Acer XB241Hbmipr vs Acer XF270H. Który monitor warto wybrać?

image
W poradniku orównamy dwa modele marki Acer. Sprawdź, który z nich warto wybrać i jak prezentują się ich możliwości.

Monitory Acer – modele

W naszym zestawieniu naprzeciw siebie stają sprzęty z wysokiej półki cenowej, które znajdą wiele zastosowań. Mowa o Acer XB241Hbmipr oraz Acer XF270H. Aby ułatwić wybór klientom, dokładnie opisaliśmy parametry techniczne urządzeń, ich design, a także stosunek jakości do ceny. Wszystkie te elementy pozwolą zdecydować, czy omówione tu modele będą warte naszej uwagi. Zapraszamy na poradnik.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Acer XB241Hbmipr vs Acer XF270H – technikalia

Najważniejsze w wyborze monitorów są oczywiście ich możliwości techniczne. To one w dużej mierze decydują o wyborze konkretnego modelu. Wszystkie dane techniczne umieściliśmy w poniższej tabeli. Warto ją dokładnie przeanalizować, aby sprawdzić, czy dany monitor znajdzie zastosowanie na naszych biurkach.
Parametry i technologie Acer XB241Hbmipr Acer XF270H
Przekątna ekranu 24 cale 27 cali
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania standardowo 144Hz, 180Hz w trybie OC 144 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Konstrukcja
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Odłączana podstawa
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Najważniejsze funkcje
 • G-SYNC
 • OSD
 • TN
 • Tryb gier
 • Flicker Free
 • Adaptive Sync
 • Full HD
 • LED Backlight
 • OSD
 • Blue Light Filter
 • Flicker Free
 • AMD Free-sync
Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z monitorami gamingowymy. Różnica w długości przekątnej ekranu wynosi 3 cale na korzyść Acer XF270H. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z rozdzielczością Full HD na poziomie 1920 x 1080. Będziemy mogli zobaczyć szczegółowy obraz w dobrej jakości. Monitory posiadają bardzo duży zakres ustawień konstrukcji, które pozwolą idealnie dostosować położenie ekranu do naszych preferencji. Możliwości gamingowe urządzeń widać przede wszystkim w częstotliwości odświeżania obrazu. Standardowo możemy liczyć na uzyskanie 144 klatek na sekundę. Natomiast monitor Acer XB241Hbmipr w trybie OC potrafi uzyskać aż 180 klatek. To wręcz rewelacyjne liczby. Kolejną dużą zaletą jest bardzo szybki czas reakcji, który wynosi zaledwie 1 ms. Ten parametr znajdzie zastosowanie w grach sieciowych, gdzie często o zwycięstwie lub porażce decydują ułamki sekund. Oba sprzęty cechują się szerokim spektrum dodatkowych funkcji Technologii. Warto zwrócić uwagę, chociażby na Flicker Free, czyli funkcję, która wpływa na brak efektu migotonia ekranu. Kolejną ciekawą funkcją jest AMD Free-sync. Dzięki niej możemy liczyć na stabilny obraz bez spadku klatek animacji. To znacznie poprawia komfort grania.

Acer XB241Hbmipr vs Acer XF270H – design

Nie tylko aspekty techniczne mogą stanowić kryteria przy wyborze monitora. Warto również poświęcić kilka słów designowi urządzeń. Pod tym względem jest naprawdę bardzo dobrze. Oba sprzęty mogą obracać się pod dowolnym kątem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać pionowy układ ustawienia ekranu. Monitor Acer XB241Hbmipr prezentuje się bardzo nowocześnie, a wręcz futurystycznie. Czerń z akcentami czerwieni tworzy niezwykle atrakcyjne zestawienie kolorów. Stabilna podstawa i wysokiej klasy materiały konstrukcyjne świadczą o wysokiej klasie sprzętu. Monitor Acer XF270H również wygląda znakomicie, choć nieco bardziej klasycznie. Ekran jest większy i z pewnością będzie się wyróżniał na naszych biurkach. Tutaj również możemy mówić o wysokiej klasie wykonania i bardzo ładnym projekcie.

Acer XB241Hbmipr vs Acer XF270H – czy warto?

Kolejne urządzenia marki Acer zadomowiły się na rynku monitorów gamingowych. Czy warto się nimi zainteresować? W atrakcyjnej cenie otrzymujemy sprzęty, o rewelacyjnej częstotliwości odświeżania obrazu i świetnym czasie reakcji. Na dużą uwagę zasługuje również konstrukcja monitorów, którą możemy zmieniać w zależności od upodobań. Kolejny atut to świetny projekt i atrakcyjny design. Zakup jednego z prezentowanych monitorów marki Acer będzie idealny dla graczy, którym do zabawy wystarczy rozdzielczość 1920 x 1080. To dobry parametr, przy czym pozostałe, należy uznać za znakomite.

Acer XB241Hbmipr vs Acer XF270H – cena

Cena monitora Acer XB241Hbmipr to 1499 zł. Natomiast za model Acer XF270H zapłacimy 1099, 50zł. Ten segment cenowy przeznaczony jest dla graczy, którzy oczekują od monitora bardzo dobrych parametrów technicznych. Na tle innych sprzętów, omawiane urządzenia wypadają znakomicie. Śmiało można powiedzieć o wysoce atrakcyjnym stosunku jakości produktów do ich ceny. Warto zapoznać się z opiniami użytkowników, aby podjąć jak najlepszą decyzję o zakupie.