Xiaomi Mi Band 2 recenzja, dane techniczne

Inteligentne opaski budzą zainteresowanie wśród wielu użytkowników nowych technologii. Rejestr przebytych kroków, pulsu, godziny i oraz pewność, że nie ominie nas żadne powiadomienie najczęściej używanych aplikacji – to oferuje opaska Xiaomi Mi Band 2.

Xiaomi Mi Band 2 – opaska, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością na temperaturę od -20°C do 70°C. Jest  wodoodporna i posiada certyfikat IP67 możemy zanurzyć ją w wodzie na głębokość 1m maksymalnie do 30 minut. Rejestr przebytych kroków, pulsu, godziny i oraz pewność, że nie ominie nas żadne powiadomienie najczęściej używanych aplikacji – to oferuje opaska Xiaomi Mi Band 2.

WYŚWIETLACZ

Pierwszy raz w opasce od Xiaomi zastosowano wyświetlacz w technologii OLED o wielkości 0,42. Co opaska wyświetla? Przede wszystkim godzinę, liczbę przebytych kroków i łączny dystans, a także spalone kalorie, aktualny puls, stan baterii oraz powiadomienia z wybranych aplikacji użytkownika. Warto zaznaczyć, że ekran w MiBand 2 jest monochromatyczny i nie mamy również wpływu na ustawienie jasności.

Samo szkło jest wzmacnianie, zatem nie powinno łatwo poddać się pęknięciom. Niestety nie dotyczy to zarysowań – te pojawiły się dość szybko. Sama opaska, choć wykonana z przyjemniejszego w dotyku materiału od poprzedniczek, zdaje się być mniej trwała i bardziej podatna na zniszczenie niż powinna.

Standardowo opaska wyświetla treść przede wszystkim po dotknięciu przycisku, ale w ustawieniach aplikacji Mi Fit można też zaznaczyć opcję „wzbudzania” ruchem nadgarstka. Funkcja ta sprawuje się bardzo dobrze.

PULSOMETR

Mi Band 2 posiada bardzo fajną opcję mierzenia pulsu bez potrzeby sięgania po nasz smartfon. Wystarczy tylko kliknąć na odpowiednią kategorię na wyświetlaczu i trzymać rękę poziomo na wysokości klatki piersiowej. Oczywiście inna pozycja nie sprawi, że pomiar się nie uda – będzie wtedy mniej dokładny. Po około 7 sekundach opaska wibruje i wyświetla wynik, bądź symbol z krzyżykiem. Oznacza to, że pomiar nie został przeprowadzony prawidłowo.

Opaska ma również możliwość ciągłego mierzenia tętna – przydaje się podczas treningu. Powinno to ucieszyć wszystkie osoby, które planują zakup Mi Banda 2 także do celów sportowych – jeżeli tylko zostanie poprawiona stabilność tej funkcji

KROKOMIERZ

Opaska posiada także wbudowany krokomierz, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprawdzić, ile kroków oraz teoretycznie jaki dystans przebyliśmy w danym czasie. Dlaczego można uznać te pomiary za mało praktyczne? Odległość nie jest obliczana na podstawie pozycji GPS, lecz przeliczane są nasze kroki. Co może odpowiadać dość dużemu błędowi w praktyce. Wynik z danego dnia można podejrzeć bezpośrednio na opasce, a cała historia jest zapisywana w aplikacji Mi Fit.

ANALIZA SNU

Opaska Mi Band 2, tak jak poprzednia wersja, posiada również funkcję pomiaru snu. Opaska potrafi określić, o której godzinie położyliśmy się spać oraz kiedy wstaliśmy, do tego wszystkiego rozróżnia fazy snu. Cały zarejestrowany przebieg snu jest dostępny w oficjalnej aplikacji, jak i wspominanych już wielokrotnie płatnych, nieoficjalnych. Możliwa jest korekta godziny zasypiania, jak i przebudzenia.

POWIADOMIENIA

Za ustawienie otrzymywania powiadomień odpowiada aplikacja Mi Fit. Niestety, ta narzuca nam ograniczenia – ustawić można do 5 aplikacji i to tylko te z wybranych już listy. Potrafi to być trochę uciążliwe. Jednak nie ma powodu do obaw, gdyż aplikacja ta jest praktycznie co chwile aktualizowana.

Opaska przy powiadomieniu nie tylko wibruje, ale także wyświetla odpowiedni obrazek do danej aplikacji. Same wibracje są wystarczająco silne, by je odczuć bez problemów nawet gdy jesteśmy zajęci codziennymi aktywnościami. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy zazwyczaj nie słyszą dzwonka swojego telefonu.

BATERIA

Akumulator w Mi Band 2 został zwiększony do 70 mAh. Co to tak naprawdę oznacza w praktyce? Wszystko zależy od tego, do czego opaska będzie nam służyła. Przy pełnych obrotach tzn. włączonym pulsometrze, aktywnej analizie snu i otrzymywaniu powiadomień, bateria może wytrzymać średnio około 11dni. Przy mniejszej intensywności użytkowania z pewnością też czas się wydłuży do ponad 2 tygodni. To zadowalający  wynik, tym bardziej, że ładowanie zabiera mniej niż 2 godziny. Zatem ładowanie wynosi niecałe 6 godzin miesięcznie, by móc korzystać z opaski na co dzień.

PODSUMOWANIE

Opaska Xiaomi Mi Band 2 spełnia swoje wszystkie funkcje dość dokładnie i bezproblemowo. Co prawda do pełnej funkcjonalności musimy dopłacić kolejne kilka złotych na aplikacje, ale to chyba nie jest wielka rzecz.

Za tę cenę otrzymujemy inteligentną opaskę, która będzie liczyć nasze kroki oraz kontrolować długość i jakość snu. Wyświetli nam także godzinę, zmierzy puls, powiadomi o nadchodzącym połączeniu czy wiadomości, pomoże w treningu. Obudzi także leniuchów.  Do tego nie musimy się obawiać, że zalejemy ją płynami i bez problemu można w niej brać prysznic – jest wodoodporna. To dobra opcja – zwłaszcza, jeżeli chcemy korzystać z niej przy użyciu urządzenia mobilnego z Androidem.

Wszystkie cechy opaski w dużym skrócie:

Wodoodporność

TAK

Kolor

Czarny

Wyświetlacz

0,42″ OLED

Język aplikacji

Angielski

Ładowanie

Poprzez dołączoną ładowarkę USB

Sposób połączenia z telefonem

Bluetooth 4.0

Funkcje

Odblokowanie telefonu
Fitness Monitor
Monitoring Snu
InteligentnyAlarm
Pomiar przebytego dystansu, spalonych kalorii, ilości kroków
Pulsometr
Pobudzacz aktywności

Bateria

Bateria 70mAh litowo-jonowa
Czas działania na jednym ładowaniu : Do 20 Dni

Wykonanie

Opaska: IPSiV

Wymiary

Długość paska: 15,5-21 cm
Waga: 15 g
Głowna część  7g

Xiaomi Mi Band 2 recenzja, dane techniczne
5 (100%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *