AOC 24B1XHS vs AOC 24V2Q – który z tańszych monitorów wybrać?

image
W tym poradniku porównamy dwa monitory marki AOC. Sprawdź, czy te sprzęty spełnią wszystkie nasze oczekiwania.

Monitory AOC – modele

Producent od wielu lat wzbogaca rynek o świetne modele monitorów. Tym razem omówimy tańsze sprzęty. Bierzemy pod lupę AOC 24B1XHS oraz AOC 24V2Q. Czy te urządzenia poradzą sobie w grach, czy pracy biurowej? Aby odpowiedzieć na to pytanie, dokładnie przeanalizowaliśmy ich możliwości techniczne. Omówimy również kwestie związane z designem. Kluczowym argumentem przy zakupie monitora będzie stosunek jakości do ceny. Czy warto zdecydować się na zakup? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC 24B1XHS vs AOC 24V2Q – technikalia

Aby dokonać rozsądnego wyboru, należy dokładnie przeanalizować możliwości techniczne obydwu sprzętów. Bardzo ważną rolę pełni rozdzielczość oraz długość przekątnej ekranu. Istotna jest również liczba klatek animacji, jaką w ciągu sekundy może wyświetlić monitor. Mówi o tym częstotliwość odświeżania. Graczy zainteresuje także czas reakcji. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje omawianych urządzeń. Dzięki nim komfort użytkowania znacznie się poprawi. Wszystkie najważniejsze parametry obydwu modeli zamieściliśmy w poniższej tabeli. Warto się z nią zapoznać.
Parametry i technologie  AOC 24B1XHS AOC 24V2Q
Przekątna ekranu 24 cale 23,8 cala
Rodzaj podświetlenia LED WLED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 75 Hz
Czas reakcji 7 ms 5 ms
Konstrukcja Regulacja kąta pochylenia Odłączana podstawa Regulacja kąta pochylenia
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy IPS IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe zalety
  • LED Backlight
  • OSD
  • LED Backlight
  • OSD
  • Low Blue Light
Monitor AOC 24B1XHS charakteryzuje się przekątną ekranu o długości 24 cali, który podświetlany jest diodami LED. Dzięki rozdzielczości Full HD będziemy mogli dostrzec wiele szczegółów. Gracze mogą być niezadowoleni z czasu reakcji na poziomie 7 ms, jednak częstotliwość odświeżania prezentuje się całkiem dobrze i wynosi 60 Hz. Model AOC 24V2Q wyposażono w ekran o przekątnej 23,8 cala, wspierany technologią WLED. Ponownie mamy do czynienia z rozdzielczością Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Na dużą uwagę zasługuje bardzo dobra częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji na przyzwoitym poziomie. Chociaż trudno mówić o profesjonalnym sprzęcie gamingowym, te parametry z pewnością poprawią wygodę korzystania z wielu gier. Na pokładach obydwu sprzętów zainstalowano matrycę typu IPS. To przekłada się na szerokie kąty widzenia i znakomite odwzorowanie kolorów. Na dużą uwagę zasługują również funkcje dodatkowe. OSD to interaktywne menu, które ułatwi ustawienie sprzętu RTV, podłączonego do monitora. LED Backlight gwarantuje tylne podświetlenie. Z kolei Low Blue Light redukuje emisję szkodliwego dla wzroku światła niebieskiego. Szczególnie zadowolone będą osoby, które przy komputerze spędzają dużo czasu.  

AOC 24B1XHS vs AOC 24V2Q – design

Monitor AOC 24B1XHS wyróżnia się niemal bezramkowym ekranem, który wpisuje się w nowoczesne trendy. Konstrukcja usytuowana jest na stabilnej konstrukcji w kształcie litery “V”. Dostęp do przycisków jest bardzo wygodny, a wszystkie elementy designu znakomicie do siebie pasują. Model AOC 24V2Q wyróżnia się niezwykle nowatorskim projektem. W tym przypadku również możemy liczyć na bezramkową konstrukcję. Za stabilność odpowiada kwadratowa podstawa. Sprzęt charakteryzuje się wysoką ergonomią i bardzo solidną budową. Obydwa monitory będą bardzo dobrze prezentować się na naszych biurkach.

AOC 24B1XHS vs AOC 24V2Q – czy warto?

Omawiane monitory znakomicie sprawdzą się w pracy biurowej oraz przy typowym domowym użytkowaniu. Ich najmocniejsze punkty to rozdzielczość Full HD oraz nowoczesna bezramkowa konstrukcja. Oglądanie filmów, czy surfowanie w internecie będzie niezwykle wygodne. W tej półce cenowej trudno szukać urządzeń o bardziej atrakcyjnym designie. Warto również wspomnieć o dodatkowych technologiach, jakie oferują monitory. To wielozadaniowe i solidne sprzęty, które sprawdzą się przy różnych zastosowaniach. Wybór konkretnego modelu będzie oczywiście zależny od preferencji użytkownika.

AOC 24B1XHS vs AOC 24V2Q – cena

Czas zastanowić się, jak prezentuje się stosunek ceny do jakości monitorów. Za model AOC 24B1XHS zapłacimy 469 zł. Koszt zakupu AOC 24V2Q wynosi 499 zł. To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę wszystkie omówione tu parametry. Zdecydowanie warto zastanowić się nad ich zakupem.