Jakie słuchawki douszne do Samsunga Galaxy s8?

W smartfonie Samsung Galaxy s8 zainstalowano gniazdo miniJack, co uspokoiło przyszłych nabywców nowego flagowca od koreańskiego giganta. W artykule zastanowimy się, jakie słuchawki dokanałowe i douszne sprawdzą się w roli kompana Galaxy s8.

Jakie słuchawki douszne do Samsunga Galaxy s8?

Konkurent Apple wypuścił na rynek smartfona Galaxy s8. Podczas zapowiedzi pojawiły się spekulacje na temat zastąpienia klasycznego złącza miniJack gniazdem Lightning, które wprowadzono w iPhonach. Na szczęście w smartfonie nie zabrakło tradycyjnego rozwiązania, dzięki czemu można bez obaw korzystać z ulubionych zestawów słuchawkowych.

 

Na rynku możemy znaleźć szeroki wybór słuchawek dousznych przewodowych, jak również bezprzewodowych, które różnią się od siebie jakością wykonania, jakością odtwarzanego dźwięku oraz oczywiście ceną. Nawet najtańsze zestawy posiadające złącze miniJack, będą kompatybilne z flagowcem Samsunga, a o wyborze odpowiednich słuchawek decyduje raczej budżet i osobiste preferencje użytkownika.

 

Słuchawki douszne to urządzenia zaprojektowane do przetwarzania sygnału elektrycznego na sygnał akustyczny, które podczas użytkowania spoczywają płytko w małżowinie usznej. W odróżnieniu od słuchawek dokanałowych mają one budowę otwartą, co w skrócie oznacza, że podczas słuchania muzyki będziemy mogli również usłyszeć dźwięki dochodzące z otoczenia. Przy wyborze odpowiednich słuchawek do Samsunga Galaxy s8 należy zastanowić się, czy zależy nam na wysokiej jakości dźwięku i kompletnej izolacji od otoczenia, czy raczej chcemy posłuchać muzyki nie  odcinając się od rzeczywistości.

 

Producenci tacy, jak: Pioneer, AKG, Samsung, Sennheiser czy LG, mają w swojej ofercie mnóstwo opcji, które będą odpowiednie dla melomanów oraz użytkowników z mniej zasobnym portfelem.

Jakie słuchawki dokanałowe do Samsung Galaxy s8?

Wśród słuchawek dokanałowych również znajdziemy propozycje przewodowe oraz bezprzewodowe, które będą świetnie współpracować z Galaxy s8. Słuchawki dokanałowe to typ słuchawek, które pracują bezpośrednio w kanale słuchowym. W przeciwieństwie do słuchawek dousznych, o ich konstrukcji można powiedzieć, że jest zamknięta. Kanał słuchowe jest skutecznie uszczelniony przy pomocy specjalnych silikonowych, bądź piankowych nakładek, a powietrze jest szczelnie zamknięte w objętości kanału. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy cieszyć się wysoką jakością odtwarzanych dźwięków przy niższym, w stosunku do rozwiązań dousznych, natężeniu.

W zestawie z nowym smartfonem od Samsunga otrzymujemy przewodowe słuchawki dokanałowe zaprojektowane przy współpracy z firmą AKG. Wysokiej jakości zestaw słuchawkowy można nabyć również osobno w cenie 99 $.

Również i w tym przypadku każda opcja słuchawek dokanałowych, zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych będzie kompatybilna z Samsungiem Galaxy s8. Do wyboru mamy tańsze propozycje oraz droższe rozwiązania takich firm, jak: Sennheiser, Pioneer, Samsung, LG oraz LG.

Polecane słuchawki douszne do Samsung Galaxy s8


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *