Samsung Galaxy S6 – smartfon do muzyki

Kupując smartfon zależy nam, aby jak najlepiej sprostał naszym oczekiwaniom. Nie chodzi tu jedynie o wygląd, ale także o funkcje jakie oferuje. Dlatego jeżeli jesteś fanem muzyki i lubisz jej słuchać korzystając z smartfonu, sprawdź jak w takiej roli sprawdzi się Galaxy S6.

1. Radio

Dla wielu słuchanie radia jest częścią codziennego życia i taka funkcjonalność w telefonie jest bardzo istotna. Niestety w przypadku nowego flagowego modelu Samsunga spotka ich zawód, gdyż Galaxy S6 nie posiada wbudowanego radia FM. Ostatnim czołowym modelem koreańskiego producenta, który posiadał taką opcję był Galaxy S3. Teraz wygląda na to, że Samsung co raz bardziej wzoruje się na firmie Apple i odchodzi od tej funkcjonalności. Alternatywą może być słuchanie radia przy pomocy aplikacji, co jednakże wiąże się z koniecznością komunikacji z siecią internetową.

2. Muzyka

GalaxyS6musisc palyer
zdj: gsmarena.com

Samsung Galaxy S6 pozwala na obsługę formatów 16 i 24-bitowych FLAC oraz WMA. Jakość dźwięku jest naprawdę dobra i powinna zadowolić wszystkichmelomanów. Mimo iż Samsung znacznie odchudził TouchWiz, zadbał o to, aby odtwarzacz muzyki pozostał przejrzysty i przyjazny w użytkowaniu. Tym razem korektor dźwięku SoundAlive zamiast siatki stylów, opiera swoje działanie o dwa pokrętła regulujące poziom tonów niskich i wysokich. Ponadto mamy funkcję Adapt Sound, która automatycznie dobiera ustawienia equlizera do naszych słuchawek. Dzięki tej opcji mamy pewność, dźwięk jest odpowiednio zoptymalizowany, a jakość odbioru będzie równie dobra w każdej słuchawce. Ponadto mamy jeszcze dwie opcje kalibracji dźwięku – SoundAlive+ i Tube Amp. S6 oferuje także możliwość regulacji głośności i prędkości odtwarzania poszczególnych utworów, co może się okazać przydane, np. podczas odsłuchiwania e-booków.

3. Słuchawki i głośnik

Warto też zauważyć, że Samsung zmienił umiejscowienie wejścia na słuchawki. W przeciwieństwie do Galaxy S5 znajduję się ono na dolnej ramce urządzenia. Podobnie jest z głośnikiem, który jest umiejscowiony na dole obudowy. W zestawie ze smartfonem otrzymujemy parę słuchawek, wraz z parą zapasowych nakładek.

Więcej informacji na temat nowego flagowego modelu Samsunga znajdziesz w poniższym filmie. Sprawdź test najnowszego Galaxy S6!

Polecane etui na Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 – smartfon do muzyki
5 2
Gazetka Morele.net
Poznaj wyjątkowe ekspresy Nespresso, teraz w promocji do 100 złotych taniej

  • marek “grzes” chomiak

    Radio fm to jedna z ważniejszych cech smartfona.
    szkoda że urok s6 samsunga zużyć zdołał jego brak.