Jakie szkło hartowane do Iphone 7 – jak wybrać i zamontować? 

W artykule podpowiadamy, jakie szkło do Iphone 7 wybrać. Dowiesz się również, jak je poprawnie zamontować i na co zwrócić uwagę, kupując. 

 

Szkło hartowane do Iphone 7 – jak wybrać i zamontować?

Smartfony marki Apple mają swoich miłośników niemal na całym świecie. Nic dziwnego. Jakośc ich wykonania, wydajność i szybkość działania, a także stabilność systemu są godne docenienia. Nie są to jednak telefony tanie, dlatego warto szczególnie zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo, inwestując w odpowiednie szkło hartowane i etui. Odpowiednie to znaczy jakie? Jakie szkło do Iphone 7 wybrać? W naszym poradniku znajdziesz garść podpowiedzi. Dowiesz się również, jak poprawnie założyć szkło.

 

Czy Iphone 7 się rysuje?

 

Pod wieloma względami Iphone 7 jest bezkonkurencyjny na rynku smartfonów, ale trzeba przyznać z żalem, że jego obudowa niestety nie należy do najbardziej wytrzymałych. Często spotykamy się z pytaniami użytkowników na temat tego, czy Iphone 7 się rysuje. Niestety tak, co sprawia, że naprawdę warto zabezpieczyć go szkłem hartowanym, a dodatkowo także etui chroniącym obudowę przed zadrapaniami. Zwróć jednak uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii, zanim wybierzesz odpowiednie dla siebie szkło hartowane.

 

Jakie szkło do Iphone 7?

 

Jeśli zastanawiasz się, jakie szkło do Iphone 7 wybrać, pamiętaj przede wszystkim o kilku aspektach: wymiarach, które pozwalają na przykrycie całego ekranu, odpowiedniej twardości i grubości, a także sposobie aplikacji. Zamontowanie złej jakości szkła hartowanego na Iphone 7 może spowodować obniżenie jakości wyświetlacza, więc naprawdę warto wybrać rozsądnie.

 

Dodatkowa powłoka ochronna powinna obejmować cały ekran, dzięki czemu nie będzie się odznaczała w nieestetyczny sposób i pozwoli uniknąć powstawania zadrapań na brzegach. Ponadto warto przyjrzeć się dokładnie jej grubości i twardości. Wystarczy ok. 0,3 mm, żeby zapewnić telefonowi ochronę przed przykrymi konsekwencjami upadków na twarde powierzchni, a stopień twardości 9H gwarantuje odporność na zarysowania. Ważne również, żeby powierzchnia szkła hartownego do Iphone 7 nie rużniła się zbytnio w dotyku od oryginalnego ekranu – to zwiększa komfort użytkowania telefonu.

 

Dobrej jakości szkła hartowane mają w zestawie ściereczki albo naklejki do oczyszczenia powierzchni ekranu przed aplikacją. Warto też szukać produktów wyposażonych w naklejki ułatwiające idealne założenie szkła hartownego.

 

Jak założyć szkło hartowane na Iphone 7?

 

Montaż szkła hartowanego to wbrew pozorom prosta czynność. W mgnieniu oka możesz poradzić sobie z problemem, jak założyć szkło hartowane na Iphone 7, po prostu postępując zgodnie z prostą instrukcją. Pierwszym krokiem powinno być perfekcyjne oczyszczenie powierzchni ekranu z kurzu i wszelkich zabrudzeń. Posłużyć do tego mogą ściereczki albo wygodne w użyciu naklejki. Pamiętaj o wykonywaniu ruchów w jedną stroną tak, żeby nie zostawiać żadnych smug. Następnie trzeba już tylko przyłożyć szkło hartowane do powierzchni ekranu i wypozycjonować je tak, żeby pasowało do wymiarów telefonu, nie zakrywając przycisku, aparatu ani głośnika. Po usunięciu folii zabezpieczającej powłoka powinna sama się przykleić do ekranu. Po lekkim dociśnięciu znikną wszelkie pęcherze powietrza i gotowe.

Polecane szkła hartowane do iPhone 7


Jakie szkło hartowane do Iphone 7 – jak wybrać i zamontować? 
4.3 (86.67%) 3 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *