Telewizor do gier i filmów – który wybrać?

Wspaniałym wyposażeniem każdego salonu jest telewizor. To urządzenie, które pozwala zapewnia nam dostęp do odpowiedniej rozrywki, czyli filmów i gier. Na rynku RTV pojawia się wiele rodzajów telewizorów, więc należy przyjrzeć się ich poszczególnym parametrom, aby dokonać odpowiedniego zakupu.

Najważniejsze parametry telewizora do gier i filmów:

  1. Ekran. Większa rozdzielczość gwarantuje nam dostęp do obrazu w jakości Full HD. Natomiast mniejsza, na przykład 32 cale, umożliwia tylko odbiór obrazu w jakości HD ready. Zalecane jest więc zastosowanie odbiorników o ekranie minimum 40 calowym.
  2. Czas reakcji telewizora. Podczas gier liczy się opóźnienie, które liczymy od czasu wysłania sygnału ekranu TV, aż do jego wyświetlenia. Najlepsze modele telewizorów gwarantują wyznacznik od 20 ms. Ten parametr nie wpływa na jakość oglądania telewizji bądź filmów. Pełni ważną rolę podczas podłączenia do TV konsoli do gier. Gry wyścigowe, celownikowe i dynamiczne wymagają większej precyzji, o czym decydują wyżej wspomniane milisekundy.
  3. Telewizory plazmowe a LCD. Zawsze wysoka jakość obrazu, bez rozmywania się krawędzi bądź gubienia pewnych detali. Głęboka czerń obrazu wpływa na uzyskanie najwyższego kontrastu. Najnowsze ekrany LCD są w stanie poradzić sobie z ukazaniem wysokiej jakości obrazu. Jednak już za kilka lat nie będzie to możliwe, podczas korzystania z jeszcze lepszej grafiki gier i filmów.

Zalety telewizora do gier i filmów:

  • dostęp do stałej rozrywki dla całej rodziny,
  • duży ekran i wysoka jakość obrazu,
  • zajmują mało miejsca, możliwość zawieszenia na ścianie,

Wady telewizora do gier i filmów:

  • wyższa cena od standardowych telewizorów,

Telewizor do gier i filmów posłuży nam na wiele lat użytkowania. Podłączymy do niego nawet najnowszą konsolę do gier, jak Playstation czy Xbox. Cała rodzina będzie zadowolona z jakości oglądanych filmów, jak i doznań, które zapewniają najlepsze gry na TV. Cały montaż takich urządzeń jest dla każdego z nas banalnie prosty.

Zapoznaj się z najlepszymi telewizorami do gier.

Telewizor do gier i filmów – który wybrać?
5 1