Snapdragon 630 specyfikacja, dane techniczne

Nowy lider segmentu mobilnego Qualcomm prezentuje swoje najnowsze dzieło. Zapowiedziany został właśnie nowy układ Snapdragon 636, który zastąpi model Snapdragon 630.

Porównanie do Snapdragona 630

Najnowszy model pochodzi z serii 600, która przeznaczona jest dla urządzeń należących do średniej półki cenowej. Producent zapowiada, że Snapdragon 636 będzie wyróżniał się zdecydowanym wzrostem mocy CPU. Konstrukcja ma zapewnić nawet 40% większą wydajność. Nowy chip pozwoli użytkownikom między innymi na korzystanie z technologii, która umożliwia szybkie ładowanie baterii Quick Charge 4.0. Układ scalony oficjalnie obsługuje również ekrany o proporcjach 18:9.

Specyfikacja techniczna

Najnowszy Snapdragon korzysta z procesora ośmiordzeniowego Kyro 260, którego maksymalna częstotliwość wynosi 1,8 GHz. Wewnątrz znajduje się także GPU Adreno 509, który dysponuje większą mocą obliczeniową w porównaniu do Adreno 508 o około 10%. Chip Snapdragona 636 stworzony został w oparciu o 14-nanometrową litografię FinFET. Doskonale sprawdzi się zastosowany w aparatach o rozdzielczości do 24-megapikseli, bądź podwójnym sensorem z 16-megapikselowymi matrycami. Co więcej, nagrywanie filmów w jakości 4K/ 1080p(120fps) nie będzie stanowiło dla układu najmniejszego problemu. Qualcomm zastosował również technologię Spectra 160 IPS, dzięki czemu możliwe okazuje się wykonanie ładniejszych zdjęć. Model Qualcomm Snapdragon 636 uzupełniony został o moduł X12 LTE, który wyróżnia się maksymalną prędkością pobierania 600 Mbps.

Kiedy i gdzie pojawi się Snapdragon 636?

Producent oznajmił, że pierwsze dostawy Snapdragona 636 będą miały miejsce już w przyszłym miesiącu. Układ scalony zostanie zastosowany w urządzeniach średniej rangi. Niestety do tej pory nie pojawiły się informacje, które potwierdzą, jakie konkretne smartfony zostaną wyposażone w Snapdragon 636.

Polecane smartfony Android


Snapdragon 630 specyfikacja, dane techniczne
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *