Ranking odkurzaczy automatycznych, jaki odkurzacz automatyczny wybrać

Z pewnością nie raz widziałeś niewielkie, okrągłe urządzenia, przypominające dyski, które samodzielnie poruszają się po podłogach. Znane nam jeszcze do niedawna jedynie z zagranicznych filmów czy z filmików z atakującymi je zwierzętami odkurzacze automatyczne (tak, to o nich mowa!) zdobywają obecnie szturmem polski rynek sprzętów sprzątających. W poniższym artykule zestawienie najistotniejszych parametrów tych przydatnych, inteligentnych urządzeń, na podstawie których powstał ten ranking.

Dlaczego warto mieć odkurzacz automatyczny

Czym charakteryzuje się odkurzacz automatyczny? Sam wykonuje całą pracę. Wystarczy go włączyć i można spokojnie odpoczywać lub obserwować efekty sprzątania nowego urządzenia. Jeśli masz mało czasu lub wykonujesz w domu wiele czynności naraz, to doskonale rozwiązanie do Twojego wnętrza. Być może jesteś leniwy lub jesteś gadżeciarzem. Zakup odkurzacza automatycznego to wciąż świetny pomysł, którego realizacja sprawi, że będziesz mieć idealnie czystą podłogę w mieszkaniu lub w domu bez żadnego wysiłku z Twojej strony. Zainteresowany?

Zastosowanie odkurzacza automatycznego

Odkurzacz automatyczny wyposażono w stację dokującą. Jest bezprzewodowy i działa na akumulatorze przez ściśle określony czas. Im on rzecz jasna dłuższy, tym efektywniejsze sprzątanie i dłuższy jego czas, zarówno na gładkich powierzchniach, parkietach, szkle, marmurach, kamieniach, jak i na dywanach czy wykładzinach. Warto wybierać modele, które mogą jednorazowo pracować przez maksymalnie długi czas.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza

Funkcjonalny i dobrze wyposażony odkurzacz automatyczny powinien pracować z jak najwyższą możliwą mocą w swojej klasie. Optymalna wynosi pomiędzy 24 a 33 Watów i zapewnia urządzeniu efektywne sprzątanie, a Tobie czystą podłogę czy dywan. Ważny jest także pojemny zbiornik na zanieczyszczenia, dzięki któremu można włączyć sprzęt i nie trzeba martwić się koniecznością zbędnych przerw w pracy na opróżnianie go. Podczas zakupu istotny jest również producent – nie daj się skusić najbardziej znanym markom, a firmom polecanym przez zadowolonych użytkowników tego typu urządzeń. Ciekawą funkcją jest samoczynny powrót do stacji dokującej po zakończeniu sprzątania bądź rozładowaniu się baterii.

Producenci odkurzaczy automatycznych

Wśród odkurzaczy automatycznych są takie urządzenia, które warte są każdych pieniędzy. Nasi klienci systematycznie oceniają użytkowany przez siebie sprzęt, stąd obiektywne rankingi szczególnie polecanych modeli. Aktualnie najlepsze noty dostały odkurzacze automatyczne następujących producentów: RoboJet, iRobot, Dignity, Severin, Carneo, Sencor, Dirt Devil, Vileda, ECOVACS, Moneual, Samsung, Miele, Neato Robotics.

Pojemność pojemnika odkurzacza

Czy pojemność zbiornika w odkurzaczu jest w ogóle istotna? To, jak duży jest pojemnik na zanieczyszczenia i śmieci (oraz jak wytrzymały jest akumulator) warunkuje komfort użytkowania odkurzacza automatycznego. Niewielka pojemność zbiornika, rzędu 0,18-0,35 litra, będzie dobrym rozwiązaniem chociażby do kawalerki o niewielkim metrażu. Duże powierzchnie najskuteczniej posprząta odkurzacz automatyczny z pojemnikiem wielkości 0,8 litra.

Załączone wyposażenie dodatkowe

Jakie dodatkowe akcesoria wchodzą w skład wyposażenia odkurzacza automatycznego? Należą do nich przede wszystkim:

 • stacja dokująca,
 • ładowarka,
 • zasilacz,
 • akumulator,
 • filtr,
 • szczotki, także boczne i okrągłe, do czyszczenia i konserwacji,
 • wałki szczotkowe,
 • narzędzie do czyszczenia szczotek,
 • mop z mikrofibry wraz z wkładem i przystawką,
 • pilot zdalnego sterowania,
 • baterie,
 • listwa lub taśma magnetyczna,
 • filtry,
 • ścierki.

Niektóre modele odkurzaczy automatycznych posiadają także fajną opcję tak zwanej wirtualnej ściany. Polega ona na tym, że urządzenie nie może wjechać na określoną powierzchnię czy do konkretnego pomieszczenia. Tego typu blokada jest szczególnie użyteczna, gdy w domu są małe dzieci bądź zwierzęta.

A czy Twój model odkurzacza potrafi sam skanować podłogę i dostosowywać do wyników tej operacji sposób czyszczenia powierzchni?

Ranking odkurzaczy automatycznych


Ranking odkurzaczy automatycznych, jaki odkurzacz automatyczny wybrać
3 (60%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *