AOC 24B1H vs AOC E2270SWN – który monitor spełni nasze oczekiwania?

image
W tym poradniku porównamy dwa monitory marki AOC, które reprezentują niską półkę cenową. Na co możemy liczyć?

AOC 24B1H vs AOC E2270SWN – modele

Wybór monitorów jest bardzo szeroki. Kluczowym argumentem za zakupem danego sprzętu jest stosunek ceny do jakości. Tym razem przekonamy się, czy za niewielkie pieniądze uda się kupić wielozadaniowy sprzęt, który sprawdzi się w domowej rozrywce i biurowej pracy. Bierzemy pod lupę model AOC 24B1H oraz AOC E2270SWN. Dokładnie przeanalizujemy ich możliwości techniczne oraz sprawdzimy, jak prezentuje się design urządzeń. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, czy warto zdecydować się na zakup jednego z nich.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC 24B1H vs AOC E2270SWN – technikalia

Wśród najważniejszych parametrów technicznych należy wyróżnić rozdzielczość oraz długość przekątnej ekranu. To czynniki, które w dużej mierze decydują o jakości odbieranych treści. Warto również zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu oraz czas reakcji na polecenie użytkownika. W przypadku wielu monitorów możemy liczyć na funkcje dodatkowe, które znacznie poprawiają komfort użytkowania. Wszystkie dane techniczne umieściliśmy w poniższej tabeli. Dzięki temu wybór sprzętu będzie dużo łatwiejszy.
Parametry i technologie  AOC 24B1H AOC E2270SWN
Przekątna ekranu 23,8 cala 21,5 cala
Rodzaj podświetlenia WLED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 5 ms
Konstrukcja Regulacja kąta pochylenia Kensington Lock Regulacja kąta pochylenia
Waga 2,6 kg 2,7 kg
Wbudowane głośniki Nie Nie
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy MVA TN
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe zalety
  • Flicker Free
  • Anti-glare
  • LED Backlight
  • OSD
  • Eco Mode
Monitor AOC 24B1H charakteryzuje się ekranem o szerokości 23,8 cala, który podświetlany jest za pomocą technologii WLED. Dzięki rozdzielczości Full HD możemy liczyć na atrakcyjny obraz pełen szczegółów. Częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a czas reakcji to 5 ms. Te parametry należy uznać za naprawdę atrakcyjne, biorąc pod uwagę budżet cenowy. Na pokładzie urządzenia zastosowano matrycę typu MVA. To sprawi, że ekran będzie wyglądał podobnie niezależnie od kąta patrzenia. Monitor wyposażono w szereg dodatkowych technologii. Szczególną uwagę warto zwrócić na funkcję Flicker Free, która niweluje efekt migotania obrazu na różnych poziomach jasności. Model AOC E2270SWN wyposażono w ekran o nieco krótszej przekątnej – 21,5 cala. Podświetlany jest za pomocą diod LED. W tym przypadku również mamy do czynienia z rozdzielczością Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Zarówno częstotliwość odświeżania, jak i czas reakcji prezentuje się identycznie, jak w modelu AOC 24B1H.  Matryca typu TN doskonale sprawdzi się w dynamicznych scenach filmowych. Użytkownicy mogą liczyć na tryb Eco Mode, który redukuje pobór mocy.

AOC 24B1H vs AOC E2270SWN – design

Monitor AOC 24B1H wyróżnia się niemal bezramkową konstrukcją. To doskonałe warunki, aby utworzyć zespół kilku urządzeń. Ekran usytuowany jest na solidnej podstawie w kształcie litery “V”. Cała kompozycja prezentuje się bardzo stylowo, a obudowa złożona jest z solidnych materiałów. Konstrukcja modelu AOC E2270SWN charakteryzuje się klasyczną bryłą. Za stabilność odpowiada okrągła podstawa. Ponownie możemy liczyć na wytrzymałą obudowę. Każdy z tych sprzętów będzie bardzo atrakcyjnie prezentował się na naszych biurkach.

AOC 24B1H vs AOC E2270SWN – czy warto?

Największym atutem obydwu urządzeń jest rozdzielczość Full HD. Na przyzwoitym poziomie stoi również czas reakcji oraz częstotliwość odświeżania. Te parametry pozwolą na komfortową pracę oraz rozrywkę. Nieco droższym monitorem jest AOC 24B1H. Różnica w cenie spowodowana jest szerszym ekranem, bardziej nowoczesnym i bezramkowym designem, a także dostępem do większej ilości dodatkowych funkcji. Natomiast AOC E2270SWN to wybór dla oszczędnych użytkowników, którzy cenią funkcjonalność i wielozadaniowość. Biorąc pod uwagę wszystkie te parametry, śmiało możemy polecić każdy z tych sprzętów.

AOC 24B1H vs AOC E2270SWN – cena

Koszt zakupu monitora AOC 24B1H wynosi 489 zł. Za model AOC E2270SWN zapłacimy 289 zł. Stosunek ceny do jakości jest wręcz rewelacyjny.