Jak zwiększyć maksymalna głośność w Windows 10? Poradnik Windows

Zastanawiasz się jak zwiększyć głośność w Windows 10? Sprawdź więc poniższy poradnik, aby upewnić się, że używasz maksymalnego poziomu głośności swojego sprzętu! 

Po pierwsze spójrzmy prawdzie w oczy. Nie każdy sprzęt jest w stanie zagwarantować wysoki poziom głośności. Dotyczy to np. laptopów, bez podłączonego zestawu głośników. Cóż producenci przenośnych komputerów muszą montować w sprzęcie na tyle małe podzespoły, aby laptop nie ważył tyle co komputer stacjonarny. Skutkuje to tym, że żaden laptop nie będzie wstanie wytwarzać naprawdę głośnych dźwięków. Na szczęście możliwe jest ustawienie tak laptopa, by puszczał bardzo zadawalający poziom głośności.

Metoda 1 – Włączenie opcji wyrównanie głośności

Opcja ta jest bardzo pomocna, w przypadku wszystkich laptopów posiadających sterowniki Realtek. Włączenie wyrównania głośności zwiększa maksymalny poziom głośności systemu Windows 10. Ta metoda działa doskonale także na komputerach z systemem Windows 7 i Windows 8. Wielu użytkowników Windows-a stwierdziło, że po włączeniu opcji wyrównania głośności odnotowali 150-procentowy wzrost głośności swojego laptopa! W celu uruchomienia tej opcji:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonce głośnika (znajduje się tuż obok zegara) i wybierz „Urządzenia do odtwarzania”
  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na urządzeniu, które odtwarza dźwięki i wybierz opcję „Właściwości”
  1. Przejdź do zakładki „Rozszerzenia” i zahacz opcję „Wyrównanie głośności”, następnie kliknij „Ok” lub „Zastosuj”

Jeśli jednak ta metoda nie pomogła w przypadku twojego laptopa, albo nie masz sterowników Realtek w systemie, to skorzystaj z następnej metody.

Metoda 2 – narzędzie FxSound Enhancer

Jeśli szukasz absolutnie najlepszego rozwiązania na zwiększenie poziomu głośności twojego laptopa z systemem Windows 10, to koniecznie użyj oprogramowania wzmacniającego audio. Szczególnie dobrym pomysłem jest zainstalowanie FxSound Enhancer – Powered by DFX (poprzednio znany jako DFX Audio Enhancer).

Ten program to idealny sposób na poprawę jakości dźwięku. FxSound Enhancer zwiększa nie tylko głośność dźwięków wychodzących z laptopa, ale poprawia też jakość dźwięku! W wersji podstawowej program ten można pobrać zupełnie za darmo (wtedy to program zwiększa poziom głośności do 150%) . Warto także rozważyć zakup jego pełnej wersji, wyposażonej w dodatkowe funkcje (np. trójwymiarowy dźwięk), która zwiększa poziom głośności nawet do 200%!

Podsumowanie

Jeżeli korzystasz z laptopa bez podłączonych głośników zewnętrznych i chcesz zwiększyć poziom głośności swojego sprzętu, to możesz skorzystać z jednego (bądź obu) z powyższych pomysłów.

Zalecamy najpierw wypróbować pierwszą metodę, która włącza korektę głośności w sterownikach Realtek. Jeśli to jednak nie odpowiada Twoim potrzebom, przejdź do drugiej metody.

Ranking 5 najlepszych modeli głośników 5.1


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *