Search protect jak usunąć, jak uniknąć ponownej instalacji

Search Protect to jeden z niechcianych i często samodzielnie instalujących się programów służących do promocji firmy Spigot. Firma ta słynie z wypuszczania oprogramowania spod ciemnej gwiazdy. W sieci znajdziemy takie ciekawe aplikacje jak: Search.conduit.com virus, Spigot Toolbar, czy Conduit virus.

Search Protect pozostawia wpis w rejestrze, przez co dosyć ciężko go usunąć. Poza tym opanowuje zainstalowane na dysku przeglądarki, obniżając komfort przeglądania internetu oraz zwiększając ryzyko złapania kolejnego podejrzanego oprogramowania lub wirusa. Jeżeli zaobserwowałeś irytujące okienka popup, spowolnienie pracy systemu lub inne niechciane dodatki, należy jak najszybciej pozbyć się Search Protect z komputera. Jak to zrobić?

Search protect jak usunąć

Jak zapobiec instalowaniu Search Protect i podobnego oprogramowania?

Profilaktyka to najlepsza forma leczenia. Przed oprogramowaniem freeware i shareware, należy zachować zdrowy rozsądek. Podczas instalowania programów, należy odznaczać opcję instalacji ekspresowej lub zaznaczać instalację zaawansowaną. W ten sposób będziemy mogli odznaczyć dodatkowe instalowanie niechcianego oprogramowania.

Warto również uważać, na jakie strony wchodzimy. Na niektórych może czaić się nie tylko groźny malware, ale również inne niebezpieczeństwa.

Jak usunąć Search Protect z komputera?

Jedno z najskuteczniejszych działań służące usuwaniu oprogramowania Search Protect podała firma Norton. Przede wszystkim należy pobrać i zainstalować narzędzie Norton Power Eraser. Po wejściu do ekranu głównego programu kliknij opcję Skanowanie niepożądanych aplikacji. Dalej po zeskanowaniu i wykryciu przez program wirusa Search Protect, należy zaznaczyć opcję Odinstaluj. Po zakończeniu procesu dezinstalacji należy ponownie uruchomić komputer.

W przypadku gdy Norton Power Eraser nie poradzi sobie z całkowitym usunięciem pozostałości po programie Search Protect, niezbędne będzie ich samodzielne usunięcie. W tym celu należy wejść do Panelu sterowania, dalej do zakładki, w której możesz odinstalować program. Wyszukaj z listy Search Protect i następnie kliknij przycisk odinstaluj, lub usuń. Po dezinstalacji zrestartuj komputer.

Następnie powinieneś sprawdzić ukryte pliki w folderach i je usunąć. Wciśnij skrót klawiszowy Windows + R i w wyświetlonym oknie dialogowym wpisz: sterowanie folderami, a następnie kliknij przycisk Enter.

W opcjach folderów wejdź do karty Widok i zaznacz opcję Pokaż ukryte pliki, foldery lub napędy. Odznacz opcję Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Następnie zatwierdź przyciskiem Zastosuj i dalej OK.

Aby usunąć ukryte wcześniej pliki, powinieneś ponownie wprowadzić skrót Windows + R i w oknie dialogowym wpisywać po kolei poniższe lokalizacje, w których musisz osobno usuwać wszystkie foldery związane z Search Protect od Conduit:

 • %AppData%\Conduit

 • %AppData%\searchprotect
 • %AppData%\Conduit\ChromeExtData
 • %AppData%\Conduit\ChromeExtData\kdfbddbdpnahdahmamlolacimfdbeckk
 • %AppData%\Conduit\ChromeExtData\kdfbddbdpnahdahmamlolacimfdbeckk\Repository
 • %AppData%\CRE
 • %Temp%\CT3281675
 • %Temp%\CT3281675\plugins
 • %ProgramFiles%\Conduit
 • %ProgramFiles%\Conduit\CT3281675
 • %ProgramFiles%\Conduit\CT3281675\plugins

Ostatnim etapem jest usunięcie kluczy rejestru powiązanych z Conduit. Przedtem jednak koniecznie stwórz kopię zapasową rejestru systemu operacyjnego. Ten etap jest niebezpieczny i zaleca się, aby poniższe kroki przeprowadzała osoba zaawansowana.

Ponownie wpisz skrót Windows + R i w oknie dialogowym wprowadź komendę: regedit. W ten sposób przejdziesz do Kontroli konta użytkownika. Tym razem również musisz osobno przejść do poniższych lokalizacji i je usunąć. Są to wpisy:

 • HKEY_CURRENT_USER\Software\Conduit

 • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Conduit
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Conduit
 • HKEY_USERS\S-1-5-21-1895488484-4184314878-4136777622-1000\Software\Conduit

Dalej kliknij polecenie Znajdź w menu Edycja. W oknie do wyszukiwania elementów wpisz: Conduit. W obszarze Wyszukaj wybierz Klucze, Wartości i Dane i kliknij przycisk Znajdź następny.

Gdy wpis się pojawi, kliknij PPM i zaznacz polecenie Modyfikuj. W sekcji Edytuj łańcuch w obszarze Dane wartości usuń wartości. Gdy usuniesz wszystkie pozycje, wyjdź z rejestru.

Konieczne będzie również zrestartowanie ustawień przeglądarki, której używasz.

Zamiast składać samemu, sprawdź polecane zestawy komputerowe w morele.net

Search protect jak usunąć, jak uniknąć ponownej instalacji
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *