Samsung Galaxy S7 czy iPhone 6S – jaki smartfon wybrać?

Samsung Galaxy S7

Apple iPhone 6S

Samsung Galaxy S7
Sprawdź parametry i cenę produktu w sklepie morele.net

iPhone 6S
Sprawdź parametry i cenę produktu w sklepie morele.net

Najważniejsze różnice

  • Wyświetlacz: 5,1 cala
  • System: Android 6.0
  • Procesor: Exynos 8 Octa 8890
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Bateria: 3000 mAh
  • Wyświetlacz: 4,7 cala
  • System: iOS 9
  • Procesor: Apple A9 APL0898
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Bateria: 1715 mAh

WYNIK

Od kilku tygodni w sprzedaży dostępny jest już najnowszy model Samsunga Galaxy S7. Najwyższa pora, aby sprawdzić, jak sobie radzi w pojedynku z swoim największym rywalem jakim jest iPhone 6S.

Zacznijmy od wyświetlaczy, Galaxy S7 posiada ekran o przekątnej 5,1 cala i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, za to iPhone 6S dysponuj trochę mniejszym, bo 4,7 calowym ekranem o znacznie mniejszej rozdzielczości 1334 x 750 pikseli.

W obu urządzeniach mamy do czynienia z aparatami o rozdzielczości 12 Mpix, jednak prawdziwe różnice tkwią w szczegółach, a mianowicie S7 ma jasność obiektu na poziomie F/1.7, a 6S za to F/2.2, podobnie ma się sprawa z długością ogniskowej S7 – 26 mm, 6S – 29 mm. Należy jednak pamiętać, że różnice między aparatami są niewielkie i nie ma co liczyć na duże różnice w jakości nagrań czy fotografii.

Największe różnice pojawią się pod względem procesorów oraz pamięci RAM. Telefon od Samsunga posiada ośmiordzeniowy układ o taktowaniu 2,3 GHz, z kolei Apple do swojego modelu zaprzęgło dwurdzeniową jednostkę, 1,8 GHz. Galaxy S7 zyskuje także pod względem ilości pamięci RAM – 4GB, konkurent – 2 GB. iPhone 6s nie ma slotu na karty micro SD, więc możemy zapomnieć o rozszerzeniu miejsca na pliki.

Kolejną różnicą, dość istotną jest pojemność baterii. Samsung Galaxy S7 ma akumulator 3000 mAh, a iPhone 6S 1715 mAh. Ciekawostką jest, że urządzenie Samsunga obsługuje bezprzewodowe ładowanie oraz szybkie ładowanie.

Trudno jednoznacznie orzec, który smartfon jest lepszy. Pomimo tego, że Galaxy S7 oferuje znacznie lepsze podzespoły w porównaniu do swojego konkurenta, to i tak ten nadrabia dobrze zoptymalizowanym system iOS. Jeśli szukasz telefonu, który świetnie działa, robi dobre zdjęcia, a przy tym nie zależy Ci na modyfikacjach systemu – iPhone 6S. Z kolei, gdy nie chcesz rezygnować z wszystkich wymienionych cech, a przy tym chcesz mieć większy ekran i bardziej otwarty system, to wybór powinien paść na Galaxy S7.

 

Etui do Samsunga


Samsung Galaxy S7 czy iPhone 6S – jaki smartfon wybrać?
5 (100%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *