Telewizor z obsługą Netflix. Jaki telewizor do Netflixa?

Netflix to najpopularniejsza na świecie usługa VOD. Jeszcze niedawno dostępna była wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Dzisiaj mogą z niej korzystać praktycznie wszyscy obywatele Unii Europejskiej – w tym my. W Polsce usługa Netflix jest stosunkowo młoda i wciąż rozwija bazę filmów i seriali dostępnych w naszym regionie.

Decydując się na telewizor, który obsłuży aplikację Netflix, w zasadzie ograniczamy wyszukiwania do najnowszych konstrukcji wyposażonych w funkcję Smart TV. Z aplikacji Netflixa możemy korzystać na niemal każdym sprzęcie. Uruchomimy ją na konsolach: PlayStation 3 i 4, a także Xbox 360, One i S.

Poza tym z serwisu możemy skorzystać za pomocą urządzeń mobilnych na systemie Android, iOS i Windows Phone. Oczywiście odtwarzacze DVD i Blu-ray oraz nowoczesne telewizory ze Smart TV również oferują nam dostęp do usługi.  W artykule skupimy się na Netflixie na TV. Podpowiemy, jaki telewizor będzie współgrał z omawianą usługą VOD, a także wymienimy rekomendowane przez Netflix propozycje odbiorników TV.

netflix

„Netflix Recommended TV”

Netflix stara się ułatwić życie konsumentom, dlatego rokrocznie przyznaje certyfikaty najlepszym telewizorom, które najlepiej współgrają z tym serwisem VOD. Certyfikat „Netflix Recommended TV” gwarantuje, że zakupiony telewizor będzie współpracował z aplikacją.

Telewizory z tym certyfikatem oferują możliwość uruchomienia Netflixa w momencie uruchamiania telewizora. Sprzęt musi zapamiętywać, gdzie skończyliśmy oglądać dany film lub serial, a także wyświetlać ikonę usługi na ekranie startowym. Poza tym niezbędny będzie specjalny przycisk NETFLIX na pilocie od telewizora. Niestety ilość telewizorów, które potrafią sprostać wymaganiom usługodawcy, jest skąpa.

Telewizor nie obsługuje aplikacji Netflix?

Wedle zapewnień dostawcy aplikacji, dostęp do serwisu jest maksymalnie upraszczany. Wiele telewizorów posiada preinstalowaną aplikację Netflixa, a także ma specjalny przycisk na pilocie.

Jeżeli jednak telewizor nie posiada fabrycznie wgranej aplikacji, a na pilocie próżno szukać Netflix’owego przycisku, wówczas musimy samodzielnie wyszukać oprogramowanie w sklepie z aplikacjami – adekwatnym do systemu operacyjnego posiadanego telewizora.
Jeżeli aplikacja nie może być zainstalowana, warto sprawdzić, czy telewizor nie wymaga uaktualnienia oprogramowania. Możliwie najnowsza wersja systemu zapewnia najlepszą funkcjonalność i bardzo prawdopodobne, że wraz z nią uzyskamy dostęp do serwisu.

Ranking smart TV


Telewizor z obsługą Netflix. Jaki telewizor do Netflixa?
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *