Zipro Shox czy Neon? Który lepszy?

Odpowiednio dobrany orbitrek zaowocuje w treningu, lecz wcale nie jest to łatwe. Oferta tych sprzętów treningowych jest bardzo szeroka i mocno zróżnicowana pod względem cen i parametrów. Ogromną popularnością cieszą się orbitreki marki Zipro, a wśród nich szczególnie modele Shox oraz Neon. Który z nich będzie lepszy? Czym się różnią?

Orbitrek magnetyczny Shox

Jednym z bestsellerów wśród orbitreków magnetycznych marki Zipro jest właśnie model Shox. Jest to urządzenie dedykowane do użytku domowego, a jego parametry przedstawiają się następująco:

 • Wymiary urządzenia: 109 x 67 x 152 cm.
 • Maksymalna waga użytkownika: 120 kg.
 • System hamowania: magnetyczny.
 • Waga koła zamachowego: 7 kg.
 • Regulacja oporu: manualna.
 • Cena: od 549 zł.

Orbitrek magnetyczny Shox ma wiele zalet. Jest to urządzenie stosunkowo nieduże i niezbyt ciężkie (waga sprzętu to 29 kg), przez co świetnie sprawdza się w warunkach domowych. Regulacja oporu w tym modelu przebiega manualnie, a służy do niej wygodne i precyzyjne pokrętło. Orbitrek Shox jest wykonany solidnie, posiada mocną konstrukcję i stabilne podstawy, a także komfortowe, antypoślizgowe płozy. Dodatkowym atutem urządzenia jest wielofunkcyjny komputer oraz znajdująca się w jego obrębie półka na urządzenia mobilne – dzięki temu można obejrzeć ulubiony film podczas treningu lub odebrać pilne połączenie.

Orbitrek magnetyczny Shox wyróżnia się także pod względem stonowanego designu – zastosowano w nim głównie neutralną kolorystykę (czerń, szarość, biel) oraz bardzo subtelne wstawki w niebieskim kolorze. To powoduje, że urządzenie dobrze prezentuje się w każdym pomieszczeniu.

Orbitrek magnetyczny Neon

Alternatywą dla orbitreka Shox jest model Neon tego samego producenta. Urządzenie to różni się już na pierwszy rzut oka pod względem wizualnym – obudowę ozdobiono neonowymi paskami w jasnozielonym kolorze. Orbitrek Zipro Neon cieszy się również bardzo dużą popularnością, a oto jego specyfikacja:

 • Wymiary urządzenia: 107 x 66 x 152 cm.
 • Maksymalna waga użytkownika: 120 kg.
 • System hamowania: magnetyczny.
 • Waga koła zamachowego: 7 kg.
 • Regulacja oporu: manualna.
 • Cena: od 549 zł.

Orbitrek magnetyczny Neon to urządzenie bardzo chętnie wybierane i dobrze oceniane przez użytkowników. Choć jego cena nie jest wysoka, to może konkurować on z nieco droższymi sprzętami tego typu. Jest to orbitrek dedykowany do użytku domowego, ma solidną konstrukcję i stabilne podstawy, jest raczej niewielki, co ułatwia ulokowanie go niemal w każdym pomieszczeniu.

Orbitrek magnetyczny Neon jest wyposażony w funkcjonalny komputer, który umożliwia monitorowanie różnorodnych parametrów w trakcie treningu.

Zipro Shox czy Neon?

Na pierwszy rzut oka urządzenia Zipro Shox oraz Neon różnią się od siebie jedynie nieznacznie i faktycznie pomiędzy nimi nie ma kolosalnych rozbieżności, a szczególnie jeśli chodzi o kluczowe parametry techniczne. Najważniejszymi różnicami pomiędzy tymi modelami orbitreków są:

 • Różnice estetyczne – nie mają większego wpływu na możliwości treningowe urządzenia, ale mogą mieć znaczenie, gdy orbitrek zamierzamy ulokować w salonie lub gabinecie. Model Shox jest, pod tym względem, nieco bardziej subtelny. Neon operuje neonowym odcieniem zieleni, co z kolei może pasować do nowoczesnych wnętrz o sportowym charakterze.
 • Obecność półki na urządzenia mobilne – w orbitreku Zipro Shox znajdziemy wygodną funkcjonalność w postaci półki na urządzenia mobilne, która umożliwi umieszczenie smartfona w bezpieczny sposób tak, by można było zerkać na niego i korzystać z niego w trakcie treningu. Jest to wygodne rozwiązanie, ale warto zauważyć, że położenie telefonu na urządzeniu przysłoni wyświetlacz komputera.

Zarówno Orbitrek Shox, jak i Neon to propozycje polskiej marki Zipro, która jest marką własną sklepu Presto. Urządzenia te są do siebie bardzo podobne, a różnice dotyczą głównie detali. Przy wyborze warto więc kierować się kwestią estetyki oraz tego, czy preferujemy urządzenie z półką na smartfona, czy też jest nam ona całkowicie zbędna. Kluczowe parametry techniczne tych urządzeń są bowiem praktycznie takie same.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *