Sokowirówka Zelmer jaką wybrać, na co zwrócić uwagę, dlaczego warto kupić?

Szklanka soku może zastąpić jedną porcję owoców lub warzyw. W ciągu dnia powinniśmy ich dostarczać organizmowi zdecydowanie więcej, żeby zapewnić odpowiedni poziom witamin. Bez tego trudno się cieszyć odpornością i energią na co dzień. Świeży sok, najlepiej przygotowany własnoręcznie jest przy tym nie tylko zdrowy, ale także pyszny. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim członkom rodziny, zwłaszcza dzieciom. Nie pozostaje więc innego, jak wyposażyć się w sokowirówkę i zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze.

Do najpopularniejszych marek sokowirówek (i innych sprzętów AGD) należy Zelmer. Firma jest ceniona przez klientów między innymi za trwałość i wydajność produktów. Ale jaką sokowirówkę Zelmer wybrać i na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego dla siebie modelu? Przygotowaliśmy mały poradnik, który ułatwi podjęcie tej decyzji.

 

Na co zwrócić uwagę, kupując sokowirówkę?

 

Sokowirówka to bardzo przydatne urządzenie w kuchni. Mieli ona warzywa i owoce, tworząc z nich gładką masę, a następnie wyciska sok za pomocą siły odśrodkowej, jaka wytworzyła się podczas szybkiego wirowania. Zasada działania prawie każdej sokowirówki jest ta sama, ale na funkcjonalność urządzenia wpływają również inne czynniki. Na co zwrócić uwagę, kupując sokowirówkę? Zważywszy na codzienne użytkowanie produktu, istotne wydają się takie elementy, jak wielkość otworu, przez który wrzucamy owoce, moc silnika oraz łatwość czyszczenia sokowirówki. Warto też przyjrzeć się pojemności urządzenia i dołączonych do zakupu akcesoriów, na przykład pojemnika na sok.

 

Dlaczego warto wybrać sokowirówkę Zelmer?

 

Na rynku obecnie funkcjonuje wiele marek produkujących sokowirówki. Dlaczego warto wybrać sokowirówkę Zelmer? Przede wszystkim dlatego, że to firma już od wielu lat specjalizująca się w produkcji sprzętu AGD. To doświadczenie przekłada się na jakość oferowanych produktów i zaufanie klientów, dzięki któremu firma co roku zdobywa odznaczenia za jakość i design swoich produktów. Sokowirówki Zelmer są przede wszystkim trwałe i niezawodne, a w szerokim wachlarzu dostępnym modeli można znaleźć takie, które odpowiadają możliwościom każdego budżetu rodzinnego.

 

Jaka sokowirówka Zelmer?

 

Sokowirówki marki Zelmer spełniają wymienione kryteria w stopniu satysfakcjonującym, a ponadto w gamie produktów firmy możemy znaleźć takie, które odpowiadają możliwościom skromnego budżetu rodzinnego. Jaka sokowirówka Zelmer będzie najlepsza? Jeśli produkt ma służyć codziennie wielu osobom, warto wybrać model Zelmer ZJE1800X. To solidne urządzenie, którego zakup jest inwestycją na lata. Sokowirówka jest wysoka, ma obudowę wykonaną ze stali szlachetnej, dzięki czemu będzie służyła przez długo czas. Ponadto urządzenia wyposażono w duży silnik o mocy 800 watów z dwiema prędkościami pracy. Na wygodę użytkowania wpływa również to, że sokowirówka ma duży otwór załadunkowy z praktyczną tacką, a także pokaźny – liczący 3,5 litra – zbiornik na miąższ.

W komplecie znajduje się również wygodny pojemnik, w którym zmieści się 1 litr świeżo wyciśniętego soku. Zewnętrzną obudowę łatwo rozkręcić i wyciągnąć środkowe elementy, co znacznie ułatwia utrzymanie sokowirówki w czystości.

Jaka sokowirówka Zelmer będzie odpowiednia dla osób dysponujących mniejszym budżetem? Jeśli przydałoby nam się raczej coś mniejszego i w niższym zakresie cenowym, odpowiedni będzie model Zelmer Julita ZJE0800S. To mniejsza sokowirówka, którą łatwo przechowywać na przykład w małej kuchni w kawalerce. Jest jednak bardzo praktyczna. Ma zbiornik na miąższ o pojemności 0,8 litra i otwór załadunkowy, przez który łatwo wrzucimy owoce. Nie nadaje się raczej do wyciskania soków z twardych warzyw, ponieważ ma silnik o mocy 250 watów. Z pewnością sprosta jednak wymaganiom 2–3 osobowej rodziny, której członkowie lubią wypić szklankę świeżego soku pomarańczowego do śniadania. Ponadto sokowirówkę bardzo łatwo wyczyścić, wystarczy bowiem odpiąć dwa zaczepy, żeby zdjąć wierzchnią pokrywę.

Polecane sokowirówki Zelmer


Sokowirówka Zelmer jaką wybrać, na co zwrócić uwagę, dlaczego warto kupić?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *