Ranking tabletów 7 cali! Top najlepszych tabletów!

Wybór typowo mobilnego i szalenie poręcznego tableta poniżej 7 cali jest pozornie prostą sprawą. Jaki jednak system najlepiej sprosta wyzwaniom w podróży i która rozdzielczość ekranu jest najlepsza? Na te i szereg innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule – rankingu siedmiocalowych tabletów, których oferta w sklepach internetowych i stacjonarnych jest coraz bogatsza.

Ranking tabletów 7 cali

Dlaczego warto mieć tablet 7 cali

Tablety zapewniają nowe możliwości osobom, które nie lubią stać w miejscu. Znoszą konieczność zabierania wszędzie ze sobą dużego, domowego laptopa. Ich jakość z roku na rok się poprawia, a parametry udoskonalają, wypierając z rynku powoli, lecz skutecznie tradycyjne komputery przenośne. Dodatkowo urządzenia tego typu projektowane są w różnych kolorach, które można dobierać indywidualnie bądź kierować się tymi najbardziej uniwersalnymi, na których najmniej widać zanieczyszczenia lub ślady zużycia.

Zastosowanie siedmiocalowego tableta

7-calowe tablety znajdziemy we wszystkich możliwych klasach: od premium i standard po ekonomiczną oraz urządzenia służące jako zabawki dzieciom. Ich bezproblemowy transport jest zdecydowaną zaletą posiadania niewielkiego tableta. To nie urządzenia dla całych rodzin do oglądania filmów w salonie czy nałogowego gracza w gry komputerowe używającego do tej pory wyspecjalizowanego sprzętu. Tablety 7 cali to dobre rozwiązanie na pierwszy „komputer” dla dziecka, do pracy w podróży czy przeglądania stron internetowych. Takie stosowanie sprzętu zgodnie z przeznaczeniem sprawi, że każdy jego użytkownik będzie zadowolony z wyboru małego sprzętu dobrej klasy.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego tableta

Czym kierować się przy wyborze tableta 7-calowego? Ogromny wybór zachęca do korzystania z najbardziej sprawdzonych propozycji. My polecamy urządzenia nabyte przez klientów naszego sklepu. Przed zakupem kierowali się oni m.in. takimi parametrami, jak: producent, rozdzielczość, system operacyjny, pamięć oraz modem.

Topowi producenci małych tabletów w 2017

Kto produkuje poręczne tablety 7-calowe? Wśród sprzętów tego rodzaju najlepsze oceny dostały w 2017 roku takie firmy, jak Lenovo, Samsung, Lark, Kiano, Blow, Overmax, All View, Acme, Kruger&Matz, Archos, Huawei. Najdroższe modele tabletów najbardziej znanych na świecie potentatów w branży komputerowej niekoniecznie okazują się tymi o najlepszych parametrach technicznych, warto więc ufać sprawdzonym przez internautów producentom.

Rozdzielczość wyświetlacza tableta 7 cali

Do swobodnego i komfortowego korzystania z siedmiocalowego tableta wystarczy rozdzielczość wynosząca 1024×600. W większym sprzęcie idealna rozdzielczość systematycznie rośnie w tempie geometrycznym Jednak do osiągnięcia intensywnych barw oraz satysfakcjonującej jakości każdego obrazu w powodzeniem sprawdzi się 1024×600 – można będzie widzieć wyświetlacz bez żadnych zniekształceń pod każdym kątem.

System operacyjny Android w tabletach do 7 cali

Niewielkie tablety 7-calowe pracują na systemie operacyjnym Android. Ich rozpiętość cenowa jest bardzo duża – można znaleźć modele za niecałe 200 złotych, a także nawet za 1150 złotych. Android jest równoznaczny z funkcjonalnością oraz dostępem do Google Play, gdzie zgromadzono szereg darmowych aplikacji, uprzyjemniających korzystanie ze sprzętu.

Wbudowana pamięć (wewnętrzna) i pamięć RAM

Do siedmiocalowego tableta pracującego na Androidzie zdecydowanie polecamy pamięć RAM powyżej 1 GB. Gwarantuje to sprawne działanie sprzętu, zwłaszcza podczas jednoczesnego wykonywania wielu czynności i obsługi licznych aplikacji. Im więcej bowiem pamięci RAM, tym płynniejsza praca tableta. Uzupełniająca ją pamięć wewnętrzna przechowuje trwałe dane. Powinna być możliwie jak największa, gdyż z konkretnej pojemności faktycznie do wykorzystania zostaje jedynie połowa z niej. Z wbudowanych 4, 8 bądź 16 GB mamy realnie do dyspozycji odpowiednio 2, 4 lub 8 GB.

Modem w tablecie 7 cali

Modem 3G bądź LTE to obecnie podstawa korzystania z internetu za pomocą tableta. WiFi już niestety nie wystarcza, więc nie warto wybierać tej opcji. Internet w tablecie z modemem 3G bądź LTE oznacza naprawdę duży zasięg, błyskawiczny transfer danych oraz mało awaryjną i mało obciążoną sieć. Zdecydowanie polecamy więc takie rozwiązanie.

Ranking tabletów 7 cali


Ranking tabletów 7 cali! Top najlepszych tabletów!
3.8 (76.67%) 6 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *