Wyciekły zdjęcia nowego Radeona R9 390

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nadchodzących kart Radeon R9 390. Czyżby ich premiera zbliżała się wielkimi krokami?

Na jednym z chińskich forów pojawiły się dwa zdjęcia karty graficznej oznaczonej jako XFX Radeon R9. Z powodu słabej jakości zdjęć, pojawiają się sporne opinie, czy jest to model 390 czy raczej 380, nie zmienia to jednak faktu, że patrzymy najprawdopodobniej na nowe podzespoły serii 300.

Specyfikacje nowych kart nie są jeszcze potwierdzone, ale będą one prawdopodobnie wykorzystywać układy Fiji oraz 4GB pamięci HBM. Karty można będzie łączyć dzięki trybowi CrossFireX, jednak odbędzie się to bez potrzeby stosowania mostków. Tak jak w przypadku poprzednich modeli, połączenie będzie się odbywało bezpośrednio poprzez płytę główną, dzięki technologii XDMA.

Nowe karty graficzne prezentują się tak samo efektownie jak poprzednie modele od XFX, a nieco zmieniona obudowa mieści ten sam system chłodzenia Double Dissipation. Wyciek może sugerować, że premiera nowych podzespołów może być już całkiem blisko.

Radeon-R9-390_2
Radeon-R9-390_1

[Źródło: wccftech.com]

Wyciekły zdjęcia nowego Radeona R9 390
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *