Słuchawki Logitech G PRO i PRO X

Słuchawki Logitech G PRO oraz słuchawki Logitech PRO X to wokółuszne rozwiązania, które powstały z myślą zarówno o amatorach wirtualnej rozgrywki, jak i profesjonalistach. Są solidne, a zarazem lekkie. Zapewniają również dobry dźwięk przestrzenny. Sprawdzą się więc nie tylko w domowym zaciszu, ale i w biurze czy też podczas e-sportowych turniejów. Jak modele te sprawdzają się w praktyce? Co oferują? I czy warto je stosować?

Rozwiązania od Logitech – krótka charakterystyka

Słuchawki gamingowe to produkty charakteryzujące się dużym zróżnicowaniem. Jedne służą do amatorskiego użytku, drugie dedykowane są profesjonalistom. Omawiane warianty – Logitech G PRO oraz Logitech PRO X – spełaniają wymagania wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, czy grają oni w gry jedynie hobbistycznie czy też są e-sportowcami. Dzięki swej uniwersalności zadowolą każdego.

Przy wyborze słuchawek gamingowych warto zwrócić uwagę na ich wykonanie. Modele Logitech G PRO oraz PRO X to rozwiązania solidne. Do ich produkcji użyto materiałów najwyższej jakości, co pozytywnie wpływa na ich wytrzymałość raz odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Wyróżniają się przy tym niewielką wagą i ergonomiczną konstrukcją, co zaś sprawia, że są wygodne. Z powodzeniem można je mieć na głowie przez kilka godzin, nie odczuwając przy tym żadnego dyskomfortu.

W jednym i drugim przypadku nauszniki zostały wykonane z ekoskóry. Pozwala to nie tylko na skuteczną eliminację hałasu z otoczenia, ale i wygodne użytkowanie sprzętu. Również i korzystanie z mikrofonu dołączonego do zestawu jest komfortowe i nie nastręcza żadnych trudności. Element zapewnia bardzo dobrą jakość przechwytywanego dźwięku, co gwarantuje wysoki komfort komunikacji z innymi użytkownikami wirtualnej rozgrywki. Czym jednak konkretnie wyróżniają się te dwa modele?

Logitech G PRO gaming headset – czy warto?

W słuchawkach Logitech G PRO zastosowano autorskie membrany Pro-G. Oferują one słyszalność każdego kroku przeciwnika, wyraźne wysokie tony oraz bogate basy. Wyróżniają się również niskim poziomem zniekształceń. Co ważne, są wyposażone w elastyczny mikrofon pojemnościowy z pop filtrem. Zapewnia on wyraźne brzmienie głosu.

Ich cena nie jest zbyt wygórowana, choć wielu amatorów wirtualnej rozgrywki niekoniecznie uznałoby je za tanią opcję. Kosztują bowiem nieco powyżej 400 złotych. Wpływ na cenę ma nie tylko wysoka funkcjonalność słuchawek, ale i materiały użyte do produkcji. Nie jest to wyłącznie plastik, ale i stal nierdzewna, nylon wzmocniony włóknem szklanym czy też sztuczna skóra.

Logitech G PRO headphones współpracują z:

  • komputerami,
  • konsolami Xbox One,
  • konsolami PlayStation 4,
  • konsolami Nintendo Switch,
  • urządzeniami mobilnymi.

Na podkreślenie zasługuje również atrakcyjny design słuchawek Logitech G PRO. Wyróżniają się one nowoczesnym, minimalistycznym wyglądem. Mają prosty kształt i są pozbawione podświetlenia. To ukłon w stronę tradycji.

Słuchawki Logitech G PRO Gaming Headset

Cena: 399,00 zł

Słuchawki Logitech G PRO X Gaming Headset

Cena: 499,00 zł

Słuchawki Logitech PRO X – co oferują?

Słuchawki Logitech PRO X wyposażone zostały w przetwornik audio Pro-G 50 mm. Do jego produkcji użyto hybrydowego materiału siatkowego. Stanowi to gwarancję wysokiej jakości dźwięku i zapewnia głęboki bas i wyraźne wysokie tony. Co więcej, sprzęt oferuje system DTS: ® 2.0 surround sound, który pozwala uzyskać bardzo dobry dźwięk przestrzenny.

Nauszniki zostały wykonane z pianki, co zapewnia komfort użytkowania nawet podczas długotrwałego użytkownika. Dzięki pamięci kształtu odpowiednio dopasowują się one do uszu. W zestawie znajdują się dwie pary nauszników – jedne są pokryte sztuczną skórą, drugie zaś welurem. Na podkreślenie zasługuje fakt, że na kablu do komputera umieszczono pilot do regulacji głośności, a na kablu do smartfonu – pilot z przyciskiem i mikrofonem. Ułatwia to korzystanie ze słuchawek.

Do zestawu producent dołącza również przejściówkę, która pozwala podłączyć słuchawki do karty muzycznej poprzez dwa minijacki, a także kartę muzyczną Logitech. Tę zaś można podłączyć do USB. Dzięki temu sprzęt ma wszechstronne zastosowanie i spełnia oczekiwania graczy korzystających zarówno ze smartfonów, jak i klasycznych kart muzycznych oraz USB.

Na uwagę zasługuje również mikrofon dołączony do słuchawek. To rozwiązanie wyprodukowane przez firmę Blue. Zakres częstotliwości wynosi 100Hz-10KHz i jest wyposażony w piankową nakładkę. Zapewnia więc wysoką jakość głosu i komfort użytkowania.

Zarówno słuchawki Logitech G PRO, jak i słuchawki Logitech PRO X zapewniają wysoką jakość dźwięku. Sprawdzą się więc doskonale podczas wirtualnej rozgrywki, spełniając oczekiwania zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Są wytrzymałe, a zarazem lekkie i wygodne. Można je użytkować nawet przez kilka godzin, nie odczuwając przy tym żadnego dyskomfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *