Jaki telewizor do 2000 zł? Top 5 najlepszych telewizorów!

Zastanawiasz się czy za 2000 zł albo nawet i mniejszą kwotę, można kupić dobrej jakość telewizor? Jeśli tak, to pomożemy Ci podjąć decyzję, dzięki przybliżeniu najważniejszych parametrów, jakimi warto się kierować podczas zakupu.

Telewizor do 2000 zł

Dla wielu użytkowników zasada im więcej tym lepiej jest priorytetowa. Duży telewizor ładnie się prezentuje na ścianie lub stoliku, a wrażenia podczas oglądania są niesamowite. Zwróć uwagę na to, w jakim pomieszczeniu stanie urządzenie. Jeśli jest to mały pokój kupno dużego telewizora mija się z celem. Jeśli jednak masz trochę przestrzeni do zagospodarowania, to dobrze się składa, bo w przedziale cenowym do 2000 zł kupisz całkiem duży telewizor, z przekątną ekranu wynoszącą nawet 50 cali.

Telewizor do 2000 zł 40 cali

Kupując telewizor 40-calowy musisz wziąć pod uwagę metraż miejsca,  w którym go postawisz. Im większa przekątna ekranu, tym większa odległość od telewizora powinna być zachowana. Stworzysz idealny komfort oglądania tylko wtedy, gdy będziesz patrzeć w 40-calowy ekran z odległości od 2,7 do3,2 metra.

Jeśli jednak masz odpowiednie warunki do zakupu takiego odbiornika, jakość oglądania na pewno Cię mile zaskoczy. Jest to ekran wystarczający do salonu czy pokoju dziennego. Już za niecałe 1400 zł kupisz ciekawy model Samsung UE40J50000AWXBT,w wysokiej klasie energetycznej a+, o formacie Full HD i o zaawansowanych technologiach. W klasie cenowej do 2000 zł jest dużo telewizorów o takiej lub zbliżonej przekątnej ekranu.

Telewizor do 2000 zł 50 cali

To już naprawdę duży ekran i jeszcze większy komfort oglądania. Optymalna odległość od telewizora 50-calowego wynosi  1,9 m a maksymalna 3,8 m. W przypadku oglądania z bliższego dystansu, można nadwyrężyć oczy i szyję, co naprawdę nie jest niczym miłym. Jeśli masz duży pokój i możesz ustawić telewizor w odpowiedniej odległości, to na pewno w cenie do 2000 zł znajdziesz wymarzony sprzęt. Będzie to np. Samsung UE49M5502 z obrazem w formacie Full HD, z  funkcją Smart TV oraz technologią Micro Dimming i wieloma innymi udogodnieniami, umilającymi oglądanie ulubionych filmów czy programów.

Standard wyświetlanego obrazu

Istnieją trzy podstawowe standardy obrazu, przypisane teoretycznie do różnych półek cenowych telewizorów. Pierwszy z nich, w sumie najsłabszy, to – HD Ready (1280X720) pikseli. Obraz jest po prostu dobry,  wyświetlany w trybie wysokiej rozdzielczości 1080px. Dla   użytkowników posiadających kablówkę, zakup takiego telewizora będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż uzyskają lepsze parametry odbioru niż odbiorcy kanałów tv naziemnej.

Full HD (1920×1080) – To już wyższa półka cenowa. Jakość obrazu jest naprawdę wysokiej jakości – jest mocno klarowny, widoczne są najdrobniejsza szczegóły i żywe, głębokie barwy. Dużo programów  i filmów jest nadawanych właśnie w tej rozdzielczości.

4K UHD (3840 x 2160 pikseli) – jest to najnowszy i najlepszy standard rozdzielczości ekranu. Występuje w dwóch proporcjach 4096 x 3112 oraz 3840 x 2160 px. I co  najważniejsze jest dostępny w telewizorach  do 2000 zł. Jednak zakup sprzętu w jakości Full HD nie będzie niczym złym, gdyż jeszcze nie wiele programów nadawanych jest w najnowszym standardzie 4K. Jeśli jednak chcesz wypróbować takie rozwiązanie, oglądasz dużo filmów na Blu-ray, możesz zainwestować w takie rozwiązanie.

