WD Purple 2TB SATA III (WD20PURZ) – dane techniczne, specyfikacja, recenzja

Marka Western Digital jest jednym z cenionych producentów dysków twardych. Po nośniki tej firmy chętnie sięgają zarówno użytkownicy indywidualni, jak również profesjonaliści oraz firmy. W asortymencie marki WD można znaleźć nie tylko standardowe dyski HDD do komputerów osobistych, ale też nośniki do specjalistycznych zastosowań. Właśnie takim dyskiem jest model WD20PURZ, który zaprojektowano z myślą o pracy ciągłej i wykorzystaniu w systemach monitorowania. Czy nośnik WD Purple 2 TB SATA 3 to dobry wybór?

Dysk Western Digital WD Purple 2 TB SATA III (WD20PURZ) – dane techniczne oraz cena

Dysk HDD WD20PURZ 2 TB to nośnik zaprojektowany z myślą o profesjonalnym zastosowaniu. Choć jego pojemność nie wydaje się największa, to może on współpracować z mniejszymi systemami monitoringu lub działać w systemie, w którym znajduje się kilka dysków oraz rejestratory. Cena WD20PURZ jest dość atrakcyjna, a oto jego pozostałe parametry:

Dysk Western Digital Purple 2 TB SATA III – specyfikacja

Producent Western Digital
Linia Purple
Format dysku 3.5 ’’
Rodzaj dysku HDD
Pojemność dysku 2 TB
Interfejs SATA III
Pamięć podręczna 64 MB
Prędkość obrotowa 5400

Dysk HDD WD 2TB SATA III Western Digital Purple – sugerowane zastosowanie, użyte technologie

Dysk twardy Western Digital Purple 2 TB SATA III jest nośnikiem, który zaprojektowano z myślą o profesjonalnym użytku, a w szczególności do integracji z systemem monitoringu i zabezpieczeń. W ofercie marki Western Digital jest, z resztą, obecna cała linia dysków do monitoringu HDD Purple – to nośniki o identycznych cechach, ale o zróżnicowanej pojemności. Parametry tych nośników decydują o tym, że doskonale sprawdzają się one właśnie w monitoringu:

  • To dyski, w których obniżono temperaturę pracy i zminimalizowano zużycie energii, co ma ogromne znaczenie w przypadku pracy ciągłej, gdyż wpływa zarówno na niższą awaryjność nośników, jak również na mniejsze zużycie energii.
  • To dyski kompatybilne z NAS oraz RAID – a wszystko to dzięki temu, że dysk WD20PURZ 2 TB został wyposażony w technologię NASware.
  • To dysk zaopatrzony w technologię AllFrame 4K – to rozwiązanie poprawiające parametry zapisywanego obrazu. Technologia ta minimalizuje ryzyko wystąpienia problemu utraty klatek, co bywa częstym mankamentem, gdy stosowane nośniki mają słabe parametry lub nie są odpowiednio dobrane do systemów monitorowania.
  • To nośniki wyposażone w technologię IntelliSeek – która wpływa korzystnie na bezawaryjność nośnika i podnosi jego odporność na drgania oraz zakłócenia.
  • To dysk, do którego można pobrać darmowe oprogramowanie Acronics True Image WD Edition – służy ono, między innymi, do szybkiego i wygodnego wykonywania kopii zapasowej.

Dysk WD Purple WD20PURZ 2TB SATA III 64MB to nośnik domyślnie przeznaczony do stałej współpracy z rejestratorami DVR i NVR. Może obsługiwać nawet 64 kamery, a także jest zgodny z osprzętem i oprogramowaniem stosowanym przez wiodących producentów systemów zabezpieczeń i monitoringu. Skutkuje to bezproblemowym działaniem i wygodną eksploatacją na co dzień.

Dysk WD20PURZ 2TB – zalety i wady

Jak każdy nośnik, dysk WD Purple 2 TB SATA III ma swoje mocne i słabsze strony, które warto przeanalizować jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie.

Dysk SATA III 2 TB Western Digital Purple – zalety i wady

Zalety Wady
To dysk zaprojektowany z myślą o stosowaniu w monitoringu, a przez to bezproblemowy w tego rodzaju zastosowaniach. Niewielka pojemność – to dysk, który sprawdzi się w małych systemach monitorowania lub wymaga dokupienia kolejnych nośników.
Nośnik ten może współpracować nawet z 64 kamerami. Jego parametry, jak prędkość obrotowa i pamięć podręczna mogłyby być lepsze.
Atrakcyjna cena.
To nośnik wyposażony w nowoczesne technologie poprawiające jego działanie w systemach monitoringu.

Dysk WD20PURZ 2 TB 3.5 SATA III – czy warto?

Dysk twardy HDD Western Digital Purple 2 TB SATA III jest nośnikiem dedykowanym do systemów monitorowania, a także kompatybilny z NAS i RAID. Z uwagi na to jest to dysk funkcjonujący bezproblemowo w trybie ciągłym i w miarę bezawaryjny. Z uwagi na liczne atuty, a także nowoczesne rozwiązania technologiczne, w jakie go wyposażono, nośnik ten wydaje się bardzo dobrym wyborem. Jego cena jest również dość atrakcyjna, ale warto zdawać sobie sprawę z faktu, że w wielu systemach monitoringu zaleca się stosowanie dysków HDD o pojemności od 4 TB. Dysk ten można więc stosować w zestawie z innym nośnikiem, co jednak nie jest tak opłacalne finansowo, gdyż tańszym rozwiązaniem będzie zakup jednego dysku o dużej pojemności zamiast dwóch. Mimo to dysk HDD Western Digital Purple 2 TB SATA III sprawdzi się w mniejszych systemach monitorowania i jest całkiem dobrym rozwiązaniem do zastosowań tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *