Zmywarka do zabudowy 60 cm. Jaka najlepsza? Top 5 zmywarek!

Zmywarki są coraz chętniej wybieranymi urządzeniami AGD. Ich rosnąca popularność bierze się z topniejących cen, coraz większej funkcjonalności oraz energooszczędności. Mimo początkowego podzielenia Polaków w kwestii użyteczności zmywarek coraz większa grupa konsumentów przekonuje się do tego rozwiązania.

W artykule skupimy się na małych zmywarkach o szerokości 60 cm. Podpowiemy, dlaczego warto zdecydować się na tego typu konstrukcję, jakie może być zastosowanie wąskich 60 cm zmywarek, na co zwrócić uwagę wybierając zmywarkę, a także jakimi parametrami powinna odznaczać się zmywarka o szerokości 60 cm.

Zmywarka do zabudowy 60 cm – Top 5 najlepszych modeli

MiejsceZdjęcieNazwa
1.Zmywarka, marka Hotpoint-Ariston ELTB 6M124 EUHotpoint-Ariston ELTB 6M124 EU
2.Zmywarka, marka Candy CDIM 5136Candy CDIM 5136
3.Zmywarka, marka Electrolux ESL5310LOElectrolux ESL5310LO
4.Zmywarka, marka Whirlpool WIO 3T332 PWhirlpool WIO 3T332 P
5.Zmywarka, marka Samsung DW60M6040SSSamsung DW60M6040SS

Dlaczego warto wybrać zmywarkę do zabudowy 60 cm?

Zmywarki to niezwykle użyteczne urządzenia, które potrafią skutecznie oszczędzić nasz czas na myciu naczyń oraz zdrowie naszych rąk. Wąskie zmywarki dodatkowo są w stanie oszczędzić miejsce w kuchni.

Wybierając wąską zmywarkę o szerokości 60 cm, możemy liczyć na dużą funkcjonalność, przy jednoczesnych kompaktowych wymiarach. Decydując się na tego typu sprzęt, możemy wybierać pomiędzy szeroką gamą asortymentu od czołowych producentów zmywarek, między innymi takich jak: Samsung, Bosch, Candy, Electrolux, Amica, czy Indesit.

Zmywarki o szerokości 60 cm z reguły kosztują mniej niż duże 60, czy nawet 80 cm zmywarki. Jeżeli nie musimy codziennie myć talerzy i innych naczyń po całym pułku wojska, wówczas 60 cm zmywarki w zupełności nam wystarczą.

Zastosowanie zmywarek do zabudowy do 60 cm

Zmywarki pozwalają na komfortowe i szybkie mycie i suszenie naczyń. Używanie zmywarek pozwala na zabicie o wiele większej ilości bakterii, niż podczas standardowego ręcznego mycia. Poza tym, zmywarki wbrew obiegowej opinii, pozwalają na zmniejszenie rachunków za wodę. Nowoczesne zmywarki do zabudowy podczas mycia naczyń w jednym cyklu zużywają około 10- 15 litrów wody. Nowoczesne zmywarki do zabudowy posiadają całą masę funkcji, które usprawniają mycie naczyń- przykładowo czasowe programowanie mycia, regulację twardości wody, mycie naprzemienne, czy mycie strefowe. Korzystając ze zmywarek, możemy bardzo precyzyjnie dozować środki czyszczące, czy chronić się przed zalaniem kuchni w przypadku awarii urządzenia. Nowoczesne zmywarki do zabudowy naszpikowane są technologią, która znacząco ułatwia codzienne obowiązki, a jednocześnie pozwala na zmniejszanie rachunków. 60 cm zmywarki doskonale wpasują się zarówno do mniejszej, jak i większej kuchni. Możemy zdecydować się na zmywarki do zabudowy lub wolnostojące urządzenia. Producenci oferują nam w tym przypadku całkowitą dowolność i dużą ilość produktów do wyboru. Z reguły 60 cm zmywarki dedykowane są do jednoczesnego mycia od 8 do 12 kompletów naczyń. Doskonale nadadzą się dla czteroosobowej rodziny.

zmywarka 60 cm

Na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę wybierając 60 cm zmywarkę?

Poza typem zabudowy zmywarki warto sprawdzić takie parametry jak: klasa energetyczna, efektywność zmywania i suszenia, pojemność zmywarki, a także poziom generowanego hałasu.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna określa nam ilość zużywanej energii przez urządzenie w skali roku. Zmywarki występują zwykle w klasach energetycznych od A do C. Przy czym urządzenia w klasie A zużywają około 1 kWh przez dobę, natomiast urządzenia w klasie C zużywają około 1,5 kWh.

Przy średnich cenach energii elektrycznej oscylujących w okolicach 60 groszy za 1 kWh, za roczne użytkowanie zmywarki z klasy A zapłacimy około 220 złotych, natomiast za zmywarkę w klasie energetycznej C zapłacimy około 330 złotych.

Efektywność zmywania i suszenia

Efektywność zmywania podawana jest w zmywarkach według klas od A do G. Określa ona, ile wody zużywa zmywarka podczas pracy. Przyjmuje się, że najbardziej efektywne zmywarki zużywają około jeden litr wody na poszczególny komplet naczyń. Warto wybierać możliwie najefektywniejsze zmywarki.

Efektywność suszenia również podawana jest w klasach, a im większa będzie, tym zmywarka do zabudowy skuteczniej wysuszy naczynia. Jest to szczególnie istotne w przypadku suszenia szkła. Zbyt słabe suszenie może powodować zacieki i ślady.

Pojemność zmywarki

Pojemność kompaktowych zmywarek 60 cm to około 8 – 12 kompletów naczyń. Taka pojemność wystarcza przy używaniu zmywarki przez czteroosobową rodzinę. Pamiętajmy, że w komorze umieszczamy również garnki, patelnie oraz inne większe naczynia, które mogą skutecznie zapełnić komorę zmywarki.

Poziom generowanego hałasu

Im ciszej pracuje zmywarka do zabudowy, tym lepiej. Warto zdecydować się na 60 cm zmywarki, które generują hałas podczas standardowej pracy na poziomie do 40 – 50 dB. Kultura pracy zmywarki podawana jest na etykiecie urządzenia i regulowana jest przez Polskie Normy. Zmywarki, które pracują głośniej niż 50 dB, nie spełniają tych norm.

Sprawdź ranking pięciu najpopularniejszych zmywarek do zabudowy 60 cm!

Top 5 najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm

Zmywarka do zabudowy 60 cm. Jaka najlepsza? Top 5 zmywarek!
3.3 (65.63%) 32 votes