Odświeżanie i poprawa obrazu

Jest to wartość wyrażana w Hertzach. Im jest wyższa, tym lepszą jakość obrazu uzyskasz. Jeśli odświeżanie odbiornika odbywa się na poziomie 100 hz to na pewno nie uzyskasz bezkompromisowej jakości, aczkolwiek wystarczającą do oglądania telewizji na odpowiednim komfortowym poziomie, bez żadnych fajerwerków. 200, 300 czy 600 Hz – to brzmi zdecydowanie lepiej i równie lepiej wygląda w przełożeniu na jakość wyświetlanego obrazu czy inaczej mówiąc jego cyfrowego przetworzenia. Płynny ruch, zero rozmyć i brak smużenia – to pożądane trio. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na szeroką paletę kolorów i taki sam zakres tonalny czyli HDR – im te dwa parametry są większe, tym obraz jest naturalniejszy, bardziej zbliżony do naturalnego.

SMART TV

Coraz więcej telewizorów do 2000 zł posiada funkcję Smart TV. Co to takiego? To pełnia radości dzięki korzystaniu z centrum multimedialnej rozrywki, możliwe dzięki systemowi Android lub programowi opracowanemu na jego bazie. Wystarczy, że podłączysz odbiornik do Internetu, aby móc korzystać z dobrodziejstw technologii SMART TV. Uzyskasz dostęp do Social mediów i multimediów na życzenie – VOD. Możesz też sterować TV za pomocą gestów i komend głosowych oraz instalować różne aplikacje typu p- Skype, smart.hub (rekomendowanie audycji TV), Iplex.pl (wypożyczalnia filmów),

Inne

Przy zakupie telewizora zwróć także uwagę na klasę energetyczną. Jeśli zależy Ci na oszczędności wśród telewizorów do 2000 zł, znajdziesz urządzenia z symbolem a +, które charakteryzują się niskim poborem prądu.

Warto też się zainteresować czy telewizor nagrywa na USB (jeśli Ci to potrzebne), czy ma wbudowane WiFi oraz czy odtwarza multimedia.

Ważne też jest TO, w  jakie technologie został wyposażony, zarówno techniczne (np. Micro Dimming Pro, Time Shift) czy dźwiękowe ( np. Multiroom Link).

Ranking 5 telewizorów do 2000 zł

Samsung UE 43M5502 – To bardzo smukły telewizor o klasie energetycznej A+ i przekątnej ekranu 43 cali.  Dzięki temu urządzeniu przeżyjesz niesamowite chwile podczas oglądania filmów czy ulubionych programów. Technologia PurColor zapewni Ci dokładnie odwzorowane barwy i każdy szczegół sceny, natomiast Ultra Clean View dodatkowo poprawi jakość obrazu.

LG 43UJ6307 – Jest to 43 calowy telewizor o formacie 4k(Ultra HD). Zastosowano w nim min. takie technologie, jak: Time Shift, USB i WiFi. Dzięki panelowi IPS 4k będziesz cieszyć się pełnią kolorów i wysokim kontrastem, który jest zachowany pod każdym kątem.  Funkcja Active HDR analizuje i optymalizuje treść  w formatach HDR10 i HLG, dzięki czemu uzyskujesz jeszcze więcej satysfakcji podczas oglądania. HDR10 i HLG. Wrażenia wizualne na najwyższym poziomie.

Manta Multimedia Led 5003 – za niską cenę (niecałe 1200 zł) otrzymujesz 50 calowy telewizor o bardzo dobrych parametrach technicznych. Format Full HD, 3 złącza HDMI. Kupując ten model będziesz mieć także możliwość nagrywania ulubionych programów po podłączeniu do telewizora urządzenia USB. To wielozadaniowy i multimedialny sprzęt, który warto mieć w swoim salonie. Zarówno wizualnie, jak i od strony funkcjonalności, spełnia standardy wysokich norm jakości.


Jaki telewizor do 2000 zł? Top 5 najlepszych telewizorów!
3.8 (76%) 5 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *