Acer ED242QRAbidpx vs Acer Nitro VG240YUbmiipx – który sprzęt wybrać?

image
W tym poradniku przedstawimy porównanie dwóch monitorów marki Acer, które reprezentują średnią półkę cenową.

Monitory Acer – modele

Acer to marka, która od lat z powodzeniem wzbogaca rynek o nowy sprzęt elektroniczny. Czy w przypadku monitorów również możemy spodziewać się wysokiej jakości? Pod lupę bierzemy Acer ED242QRAbidpx oraz Acer Nitro VG240YUbmiipx. Dokładnie przeanalizujemy ich możliwości techniczne oraz sprawdzimy, jak prezentuje się design. Zwrócimy również uwagę, jakie zastosowania pełnią. Przekonaj się, czy warto zainteresować się tymi urządzeniami.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Acer ED242QRAbidpx  vs Acer Nitro VG240YUbmiipx – technikalia

Nie ulega wątpliwości, że kwestie techniczne są najważniejsze przy zakupie monitora. Oprócz długości przekątnej ekranu warto również zwrócić uwagę na szereg innych parametrów. Kluczowe znaczenie dla graczy, czy miłośników filmów ma rozdzielczość ekranu. Dla wielu użytkowników istotny będzie również czas reakcji oraz częstotliwość odświeżania ekranu. Wiele sprzętów oferuje również szereg dodatkowych funkcji, które znacznie poprawią komfort użytkowania. Wszystkie najważniejsze dane techniczne na temat prezentowanych modeli umieściliśmy w poniższej tabeli. Zapoznaj się z nią, aby wybór był łatwiejszy.  
Parametry i technologie  Acer ED242QRAbidpx Acer Nitro VG240YUbmiipx
Przekątna ekranu 23,6 cala 23,8 cala
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 75 Hz
Czas reakcji 4 ms 1 ms
Waga 3,39 kg 4 kg
Konstrukcja Regulacja kąta pochylenia Kensington Lock Regulacja kąta pochylenia
Funkcja Pivot Nie Nie
Typ matrycy VA IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Główne zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Dodatkowe zalety
  • Flicker Less
  • ComfyView
  • LED Backlight
  • Blue Light Filter
  • Flicker Free
  • FreeSync
Oba monitory charakteryzują się przekątną ekranu o podobnej długości. Philips 276E8VJSB oferuje rozdzielczość Full HD, dzięki której możemy dostrzec wiele drobnych szczegółów. Dużą zaletą monitora jest znakomita częstotliwość odświeżania, która wynosi 144 Hz. Czas reakcji na działanie użytkownika to 4 ms. W urządzeniu zastosowano typ matrycy VA, która zapewni wysoki kontrast i szerokie kąty widzenia. Wyższą rozdzielczością wyróżnia się Philips 278E8QJAB/00. Będziemy mogli zobaczyć obraz w bardzo dobrej jakości WQHD. Na dobrym poziomie stoi również częstotliwość odświeżania ekranu, która pozwoli na wyświetlenie 75 klatek w ciągu jednej sekundy. Dzięki matrycy IPS możemy uzyskać doskonałe odwzorowanie kolorów. Na pokładzie obydwu sprzętów zainstalowano wiele nowatorskich technologii. Warto zwrócić uwagę na Flicker Less oraz Flicker Free. Są to funkcje, które eliminują problem migotania obrazu na wszystkich poziomach jasności. Z kolei Blue Light Filter pozwoli na redukcję emisji niebieskiego światła, które szkodliwe jest dla wzroku.

Acer ED242QRAbidpx  vs Acer Nitro VG240YUbmiipx – design

Monitor Acer ED242QRAbidpx wyróżnia się przede wszystkim zakrzywionym ekranem, który idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy. Konstrukcja usytuowana została na solidnej podstawie. Dostęp do wszystkich przycisków funkcyjnych jest szybki i nie sprawia większych problemów. Model Nitro VG240YUbmiipx charakteryzuje się cienkimi ramkami, które pozwolą użytkownikowi skupić większą uwagę jedynie na wyświetlanych treściach. Za stabilność urządzenia odpowiada podstawa o nieco futurystycznym kształcie. Każdy z monitorów będzie rewelacyjnie prezentował się na naszych biurkach. Wszystkie elementy znakomicie do siebie pasują. Sprzęty zostały skonstruowane z bardzo wytrzymałych materiałów.

Acer ED242QRAbidpx  vs Acer Nitro VG240YUbmiipx – czy warto?

Czas odpowiedzieć na pytanie, czy warto zdecydować się na zakup jednego z tych sprzętów. Każdy z nich znajdzie zastosowanie przede wszystkim w grach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ich potencjał w pracy biurowej. Najmocniejszym punktem monitora Philips 276E8VJSB jest częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz. Z kolei Acer Nitro VG240YUbmiipx oferuje wysoką rozdzielczość na poziomie 2560 x 1440 pikseli. Chociaż monitory różnią się pod wieloma względami, ich jakość stoi na bardzo wysokim poziomie. Wybór będzie, więc zależał od preferencji użytkownika. Acer ED242QRAbidpx  vs Acer Nitro VG240YUbmiipx – cena Stosunek jakości do ceny monitorów jest wręcz rewelacyjny. Za  Acer ED242QRAbidpx zapłacimy 799 zł. Koszt zakupu Acer Nitro VG240YUbmiipx wynosi 821,99 zł. W tej cenie otrzymamy znakomite urządzenia, które zyskają uznanie wśród graczy.