Urządzenie do aromaterapii jak to działa, czy warto?

Nie od dziś wiadomo, że zapachy mają wpływ na nasze samopoczucie. Mogą również mieć działanie lecznicze i znajdują zastosowanie w kosmetyce. Aromaterapia przynosi ulgę przy chorych zatokach i migrenach, pomaga również zasnąć i się zrelaksować. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów do aromaterapii, ale dziś opowiemy o urządzeniu do aromaterapii, które robi w zasadzie wszystko za ciebie.

Zamiast kadzidełek i świeczek zapachowych

urzadzenie do aromaterapii

Urządzenia do aromaterapii tworzą w twoim domu odpowiednią aurę poprzez rozpylanie zapachów powstałych z olejków eterycznych zaaplikowanych do środka. Możesz dowolnie regulować intensywność zapachu i zmieniać częstotliwość jego emitowania. Dostępne na rynku urządzenia do aromaterapii mają również funkcję nawilżania powietrza i estetyczne podświetlenia lampami LED.

Zakup urządzenia do aromaterapii nie stanowi dużego wydatku, a samo urządzenie jest oszczędne pod względem zużywania energii.

 

Urządzenie do aromaterapii vs. elektryczny odświeżacz powietrza

 

Czym takie urządzenie do aromaterapii różni się od elektrycznego odświeżacza powietrza? Przede wszystkim intensywnością emitowanego zapachu oraz jego rodzajem. Gotowe kompozycje zapachowe, które możesz kupić w sklepie wraz z aplikatorem nie mają takich właściwości, jak naturalne olejki eteryczne, których używa się w urządzeniach do aromaterapii. W zależności od potrzeb, możesz wybrać zapach o działaniu kojącym i relaksującym czy odświeżającym. Olejek eteryczny jest rozcieńczony z wodą, dzięki czemu wystarcza na dłużej, a jego zapach nie jest przesadnie intensywny.

Urządzenie do aromaterapii pozwala wypełnić wonią powierzchnię ok. 15 metrów kwadratowych. Zużywa zaledwie 12 W energii i ma zasilanie sieciowe (a nie na baterie), co jest wygodniejsze przy codziennym użytkowaniu.

Koszt zakupu urządzenia do aromaterapii wynosi ok. 100 zł. Jest to więc wydatek większy niż w przypadku odświeżacza powietrza. Przekłada się to jednak na żywotność produktu i skuteczność jego działania.

Polecane urządzenia do aromaterapii


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *