Router TP-LINK TL-WR841N PL, opinie, dane techniczne, recenzja

Jeśli szukasz niezawodnego routera bezprzewodowego do swojej firmy to model TP-LINK TL-WR841N doskonale spełni Twoje oczekiwania. Sprawdzi się zarówno do domu, jak i większych powierzchni jak firma. Jest modelem routera bezprzewodowego. Wykonany został z zachowaniem zgodności dotyczących najnowocześniejszych technologii transmisji danych, a także połączeń sieciowych jakie tworzone są dla smartfonów. Zgodnie z informacją od producenta urządzenie od TP-LINKA gwarantuje prędkość do 300Mb/s. Dzięki temu oglądanie transmisji na żywo powinno odbywać się bez zakłóceń i to w najwyższej jakości obrazu. Router pozwala także na umożliwienie grania online bez żadnych lagów. Wszystko za sprawą wyposażenia w dwie anteny.

Zastosowanie routera marki TP-LINK

Działanie routera TP-LINK TL-WR841N PL opiera się na standardzie N i prędkości do 300Mb/s, dzięki czemu z łatwością tworzy się połączenia przewodowe oraz bezprzewodowe sieciowe. Doskonale nadaje się do użytku domowego jak i przeznaczenia typowo firmowego. Zapewnia niesamowitą wydajność transmisji, dzięki wykorzystywaniu technologii 2T2R MIMO. Wpływa to na płynność przekazu HD wideo, komunikacji VoIP czy funkcjonowania gier sieciowych. Elegancka obudowa w kolorze bieli wyposażona została w przycisk WSP, który aktywuje funkcję Wi-Fi Protected Setup. Pozwala to na ochronę sieci przed wszelkimi zagrożeniami z zewnątrz poprzez aktywowanie połączenia polegającego na wykorzystaniu mechanizmu szyfrowania WPA2.

Router TP-LINK TL-WR841N PL

Prędkość i zasięg transmisji bezprzewodowej

Router TP-LINK TL-WR841N PL pracuje w oparciu o standard IEE 802.11n, który umożliwia zestawienie bezprzewodowego połączenia. Jest ono zdecydowanie szybsze od produktów, które działają w standardzie 11g. Producent podaje nam informację, że połączenie tego urządzenia jest 15 razy szybsze oraz pokrywa sygnałem obszar pięciokrotnie większy. Dzięki temu znacznie wpływa na ograniczenie strat sygnału powstałych na skutek wielkich odległości bądź przeszkód. Co więcej, umożliwia tworzenie długodystansowego połączenia z bezprzewodową siecią. Cechą charakterystyczną jest umożliwienie wysokiej jakości transmisji, które wymagają dużego pasma. Zapewnia dzięki temu przekaz wolny od jakichkolwiek opóźnień.

Ochrona sieci

Urządzenie TP-LINKA obsługuje standard szyfrowania WPA/WPA2. Zabezpiecza to doskonale sieć WLAN przed wszelkimi zagrożeniami pochodzącymi z zewnątrz. Stosowane we wcześniejszych urządzeniach szyfrowanie WEP nie stanowi już tak dobrej ochrony połączeń Wi-Fi przed atakami mogącymi wystąpić poza siecią.

Aktywowanie bezpiecznego połączenia

Urządzenie wyposażone zostało w funkcję WPS- Wi-Fi Protected Setup. Umożliwia ona każdemu użytkownikowi na automatyczne zestawienie zabezpieczonego bezprzewodowego połączenia za pomocą wciśnięcia przycisku QSS. Wpływa na sposób szyfrowania sieci WPA2. Rozwiązanie to jest bardzo szybkie i zdecydowanie łatwiejsze w porównaniu do starszej konfiguracji, gdyż użytkownik nie ma obowiązku zapamiętywania żadnego hasła.

Kontrolowanie pasma transmisji w zależności o adresu IP

W wielu przypadkach spotykamy się z sytuacją kiedy zbyt duża ilość wykorzystywanych urządzeń naszej sieci internetowej sprawia, że obniża się szybkość transmisji danych. Router TP-LINK TL-WR841N funkcjonuje wykorzystując IP QoS, funkcja ta zapewnia kontrolę wykorzystywanego pasma, a także jego odpowiednie zagospodarowanie. Wpływa to na wykorzystanie przez użytkowników małych sieci określonej przepustowości łączy. Dzięki temu korzystanie z aplikacji nie oddziałuje na wydajność sieci.

Dane techniczne

MODEL TP-LINK TL- WR841N
RODZAJ Router- LAN/WiFi
PRZEZNACZENIE xDSL
OBSŁUGA SIECI BEZPRZEWODOWEJ Tak
OBSŁUGA VPN Tak
Qos Tak
OBSŁUGIWANE STANDARDY BEZPRZEWODOWE IEEE 802.11b

IEEE 802.11g

IEEE 802.11n

FUNKCJE DDNS, DHCP, DMZ, UPnP, VPN Pass-Through, Serwer wirtualny
ZABEZPIECZENIA Filtrowanie adresów: IP, MAC, URL.

Firewall, WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK

Podsumowanie

Urządzenie jest bardzo proste w instalacji. Do zestawu dołączona została odpowiedna płyta CD, która zawiera kreator Easy Setup Assistant, pozwala na prawidłowe skonfigurowanie routera. Dzięki niej nawet początkujący użytkownik z łatwością może tego dokonać, gdyż kreator po kolei prowadzi przez kolejne etapy konfiguracji. Co więcej menu jest w języku polskim. Router zapewnia wszystkim użytkownikom doskonały zasięg, nieważne czy docelowe miejsce jego wykorzystania to zacisze domowe czy większa firma. Zdecydowanie ten model to doskonała jakość, która idzie w parze z ceną. Za router zapłacimy bowiem w przybliżeniu sześćdziesiąt parę złotych. Jednym minusem są anteny zaczepione na stałe, uniemożliwia to zamontowanie wybranych przez siebie zamienników.

Polecane routery TP-link


Router TP-LINK TL-WR841N PL, opinie, dane techniczne, recenzja
5 (100%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *