Soundbar czy zestaw kina domowego? Co warto kupić?

W obu przypadkach założenie mówi o zapewnieniu maksymalnych doznań zarówno przy oglądaniu filmów jak i słuchaniu muzyki, czyli po prostu sprawianiu uszom przyjemności. Najważniejsze aby dźwięk wydobywający się, czy to z kina domowego, czy z soundbaru był czysty, a użytkownik posiadał możliwość dostosowania do swoich potrzeb.

zoom (2)

Soundbar – o czym mowa?

Soundbar jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, które w teorii ma dorównywać kinu domowemu, a dodatkowo zamykać się w kompaktowej obudowie o dużo mniejszych rozmiarach. Potocznie rzecz ujmując można by stwierdzić, że jest to dość płaska listwa z wbudowanymi głośnikami, służąca do poprawy jakości dźwięku. W niektórych przypadkach może służyć również jako odtwarzacz plików muzycznych, np. z urządzeń mobilnych za pomocą łączności bezprzewodowych. Do wyżej wspomnianej „listwy” w zestawie dołączany jest subwoofer, który podobnie jak w kinie domowym odpowiada za niskie tony.

Mocne strony:

 • niewielkie rozmiary
 • brak konieczności używania wielu kabli
 • nowoczesny design
 • w większości przypadków nie wymaga konieczności zakupienia amplitunera

Słabe strony:

 • dla koneserów dźwięku nieco słabsza niż w przypadku kina domowego jakość dźwięku
 • brak efektu „kina”

Ranking 5 soundbarów do TV


Kilka słów o kinie domowym

Doskonale wszystkim znane zestawy kina domowego są najczęściej spotykanymi systemami nagłośnienia na rynku. Ich cena wacha się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych, a ich użytkownicy mogą poczuć się w zaciszu domowym jak w prawdziwym kinie. Popularne zestawy składają się z subwoofera i najczęściej z pięciu lub siedmiu głośników oraz odtwarzacza.

Kino domowe czy soundbar?

Niezależnie na co się zdecydujemy i kino domowe i soundbar zapewnią zwiększenie jakości odtwarzanego dźwięku w porównaniu do zwykłych głośników. Na pytanie „co wybrać?” nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ pomimo tego, że sprzęty wydają się do siebie podobne, to kierowane są do innych grup odbiorców. Soundbar to idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń, zaaranżowanych w nowoczesnym designerskim stylu, które na pewno przypadnie do gustu osobom nie przepadającym za plątaniną kabli. Kino domowe natomiast skierowane jest do osób poszukujących dźwięku najwyższej jakości oraz przestrzenności brzmienia, którym nie przeszkadza wielkość głośników oraz nie odstrasza cena rzędu nawet kilku tysięcy.

Polecane kina domowe do TV


Soundbar czy zestaw kina domowego? Co warto kupić?
4 (80%) 3 votes

3 thoughts on “Soundbar czy zestaw kina domowego? Co warto kupić?

 • 19 stycznia 2016 at 15:16
  Permalink

  wydaje mi się osobiście, że lepiej soundbar, bo można teraz znaleźć naprawdę świetnej jakości no i jest to też mniejszy wydatek. Ja właśnie się zastanawiam nad modelem SC-HTB580 z panasonica, miał ktoś może z nim styczność w codziennym użytkowaniu?

  Reply
  • 20 września 2016 at 11:46
   Permalink

   Podbijam pytanie o tego panasonica, znajdzie się ktoś? 🙂

   Reply
 • 19 stycznia 2016 at 17:16
  Permalink

  wydaje mi się osobiście, że lepiej soundbar, bo można teraz znaleźć naprawdę świetnej jakości no i jest to też mniejszy wydatek. Ja właśnie się zastanawiam nad modelem SC-HTB580 z panasonica, miał ktoś może z nim styczność w codziennym użytkowaniu?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *