Jak zmniejszyć zużycie danych przez Facebooka w Androidzie i iPhone 

W celu ograniczenia zużycia danych komórkowych przez Facebook należy użyć funkcji oszczędzania danych. Zmniejsza ona użycie transferu przez aplikację Facebook – a. W tym artykule przedstawiamy jak działa ta funkcja oraz jak ją uruchomić. 

Jak zmniejszyć zużycie danych przez Facebooka w Androidzie i iPhone

Z jednej strony operatorzy telefoniczni oferują nam coraz to lepsze warunki umowy i coraz większy limit miesięcznego transferu danych. Z drugiej strony aplikację pochłaniają co raz większe ilości danych. Dlatego też nadal warto zoptymalizować zużycie transferu w swoim telefonie. Redukcję zużycia danych najlepiej rozpocząć od Facebook-a, ponieważ w większości przypadków jest on odpowiedzialny za pochłanianie największej ilości transferu, spośród wszystkich aplikacji. Należy to zrobić tym bardziej dlatego, że jest to bardzo proste (sama aplikacja Facebook-a posiada funkcję redukcji zużywanych danych).

Facebook wykorzystuje dane komórkowe na wiele sposobów. Przeglądanie zdjęć, oglądanie filmików, słuchanie muzyki i inne aktywności na portalu pobierają przecież transfer. W dodatku wielu z nas ma włączoną opcję automatycznego uruchamiania filmików, w czasie przewijania osi czasu. Na szczęście można temu przeciwdziałać, właśnie poprzez włączeniu funkcji oszczędzania danych, która wyłącza automatyczne włączanie filmów w czasie korzystania z danych komórkowych.

android, Jak zmniejszyć zużycie danych przez Facebooka

Ponadto funkcja ta dokonuje kompresji danych takich jak np. zdjęcia, co także zmniejsza zużycie transferu. Taka kompresja danych, sprawia iż wyświetlane obrazy będą ładowały się w niższej rozdzielczości.

Dużym plusem tej funkcji jest to, że działa ona wyłącznie, gdy korzystamy z transferu danych. W przypadku połączenia przez Wi-Fi, aplikacja będzie działać standardowo – filmy będą włączane automatycznie, a obrazy będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości.

W celu uruchomienia funkcji redukcji zużycia danych trzeba mieć zaktualizowaną wersję aplikacji. Wtedy to należy w prawym górnym rogu kliknąć na ikonę z trzema poziomymi paskami. Następnie zaś trzeba wybrać opcję „Oszczędzanie danych” i uaktywnić tę funkcję poprzez przesunięcie suwaka. Po tej akcji na ekranie powinniśmy zobaczyć na ekranie napis „Oszczędzanie danych wł.”. Kilka kliknięć pozwala więc na zaoszczędzenie dużej ilości transferu.

Ranking powerbanków

Jak zmniejszyć zużycie danych przez Facebooka w Androidzie i iPhone 
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *