Telewizor do małego pokoju – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Oglądania telewizji powinno być przyjemnością. Zbyt mały lub zbyt duży ekran może jednak sprawić, że kilka chwil spędzonych przy filmie stanie się katorgą, a nie relaksem. Źle dobrany rozmiar telewizora do rozmiaru wnętrza może się skończyć niewyraźnym obrazem, bólem oczu i kręgosłupa. Warto zatem posłużyć się kilkoma wskazówkami, które na pewno ułatwią decyzję.

Jaki rozmiar ma najlepszy telewizor do małego pokoju?

Na szczęście wybór rozmiaru nie powinien przysporzyć zbyt dużo problemów, ponieważ zasady te zostały jasno określone poprzez wzory matematyczne. Przyjmuje się ogólnie, że przekątna telewizora powinna stanowić maksymalnie 1/3 odległości do kanapy. 32-calowy telewizor powinien znajdować się minimalnie 1,25 metra od kanapy, 36-calowy 1,35 metra, natomiast 42-calowy 1,6 metra. Zachowując te parametry, można mieć pewność, że komfort oglądania telewizji będzie bardzo wysoki. Pamiętać należy także, że o rozmiarze telewizora decyduje nie tylko przekątna. Wiele osób zapomina bowiem o ramce, która może mieć bardzo duży wpływ na wygląd wnętrza.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie telewizora do małego pokoju?

Godne uwagi są dwa czynniki: rozdzielczość i częstotliwość odświeżania. W przypadku małych telewizorów, czyli np. 32-calowego tak naprawdę cechy te nie mają większego wpływu na odbiór obrazu. Nie warto zatem ulegać namowom sprzedawcy, który być może będzie proponował obraz Full HD w 32-calowym telewizorze, ponieważ będzie to zupełnie zbytecznym wydatkiem. Częstotliwość odświeżania powinna wynosić natomiast 100Hz. Większe wartości mają sens jedynie w dużych telewizorach 3z możliwością odtwarzania filmów 3D.

Jeszcze przed samym zakupem warto zastanowić się nad sposobem montowania telewizora. Inaczej będzie się on bowiem prezentował zawieszony na ścianie, a inaczej stojący na komodzie.

Na rynku można znaleźć bardzo szeroką ofertę telewizorów w mniejszych rozmiarach jak 32 i 36 cali. Dostępne są one ponadto w bardzo przystępnych cenach.

Polecane telewizory do małego pokoju

Telewizor do małego pokoju – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *