Xiaomi Mi Band 4 – specyfikacja nowej opaski

Już niedługo będziemy mogli cieszyć się z nowej wersji opaski sportowej od Xiaomi. Jakie zmiany nas czekają? Xiaomi Mi Band 4 to już czwarta wersja tej niezwykle popularnej opaski sportowej. Serca konsumentów w Polsce i na świecie zdobyła przede wszystkim poprzez doskonały stosunek jakości do ceny. Za niewielkie pieniądze możemy otrzymać sprzęt, który monitoruje nasze wszystkie aktywności, a także zapewnia dostęp do funkcji dodatkowych. Mi Band 4 ma wprowadzić kilka nowości, które dodatkowo zwiększą komfort korzystania ze sprzętu. Na co należy zwrócić uwagę?

Xiaomi Mi Band 4 – specyfikacja techniczna

 • Przekątna ekranu: 0,95 cala
 • Typ ekranu: AMOLED, kolorowy
 • Rozdzielczość: 120 na 240 pikseli
 • Szkło: 2,5D, odporne na zadrapania
 • Jasność wyświetlacza: 400 nitów
 • Łączność: Bluetooth 5.0
 • Wodoszczelność: do 5 ATM (50 m)
 • Akcelerometr: trzyosiowy
 • Żyroskop: trzyosiowy
 • Akumulator: 135 mAh, do 20 dni pracy
 • Waga: 22,1 gramów
 • Inne: NFC i mikrofon (opcjonalnie)
 • Cena: około 90/120zł (w zależności od modelu)

W porównaniu z trzecią odsłoną opaski Xiaomi Mi Band, producent zdecydował się na zamontowanie większego ekranu. Jego przekątna wynosi teraz 0,95 cala (o 39,9% więcej niż poprzednio), został on wykonany w technologii AMOLED, która ma zapewnić jeszcze czytelniejszy obraz.

Uwagę należy zwrócić także na pojemniejszą baterię, która może wystarczyć nawet na 20 dni nieprzerwanej pracy, wykorzystanie szkła 2.5 D zwiększającego wytrzymałość sprzętu, a także wodoszczelność wynosząca 50 metrów. Zgodnie z zapewnieniami producenta, na rynku pojawią się również modele wyposażone w mikrofon i łączność NFC. Najatrakcyjniej prezentuje się natomiast cena, która, w zależności od modelu, wyniesie od 90 do 120 złotych. Choć trzeba podkreślić, że oficjalne ceny w Polsce będą znane dopiero wówczas, gdy ruszy sprzedaż opaski w naszym kraju. Kiedy to nastąpi? Jeszcze nie wiadomo, choć plotki sugerują, że ma to nastąpić za kilka tygodni.

Xiaomi Mi Band 4 – funkcje sportowe

W przypadku opaski sportowej najważniejsze są oczywiście opcje odpowiadające za rejestrowanie aktywności fizycznej. Pod tym względem, nowy model nie różni się specjalnie od poprzedników. Do naszej dyspozycji oddany został system trenera personalnego, który pozwala na wprowadzanie harmonogramów i uruchamianie zdefiniowanych trybów związanych z konkretnymi aktywnościami. Mowa tu o pływaniu, bieganiu, chodzeniu, jeździe na rowerze, spacerach, a także treningu siłowym i aerobowym.

Opaska zlicza więc między innymi pokonany dystans, wykonane kroki i powtórzenia, ilość spalanych kalorii, prędkości czy też tętno. Do tego dochodzi monitor snu z dokładną analizą danych, która pozwoli nam zwiększyć efektywność odpoczynku. Warto wspomnieć także o aplikacji Mi Fit – cały czas monitoruje parametry życiowe naszego organizmu i informuje w przypadku wykrycia jakichś nieprawidłowości.

Xiaomi Mi Band 4 – nie tylko sport

Producent zadbał oczywiście o to, aby jego nowa opaska trafiła nie tylko do osób aktywnych fizycznie, ale również tych szukających tanich urządzeń będących przedłużeniem smartfona.

Z poziomu opaski Xiaomi Mi Band 4 możemy odczytywać powiadomienia z aplikacji i portali społecznościowych, odbierać przychodzące połączenia i wiadomości tekstowe, a także sterować działaniem różnych programów. Urządzenie bardzo dobrze sprawdza się chociażby podczas obsługi programu Spotify. Pod tym względem spełnia więc wymagania stawiane nowoczesnym gadżetom.

Do tego wszystkiego możemy dodać budzik, który może działać w „delikatny” sposób – zamiast donośnego alarmu, obudzą nas lekkie wibracje. Opaska obsługuje łączność Bluetooth 5.0, pozwoli również na skorzystanie z timera, stopera, funkcji „znajdź mój telefon” czy też z przypominania o wydarzeniach. A wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *