliwość odświeżania oraz szybki czas reakcji. Przy wyborze monitora, należy zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Często możemy spotkać się z technologią ochrony wzroku. To z pewnością zwiększy komfort użytkowania sprzętu, zwłaszcza podczas długich godzin zabawy. Wszystkie najważniejsze parametry techniczne prezentowanych modeli, przedstawiamy w poniższej tabeli. Dzięki temu wybór monitora będzie dużo łatwiejszy.  
Parametry i technologie  AOC C27G1 AOC G2590PX G2 Signature Edition
Przekątna ekranu 27 cali 24,5 cala
Rodzaj podświetlenia WLED WLED
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 144 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Konstrukcja
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Odłączana podstawa
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Waga 6,11 kg 5,43 kg
Wbudowane głośniki Nie Tak
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy VA TN
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Dla graczy Dla graczy
Dodatkowe zalety
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • LED Backlight
 • OSD
 • Flicker Free
 • LED Backlight
 • OSD
Monitor AOC C27G1 charakteryzuje się ekranem o przekątnej długości 27 cali. Duże przywiązanie do detali gwarantuje rozdzielczość Full HD – 1920 x 1080 pikseli. Na doskonałym poziomie stoi częstotliwość odświeżania, która wynosi aż 144 Hz. Kolejny atut to błyskawiczny czas reakcji. Ekran podświetlany jest za pomocą technologii WLED. Dzięki matrycy typu VA gracze mogą liczyć na wysoki kontrast i szerokie kąty widzenia. AOC G2590PX G2 Signature Edition wyposażony jest w nieco mniejszy ekran. Długość jego przekątnej to 24,5 cala. Tu również możemy liczyć na częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz oraz czas reakcji, który wynosi 1 ms. Ponownie mamy do czynienia z rozdzielczością Full HD. Różni się natomiast rodzaj zastosowanej matrycy. W tym przypadku mamy do czynienia z typem TN. Gracze mogą, więc liczyć na świetne odwzorowanie kolorów. Warto także wspomnieć o wbudowanych głośnikach. Na pokładach każdego z monitorów zainstalowano szereg dodatkowych funkcji. Na szczególną uwagę graczy zasługuje Flicker Free. Ta technologia pozwala na redukcję efektu migotania obrazu na wszystkich poziomach jasności. To z kolei ogranicza uczucie zmęczenia wzroku.

AOC C27G1 vs AOC G2590PX G2 Signature Edition – design

W przypadku monitora AOC C27G1 zastosowano bardzo nowoczesną konstrukcję. Zakrzywiony ekran został usytuowany na podstawie w kształcie litery “V”. W projekcie dominuje czarna kolorystyka, którą uzupełniają czerwone akcenty. Cała kompozycja charakteryzuje się atrakcyjnym i nieco futurystycznym designem. Monitor AOC G2590PX G2 Signature Edition to urządzenie o unikalnym designie. Ekran jest płaski, a za jego stabilność odpowiedzialna jest okrągła podstawa. Metalowy stojak zdobią rysunki o motywach związanych z e-sportem. Takie wzornictwo podkreśla unikalny charakter sprzętu. Warto wspomnieć, że obydwa sprzęty pozwalają na regulację wysokości. Dzięki temu możemy idealnie dostosować pozycję ekranu do poziomu naszego wzroku.

AOC C27G1 vs AOC G2590PX G2 Signature Edition – czy warto?

Omawiane sprzęty cechuje bardzo wysoka jakość. Do ich głównych atutów z pewnością należy doskonała częstotliwość odświeżania i rewelacyjny czas reakcji. Możemy również liczyć na jakość Full HD oraz wiele technologii, które zdecydowanie poprawią wygodę grania. Na słowa uznania zasługuje także design urządzeń. Te nowoczesne sprzęty będą się znakomicie prezentowały na naszych biurkach. Każdy z monitorów możemy śmiało polecić miłośnikom wirtualnej rozrywki. O wyborze konkretnego modelu prawdopodobnie rozstrzygną kwestie konstrukcyjne. Możemy zdecydować się zarówno na płaski, jak i zakrzywiony ekran. Kolejną kwestią wartą rozważenia jest rodzaj zastosowanej matrycy, a także wygląd monitorów.

AOC C27G1 vs AOC G2590PX G2 Signature Edition – cena

Koszt zakupu monitora AOC C27G1 wynosi 999 zł. Za model AOC G2590PX G2 Signature Edition zapłacimy 969 zł. Każdy z nich jest zdecydowanie warty swojej ceny.