Szczoteczka do czyszczenia twarzy – dlaczego warto ją mieć

Większość kobiet wie, jak ważne jest regularne złuszczanie naskórka za pomocą peelingów czy kwasów. Wiadomo również nie od dziś, że pobudzanie krążenia znaczenie poprawia wygląd skóry, a w związku z tym zwykłe czynności, jak na przykład mycie twarzy czy wcieranie kremu, powinniśmy wykonywać z dbałością o masowanie skóry. Dlatego ostatnio tak popularne stały się szczoteczki do mycia twarzy, których zadaniem jest między innymi dokładnie oczyszczenie skóry, jej masaż, a także złuszczanie martwych komórek. Czy to znaczy, że mycie twarzy dłońmi nie wystarczy do skutecznej pielęgnacji? Czym właściwie są szczoteczki do oczyszczania twarzy, i jak działają?

Szczoteczka do oczyszczania twarzy – co to?

 

Ostatnio wszyscy o tym mówią, ale warto się dokładnie przyjrzeć, czym jest szczoteczka do oczyszczania twarzy. Manualne szczoteczki do oczyszczania twarzy to nic nowego, choć przyznać trzeba, że zyskały na popularności dopiero w ostatnich latach. Za kilka złotych można je dostać w wielu drogeriach. Są wykonane z syntetycznego materiału, a ich kształt ma sprawiać, że dokładnie oczyszczą cerę. Elektryczne szczoteczki do oczyszczenia twarzy są zdecydowanie droższe i zdecydowanie lepsze. Mają o wiele większa skuteczność, a ich używanie jest bardzo przyjemne. Zakończona delikatnymi włóknami główka obraca się, zapewniając głębokie oczyszczanie cery i porów z resztek makijażu oraz nadmiaru sebum. To prawdziwy hit w pielęgnacji skóry.

Szczoteczka do czyszczenia twarzy

 

Szczoteczka do oczyszczania twarzy – jak działa?

 

Kosmetologia znała już wiele rewolucyjnych metod oczyszczania skóry. Była moda na OCM, ściereczki muślinowe, wielofazowe kosmetyki… Dlaczego ta jest inna? Jak działa szczoteczka do oczyszczenia twarzy? Fenomen tego urządzenia polega na jego wielozadaniowości. Nie tylko pozwala na dokładnie usunięcie wszelkich zanieczyszczeń ze skóry, ale także złuszcza martwy naskórek, pobudza krążenie, zapobiega powstawaniu zmarszczek, wyrównuje powierzchnię skóry i przygotowuje ją do przyjęcia składników odżywczych, które po oczyszczaniu aplikujemy w postaci kremu. Soniczne szczoteczki do mycia twarzy wykonują nawet 300 oscylacyjnych ruchów na sekundę, dzięki czemu pozwalają na oczyszczanie skóry do 6 razy skuteczniejsze niż tradycyjna metoda.

 

Szczoteczka do oczyszczania twarzy – czy warto stosować?

 

Zakup szczoteczki do oczyszczania twarzy wiąże się ze sporym wydatkiem, zwłaszcza jeśli zależy nam na urządzeniu wodoodpornym, wykorzystującym technologię soniczną. Czy jednak zapewnienia producentów są prawdziwe i przekładają się na efekty? Słowem: czy warto stosować szczoteczkę do oczyszczania twarzy?

 

Zdecydowanie warto! Jest jednak pewien warunek. Z uwagi na fakt, że mycie twarzy z pomocą szczoteczki jest intensywną metodą usuwania zanieczyszczeń, nie jest ona odpowiednia dla wszystkich typów cery. Na szczoteczki do mycia twarzy powinny uważać kobiety ze skórą naczynkową, atopową i bardzo wrażliwą. Powinniśmy też odstawić szczoteczkę, jeśli na twarzy pojawią się zadrapania albo uszkodzenia. Natomiast kobiety ze skórą przetłuszczającą się i skłonnością do trądziki będą z pewnością zachwycone produktami tego typu, ponieważ dają one dogłębne oczyszczania i odblokowywanie porów.

 

Polecane szczoteczki do czyszczenia twarzy

 

Osobom rozpoczynającym używanie szczoteczek do oczyszczania twarzy polecamy małe i poręczne modele. Na przykład soniczną szczoteczkę do oczyszczania twarzy Dermofuture Technology albo silikonową myjkę soniczną FINENESS. Wykorzystują one technologię soniczną, która ma udowodnioną skuteczność w oczyszczaniu twarzy. Wymienione produkty są mało inwazyjne, bezpieczne dla skóry, a przy tym nie stanowią dużego wydatku. Możesz również wybrać szczoteczkę soniczną od Vakoss (PE-7125PW). Została zaprojektowana tak, żeby wygodnie trzymać ją w dłoni i dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, jak na przykład okolice nosa.

Pamiętaj jednak o stopniowym przyzwyczajaniu skóry twarzy do nowej metody oczyszczania. Przy pierwszym użyciu powinnaś się ograniczyć do 30 sekund mycia, a później zwiększać ten czas.

Polecane szczoteczki do twarzy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *