Acer Nitro VG270bmiix vs Acer Nitro VG270Kbmiipx. Który wybrać?

image
Dziś porównujemy ze sobą dwa monitory marki Acer. Sprawdź ich najważniejsze możliwości oraz zastosowania.

Monitory Acer – modele

Marka Acer od wielu lat produkuje sprzęt elektroniczny. Dziś przekonamy się, czy za jej renomą pójdzie wysoka jakość omówionych tu monitorów. Pod lupę bierzemy dwa modele w różnym wariancie cenowym: Nitro VG270bmiix oraz Nitro VG270Kbmiipx. Kryteria zakupu mogą być zróżnicowane i są zależne od przeznaczenia monitora. My poświęciliśmy dużo uwagi parametrom technicznym, designowi oraz cenom urządzeń. Nasz poradnik dokładnie opisuje wszystkie te kwestie oraz odpowiada na pytanie – Czy warto kupić jedno z urządzeń Acera?

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Acer Nitro VG270bmiix  vs Acer Nitro VG270Kbmiipx – specyfikacja techniczna

Kwestie techniczne potrafią ostatecznie rozsądzić, dla kogo przeznaczone są urządzenia marki Acer. Dokładne technikalia przedstawiliśmy w poniższej tabeli. Warto się z nią zapoznać i sprawdzić jakie są różnice pomiędzy monitorami. Czy te modele sprostają Twoim oczekiwaniom?
Parametry i technologie Acer Nitro VG270bmiix  Acer Nitro VG270Kbmiipx
Przekątna ekranu 27 cali 27 cali
Rodzaj podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz, 144 Hz w trybie FreeSync 75 Hz, 144 Hz w trybie FreeSync
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 3840 × 2160 (UHD 4K) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do gier Do gier
Najważniejsze funkcje
 • Anti-glare
 • Radeon FreeSync
 • LED Backlight
 • OSD
 • Visual Response Boost
 • Wysoka ergonomia
 • Bardzo stabilna konstrukcja
 • Anti-glare
 • Radeon FreeSync
 • LED Backlight
 • OSD
 • Visual Response Boost
 • Wysoka ergonomia
 • Bardzo stabilna konstrukcja
Na pierwszy rzut oka większość aspektów technicznych omawianych monitorów prezentuje się podobnie. Jedyna, lecz bardzo istotna różnica dotyczy rozdzielczości ekranu. W przypadku modelu Nitro VG270bmiix mamy do czynienia z bardzo wysoką rozdzielczością 4K na poziomie  3840 × 2160 pikseli. Nie ma wątpliwości, że dzięki niej ujrzymy wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe detale. Doskonała ostrość obrazu przełoży się na bardzo komfortowe użytkowanie. W przypadku modelu Nitro VG270Kbmiipx zobaczymy rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Chociaż różnica między 4K będzie bardzo wyraźna, nadal mamy do czynienia z bardzo dobrymi możliwościami. Oba urządzenia charakteryzują się znakomitym czasem reakcji. Zaledwie 1 ms potrzebuje monitor, aby wyświetlić zleconą przez użytkownika akcję. To doskonała właściwość, która pozytywnie zaskoczy graczy. Częstotliwość odświeżania w monitorach to standardowo 60 Hz lub 75 Hz w zależności od wyboru modelu. Jednak sprzęty zostały wyposażone w technologię FreeSync. Dzięki niej możemy w grach osiągnąć częstotliwość na poziomie 144 Hz. Jak łatwo zauważyć, monitory znajdą ogromne zastosowanie w gamingowych komputerach. Zostały po prostu do tego stworzone. Największe znaczenie ma oczywiście rozdzielczość. Jednak bardzo ważna jest również ergonomia sprzętu oraz szybkie oprogramowanie konfiguracyjne. Monitor potrafi jedynie wyświetlić obraz wysokiej jakości. Bardzo istotną kwestią, która sprawi, że gry będą wyglądały atrakcyjnie jest oczywiście świetna karta graficzna. Nasze gamingowe pecety powinniśmy również wyposażyć w bardzo szybkie procesory oraz duży zasób pamięci RAM. Łącząc w sobie wszystkie te parametry, warto zdecydować się na monitor o rozdzielczości 4K.

Acer Nitro VG270bmiix  vs Acer Nitro VG270Kbmiipx – design

Oba monitory wyglądają identycznie. Nad ich stabilizacją czuwa bardzo wysokiej jakości podstawa o dwóch stylowych nóżkach. Urządzenia są niemal bezramkowe, co stanowi kolejne udogodnienie dla graczy.

Acer Nitro VG270bmiix  vs Acer Nitro VG270Kbmiipx – czy warto?

Czas na ostateczne podsumowanie. Czy warto wybrać jedno przedstawionych tu z urządzeń marki Acer? Zdecydowanie tak. Sprzęty dla graczy z reguły sprawdzają się w wielu innych zastosowaniach. Tak jest i tym razem. Możemy liczyć na świetną rozgrywkę przy oglądaniu filmów oraz komfortową pracę biurową, chociaż to właśnie w przypadku gier monitory znajdą największy potencjał. To po prostu sprzęty do zadań specjalnych.

Acer Nitro VG270bmiix  vs Acer Nitro VG270Kbmiipx – cena

Za monitor Acer Nitro VG270bmiix zapłacimy 745 zł. Natomiast model Nitro VG270Kbmiipx kosztuje 1499 zł. Oba monitory charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Różnica polega jedynie na rozdzielczości ekranu. Za sprzęt, który potrafi wyświetlić obraz 4K musimy dopłacić ok. 750 zł. Czy warto? Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Możemy zapewnić, że najnowsze gry będą wyglądały rewelacyjnie i na długo przyciągną przed ekrany. Warto dokładnie przeanalizować nasz poradnik i zapoznać się z opiniami użytkowników.