Samsung Galaxy A8 i A8+, specyfikacja, recenzja

 O nowych smartfonach Samsunga, czyli modelach A8 i A8+, wiele osób miało już pewnie okazję usłyszeć.  Czas oczekiwania i opierania się wyłącznie na nieoficjalnych doniesieniach oficjalnie dobiegł końca, bowiem modele Samsung Galaxy A8 i A8+ zostały już zaprezentowane.

Za sprawą fali przecieków, dzięki którym o urządzeniach dowiedzieliśmy się jeszcze przed premierą, byliśmy bardzo ciekawi owej premiery. Modele Samsung Galaxy A8 i A8+ zostały wreszcie zaprezentowane. Ich specyfikacja wygląda całkiem intrygująco, ale czy urządzenia mają szanse powtórzyć sukces poprzedników, tego jeszcze nie wiemy.

Do nowości wprowadzonych przez Samsunga do serii A należy przede wszystkim o wyświetlacz Infinity Display oraz podwójny aparat na przednim panelu. Samsung Galaxy A8 jest mniejszy od swojego kuzyna A8+ (jest bezpośrednim następcą modelu A5).

Po poprzedniku dziedziczy kilka praktycznych rozwiązań: wodo- i pyłoszczelność (certyfikat IP68) czy funkcja Always On Display. Korzystnych zmian jest znacznie więcej. Przede wszystkim producent zastosował wyświetlacz Infinity Display o proporcjach 18,5:9. Został on wykonany w technologii Super AMOLED i może się pochwalić przekątną 5,6″ przy rozdzielczości 2220×1080.

Pozwoliło to zmieścić telefon w obudowie o zgrabnych wymiarach 149,2×70,6×8,4 mm. Nowością jest także ośmiordzeniowy procesor (mamy tu do czynienia z dwoma rdzeniami o taktowaniu 2,2 GHz oraz sześcioma 1,6 GHz). Oprócz tego specyfikację uzupełniają 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz bateria o pojemności 3000 mAh. Całość ma pracować pod kontrolą systemu Android 7.1.1 Nougat. Plusem będzie obsługa dwóch kart SIM.Samsung Galaxy A8

Zauważyliśmy, że w nowym modelu Samsungowi zależało, by przypodobać się fanom mobilnej fotografii. Efektem jest niezła specyfikacja aparatów. Główna jednostka ma rozdzielczość 16 MP oraz wyposażona została w autofocus z detekcją fazy oraz optykę o przysłonie f/1.7.

Niestety zabrakło ważnego elementu – optycznej stabilizacji obrazu, ale w przypadku zdjęć jest to częściowo rekompensowane przez jasny obiektyw i szybki autofokus. Interesująco zapowiada się także podwójna kamera do selfie (o rozdzielczości 16 i 8Mpix). Obydwa wyposażono jednak w jasną optykę o przysłonie F/1.9.

Drugim spośród zaprezentowanych nowości jest smartfon Samsung Galaxy A8+. Jego specyfikacja jest niemal identyczna jak ta w mniejszym modelu. Niewielkie różnice związane są przede wszystkim z wyświetlaczem.

Choć obydwa urządzenia wyposażono w panel Infinity Display o rozdzielczości 2220×1080, to w przypadku wariantu „plus” jest on wyposażony w nieco większą przekątną (6″), co oczywiście przekłada się na nieco większe wymiary urządzenia (159,9×75,7×8,3 mm). W zasadzie na tym kończą się różnice pomiędzy modelami.

Jak wyraźnie widać, Samsung przyjął taktykę zastosowaną już w poprzednich modelach – żeby poszczególne warianty różniły się jedynie rozmiarem. Jest to bardzo rozsądna decyzja, a takie produkty cieszą się dużą popularnością.

Na razie potwierdzono dostępność w Polsce jedynie modelu A8. Niestety nic nie wiadomo o A8+, co troszeczkę niepokoi – w końcu ma on zastąpić w portfolio producenta Samsunga Galaxy A7 (2017), który do Polski nigdy nie trafił.

Gdyby tym razem producent ponownie podjął decyzję o niewprowadzaniu na nasz rynek większego wariantu, to będziemy podwójnie stratni, bo cała seria „A” będzie się ograniczała tylko do jednego modelu. Pozostaje tylko czekać na opinie świeżo upieczonych użytkowników.


Samsung Galaxy A8 i A8+, specyfikacja, recenzja
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *